Korea Północna zapowiedziała, że kolejny test bomby wodorowej może przeprowadzić na Pacyfiku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dotychczas mieliśmy okazję przekonać się, że Kim Dzong Un nie lubi żartować. Gdy zapowiadano testy rakiet balistycznych lub broni nuklearnej, Korea Północna bez pytania o zgodę zwyczajnie przeprowadzała próby i nie przejmowała się żadnymi sankcjami, groźbami oraz izolacją. Mało tego - Un jest przekonany, że krytyka Stanów Zjednoczonych jest dowodem na to, iż podąża we właściwym kierunku.

 

Minęły około trzy tygodnie od ostatniej szóstej próby nuklearnej. Od tego czasu wiele się wydarzyło. Przede wszystkim Donald Trump i Kim Dzong Un grozili sobie nawzajem, ale USA nałożyły także kolejne sankcje gospodarcze i zagroziły restrykcjami każdemu państwu, które wspiera reżim. Co więcej, podczas niedawnego przemówienia na forum ONZ, Trump zagroził "całkowitym zniszczeniem" Korei Północnej.

 

Wypowiedź amerykańskiego przywódcy wywołała falę komentarzy - również tych negatywnych. Odpowiedział na nią sam Kim Dzong Un w rzadkim osobistym oświadczeniu, które było transmitowane w państwowej telewizji. Wódz Korei Północnej nie tylko nazwał Trumpa "psychicznie obłąkanym starym ramolem", ale także stwierdził, że poczuł się urażony wystosowanymi przez niego groźbami, dotyczącymi inwazji i całkowitym zniszczeniem jego państwa.

Minister Spraw Zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho stwierdził, że reakcją na tego typu groźby może być test bomby wodorowej nad Oceanem Spokojnym. Władze zwykle w takich sytuacjach nie podają szczegółów i również w tym przypadku nie dowiedzieliśmy się żadnych konkretów. Jeśli Korea Północna faktycznie przygotowuje kolejną próbę nuklearną, dowiemy się o niej dopiero w ostatniej chwili.

 

Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że detonacja bomby wodorowej nad Pacyfikiem może zachęcić USA do reakcji. Dodajmy do tego, że w Stanach Zjednoczonych zaczęto dyskutować nad możliwością strzelania do północnokoreańskich rakiet balistycznych. Teraz wyobraźmy sobie, że Amerykanie próbują przechwycić pocisk zawierający głowicę nuklearną. To doprowadziłoby do wielkiej katastrofy, a być może również do wojny, której nikt tak naprawdę nie chce.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Oficjelne wiadomości ze

Oficjelne wiadomości ze świata nigdy nie pokazują drugiej strony medalu a tylko tę, którą ludzie mają zobaczyć. Jeśli wiemy w czyich rękach są media to powinno być jasne, kto kieruje tym zaprzęgiem i nie jest to nawet ten co siedzi na koźle. Jak się wóz przewróci to nie będzie to obchodziło tylko konia, wszyscy inni dostaną po łapach nawet ci co budują drogi.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

nawet nie zdajesz sobie

nawet nie zdajesz sobie sprawy jak szybko to nastąpi - już 6,5 roku minęło od 10 lat zacznie się kładzenie trupa (milionami już w tej chwili to się dzieje taki jest wzrost - pół miliona w 2016 a w 2015 400 tysięcy - skok o 100tysięcy z roku na rok i tylko w Polsce) a na całym globie to już będą miliony, a być może szybciej bo to co się wydobywa nieustannie jest najgroźniejszym czymś w historii tej cywilizacji - myślisz czemu tak się przejęły rzady państ jakimiś pętakami z całej afryki i ukrami yebanymi banderowacami - czemu ich tak tu ściągają i dają wszystko a Polakom ZERO i jeszcze zgnoić jak się tylko da Polaków i wycisnąć z nich wszystko do cna - a o broni palnej dla Polaków można zapomnieć. Czemu tak bardzo się pOyebaO rzadzącym we łbach i są tak antypolsko i antyżyciowo nastawieni do własnego narodu ? Czemu podpisali GMO czemu wpuścili tyle żydostwa na stołki - czemu robią wszystko żeby zmusić ludzi do trucia noworodków szeregiem toksycznych trucizn z aluminium i rtęcią ? Temu że świat się dowie tego że został oszukany za cenę życia w kwestii końca tej cywilizacji przez szatana który wyłazi z reaktorów i wlazł WE WSZYSTKO wodę,powietrze, jedzenie i ciebie też i mnie też - boją się zlinczowania głupie urzędasy i media i wszyscy co grają razem aby tylko uciszyć i zataić tę prawdę - (ci co to właśnie robią doskonale to wiedzą i mają z pewnością przygotowane bunkry lub zaklepane miejsce w ogromnych bunkrach) chcą teraz rozpętać wojnę na całym świecie pod każdym pretekstem aby tylko udało się ją rozpętać i niestety to jest prawda na 90% a 10% zostawiam dla corium które może przepalić się do normalnej lawy a jak straci chłodzenie wodą to błysk i po ziemi zostaje kurz w kosmosie - tyle materiału tam jest że i księżyca po tym może nawet też nie być...
Zdumiewa mnie Kasia Nosowska - próbuje przemówić w okrężny sposób do ludzi to co zrozumiała https://www.youtube.com/watch?v=LFB2PI_cW4w

Portret użytkownika Arya

Z tego co pamiętam to wilczek

Z tego co pamiętam to wilczek pisał, że w marcu 2016 roku już miało nie być ludzkości. A wciąż wszyscy żyjemy. Za bardzo wziąłeś to sobie do serca. Według mnie jest wręcz odwrotnie niż Ty piszesz. Komuś zależy na sianiu takich informacji, jakie są w linkach, które podajesz, bo dzięki temu łatwiej będzie przymusić ludzkość do szczepionek, GMO cheimtrali itp. To nie znaczy, że nie uważam, że fuku nie szkodzi, ale czy jesteś w stanie zweryfikować informacje, które są w tych linkach co podajesz? Wiesz kto naprawdę stoi za tymi informacjami? Przemyśl to Aniele.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

to weź sobie litr mleka lub

to weź sobie litr mleka lub kilogram mięsa lub 1 litr wody deszczowej i spróbuj wykonać badania tego w gamma spektrometrze będąc podczas badania tak aby widzieć wyniki w czasie realnym. To zobaczysz kto za tym stoi - zresztą nikt tego dla ciebie nie wykona bo jest zmowa milczenia - wszyscy za to zapłacą bez wyjątku czyli ci co ukrywają i ci co nic nie wiedzą.

Strony

Skomentuj