Korea Północna znajdzie się w zasięgu trzech lotniskowców USA

Kategorie: 

Źródło: US Navy

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych powiadomiła o wysłaniu kolejnej grupy uderzeniowej w kierunku Korei Północnej. Lotniskowiec USS Nimitz wyruszył właśnie z Bliskiego Wschodu do Zachodniego Pacyfiku i prawdopodobnie pojawi się tam na czas wizyty Donalda Trumpa w Azji.

 

USS Nimitz stacjonował dotychczas w Zatoce Perskiej i brał udział w atakach na ISIS w Syrii i Iraku. Teraz okręt wejdzie w skład tzw. Siódmej Floty i dołączy do pozostałych dwóch lotniskowców - USS Ronald Reagan i USS Theodore Roosevelt, które znajdują się obecnie w pobliżu Półwyspu Koreańskiego.

Lotniskowiec USS Nimitz w towarzystwie krążownika rakietowego USS Vella Gulf - źródło: US Navy

W litopadzie Donald Trump rozpocznie swoją wizytę po Azji. W pierwszej kolejności pojawi się w Korei Południowej. Pojawiają się spekulacje, że prezydent USA może odwiedzić Koreańską Strefę Zdemilitaryzowaną. Następne w kolejce są Japonia, Chiny, Wietnam i Filipiny.

 

Przez około dwa tygodnie Siódma Flota będzie składała się z trzech lotniskowców. Po tym czasie każdy z okrętów może wyruszyć w inną część świata - USS Nimitz prawdopodobnie powróci do portu Bremerton w Waszyngtonie, natomiast USS Theodore Roosevelt może wybrać się do Zatoki Perskiej. Amerykańscy wojskowi zaznaczają, że plany w każdej chwili mogą ulec zmianie, jeśli Korea Północna zdecyduje się na jakieś prowokacje.

 

Źródła:

http://thehill.com/homenews/administration/357182-trump-on-dmz-visit-youll-be-surprised

http://www.popularmechanics.com/military/navy-ships/news/a28780/aircraft-carrier-strike-gr...

https://news.usni.org/2017/10/25/nimitz-strike-group-exits-persian-gulf-3-u-s-carrier-stri...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika hansje

Czy "Nimitz", to nie czassem

Czy "Nimitz", to nie czassem ten zardzewiały TRUP, który Amerykanie chcieli ZATOPIĆ w Zatoce Perskiej, ale nie udało się im sfabrykować żadnego pretekstu ?..

Że to już ledwo pływa i może Amerykanie mają nadzieję, że TYM RAZEM się uda to zezłomować "w walce" ?..

Bo coś mi się tak majaczą jakieś wspomnienia "akcji" sprzed kilku lat, gdzie "Nimitz" też uczestniczył i była mowa o tych planownaych mykach Hamerykancjew Smile

Portret użytkownika inzynier magister

kim dzong ubek nie powinien

kim dzong ubek nie powinien fikać do innych państw to by nic mu się nie stało a tak się nacpał i zaczął buchać do panstw normalnych zgodnie ze standardem międzynarodowym, kim dzong ubek posiada szajkę i chyba a jakiś czas zniknie z mapy świata ! W Polsce też mamy szajki jedną z największych po warszawskich bandziorach reprywatyzacyjnych jest ta z trójmiasta jak pokazuje komisja śledcza amber gold ! w gdańsku, sopocie i gdyni jest tyle szemranych nielegalnych budowlanych przekrętów że tam powinien pojawić sięszwadron CBA na miesiące !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endriu Golota

Nie w temacie ale batdzo

Nie w temacie ale bardzo istotne Art. Krzysztofa Podgórskiego

"

Wieści fatalne dla Syryjczyków, ale już z wielu źródeł sprawdzone, milczenie w mediach rosyjskich uzasadnione

Wojska syryjskie zostały wyparte z lewego brzegu Eufratu przez Kurdów wspieranych przez naloty lotnictwa USA z przyczółka pod Majadin. Kurdowie i siły specjalne USA w ciagu ostatnich 48 godzin przejęli wiele miejscowości w tym 6 uprzednio zajętych przez armię syryjską.
Lotnictwo rosyjskie nie interweniuje na lewym brzegu, wspierając wojska syryjskie tylko na prawym brzegu rzeki.
Należy domniemywać, że na linii Moskwa - Waszyngton doszło do porozumienia i cała roponośna część Syrii w prowincji Deir ez Zor z polami taftowymi Omar, Tanak i Galban przekazano USA. Siły ISIS nie stawiają oporu wojskom proamerykańskich rebeliantów SDF (w wiekszości Kurdów).
Geopolityka, Rosjanie przehandlowali widocznie syryjską ropę za coś innego, pytanie za co.
Z drugiej strony dochody z ropy naftowej to jedyne źrółdo za które prezydent Asad mógł odbudowywać swój kraj, 50% właśnie mu sprzed nosa sprzątnęli Amerykanie.
Wyścig na południe ku granicy z Irakiem też Syryjczycy przegrywają co widać na mapie.

Portret użytkownika UPAdlina

Spokojnie Endriu. My widzimy

Spokojnie Endriu. My widzimy tylko powierzchnię wody, a to co głębiej jest dla nas niewidoczne. Pamiętam, jak wszyscy jęczeli po zestrzeleniu przez turków rosyjskiego samolotu na granicy z Syrią, że dlaczego to niby Rosja nie przeprowadziła odwetu. Czas pokazał, że te zagrania szachowe były słuszne. Dziś erdogan je z ręki Putinowi. Kurdowie nie utrzymają terenów, które zajęli. To nie są etnicznie ich ziemie. Tam mieszkają wrogie im nacje. Poczekamy więc i zobaczymy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika drej3107

 lizesz doope putinkowi

 lizesz doope putinkowi kimkowi,, tak jak reksio towarzyszą kiedys lizał czekoladowe oczko teraz nima towarzyszy to mu bije w dekiel,, turek tak sie boi ruska waldiego moze podskoczyc jedynie na kebaba do turka,,wlodi juz jest skonczony kwestia czasu tak samo jak kimek dni ma policzone 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Zenek ;)

"Lotnictwo rosyjskie nie

"Lotnictwo rosyjskie nie interweniuje na lewym brzegu, wspierając wojska syryjskie tylko na prawym brzegu rzeki."

--bo kremlowski judasz już DAWNO SPRZEDAŁ SYRYJCZYKÓW za kilka krwistych szekli (inwestycje w) Arabii Saudyjskiej....

innymi słowy ruskie zdrajce będą "atakować" ISIS tylko tam gdzie w JAŁCIE XIX wieku teren przypada Asadowi we władane..

czyli tam gdzie jest PIASEK i TYLKO PIASEK do kopania.... Złoża ROPY, GAZU etc judasz kremlowski PRZEHANDLOWAŁ ze swoim kurduplowatym odpowiednikiem z Białego Wychodka w zamian za stolec Króla z Krakowa.... (i połowę Polski).. a więc za bycie kolejnym UZURPATOREM Boskiej Władzy...

Strony

Skomentuj