Korea Północna została oskarżona o wykradanie setek milionów dolarów z różnych banków na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Grupa hakerów z Korei Północnej jest oskarżana o kradzież setek milionów dolarów poprzez infiltrację kont bankowych z co najmniej jedenastu krajów.

Amerykańska firma FireEye, specjalizująca się w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego, przedstawiła raport, w którym opisano grupę północnokoreańskich hakerów (roboczo nazwaną skrótem APT38) jako aktywną i niebiezpieczną dla instytucji finansowych na całym świecie.

 

Z raportu można się dowiedzieć, że początkowo celem ataków miały być wyłącznie banki zlokalizowane w krajach azjatyckich (m.in. Wietnam, Malezja czy Tajwan), gdzie Korea Północna miała wcześniej doświadczenie w praniu brudnych pieniędzy. Ostatecznie operację rozszerzono również o państwa z innych kontynentów, takie jak Brazylia, Turcja, Meksyk czy Stany Zjednoczone.

 

FireEye poinformowało, że grupa APT38 próbowała wykraść łącznie 1,1 miliarda dolarów i według potwierdzonych danych hakerom udało się przechwycić co najmniej kilkaset milionów. Koreańczycy wykorzystali złośliwe oprogramowanie do wprowadzania nieuczciwych transakcji w systemie SWIFT, służącym do przesyłania pieniędzy pomiędzy bankami.

Największym potwierdzonym napadem było 81 milionów dolarów wykradzionych z banku centralnego w Bangladeszu w lutym 2016 roku. Środki zostały przelane na fałszywe konta bankowe na Filipinach. Po ich wypłaceniu prawdopodobnie zostały wyprane w kasynach.

 

Korea Północna, która blokuje swoim obywatelom dostęp do sieci WWW, zaprzeczyła, że jest zaangażowana w cyberataki, przyznając, że nie można z absolutną pewnością zidentyfikować sprawcy. 

 

Najnowszy atak, który jest przypisywany grupie APT38, miał miejsce w maju tego roku, a jego celem był jeden z największych banków w Chile. Banco de Chile przyznało, że w wyniku operacji hakerskiej z kont zniknęło około 10 milionów dolarów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ja  tam się cieszę, że paru

Ja  tam się cieszę, że paru żydobanksterów straciło swoje $$. Brawo KRLD!! Swoją drogą jak teraz wygląda usmańska propaganda, że w KRLD tępota, nędza, brud i ubóstwo? Tam jest dużo więcej inteligentnych ludzi, niż na całym Zachodzie. Konieczność wykreowała inteligencję przetrwania w tym narodzie.

Ważne daty dla prawdziwych Polaków:

1939 - atak rosyjski na Polskę, wywołanie II wojny światowej oraz okupacja Polski przez Rosję | 1993 - wyrzucenie z Polski okupacyjnych wojsk rosyjskich

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nad faktami nie trzeba "dumać

Nad faktami nie trzeba "dumać", bo fakty po prostu są. Nie dumają też nad swoimi wypocinami głupcy, co zawsze kończy się samoośmieszeniem. Zresztą ty wiesz w tym temacie najwięcej, hehehehe! 

Pamiętne daty dla Polaków: 

11 lipca 1943 - Początek ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez ukraińskich zwyrodnialców na polskich starcach, kobietach i dzieciach.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ZaradnydyndaraZ

"Korea Północna, która

"Korea Północna, która blokuje swoim obywatelom dostęp do sieci WWW, zaprzeczyła, że jest zaangażowana w cyberataki" A co mieli powiedzieć, mieli sie przyznać, że grupa nieznanych im kilkunastu nastoletnich, pryszczatych okularników ze wsi i podmiejskich miejscowości zajumała miliony i teraz cmoka sobie hawajskie cygara i popija whisky?

a to kłamał koń okłamał kota 

A kto kiwał psa spławi kotka

Portret użytkownika Jestem, który jest

... ale jak to ? amerykanie

... ale jak to ? amerykanie mają WSZYSTKO najlepsze i pozwalają się sziegować i okradać ? Kto tu i tam jest głupi ???  skoro to prawda to amerykanie tak naprawdę są BEZSILNI, nieudaczni i niekompetentni ! Ich armia to watacha karaluchów i innych insektów NIEZDOLNYCH do kompletniej ŻADNEJ obrony ! Już za chwileczkę i Tramp i ten ... płatnik z Izraela będą klęczeć na kolanach przed PUTINEM, no bo jak się obronią ? skoro wszyscy ich walą w rogi i nie potrafią się zabezpieczać odpowiednio Smile heee a gdzie tu się obronić !!! Nieudaczniki ... Indian na koniech pozabijali i teraz już z nikim sobie poradzić nie umieją bo NIE UMIEJĄ Smile heee

Portret użytkownika rocafella

Nawet jedzący trawę koreaniec

Nawet jedzący trawę koreaniec morduje amerykę? 

Sojusz zła - rusek w walonkach z flachą samogonu, chińczyk z ryżem, kubaniec z trzciną i cygarem, koreaniec z trawą między zębami, bin laden na osiołku.

Oni niszczo amerykie co kamery ma i samolotów tysiąc pińcet sto dziewińcet, co to patrolują wszystko 24h?

Skomentuj