Korea Północna zablokowała miasto z powodu zakażenia koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W Korei Północnej zwołano nadzwyczajne spotkanie w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Potencjalnym pacjentem zero jest uciekinier, który 3 lata temu uciekł do Korei Południowej i jakiś czas temu nielegalnie przekroczył granicę, aby wrócić do kraju.

 

19 lipca, mężczyzna, który nielegalnie przekroczył koreańską granicę, ma objawy zakażenia koronawirusem. Choć przeszedł już badania lekarskie, Korea Północna nie podała do wiadomości publicznej, czy jest nosicielem koronawirusa i w jakim stanie się teraz znajduje. Wiadomo jednak, że władze podjęły decyzję o zablokowaniu przygranicznego miasta Kaesong, zamieszkiwanego przez około 200 tysięcy ludzi.

Uciekinier może być pierwszym oficjalnie potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem. Korea Północna dotychczas nie podawała żadnych danych na temat sytuacji wewnętrznej w związku z trwającą pandemią. Wydaje się to raczej mało prawdopodobne, aby w kraju nie było żadnych zakażeń, mimo jego całkowitej izolacji państwa.

 

Przedostanie i rozprzestrzenienie się koronawirusa w Korei Północnej może mieć tragiczne konsekwencje dla całego państwa ze względu na słabą opiekę zdrowotną i niedobór środków medycznych. W mediach nie brakuje opinii ekspertów, którzy twierdzą, że koronawirus mógłby w skrajnym przypadku zakończyć rządy Kim Dzong Una. Korea Północna, która ma mocno osłabioną gospodarkę z powodu sankcji, mogłaby zwyczajnie nie przetrwać epidemii.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Uciekinier może być pierwszym

Uciekinier może być pierwszym oficjalnie potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem ? Czyli było lepiej nie uciekać niż uciekać i od razu zarazić się wirusem. Nigdy nie wiadomo co będzie lepsze albo gorsze? 

Portret użytkownika babka

Myślę Drako, że nic to nie da

Myślę Drako, że nic to nie da. Jeżeli ceną będzie zaszczepienie się to wielu się i tak ugnie. Znamię bestii wielu łączyło z wiarą a okazuje się ,że tym znamieniem będą czipy . Trzeba tylko jeszcze zlikwidować obrót gotówkowy i po nas . Niczego nie kupisz i niczego nie sprzedasz bez znamienia a jak pdskoczysz władzy albo będziesz się opierał to za pomocą znamienia przywołają nas do porządku.

Portret użytkownika drako_tr

@ Zbychu - to nie jest do

@ Zbychu - to nie jest do końca prawdą, myśli znacznie więcej ludzi, niż można to wywnioskować z internetowych wypocin lewaków, którzy tworzą dziesiątki kont tylko po to, by sprawiać wrażenie wielkości…popytaj znajomych, co o tym myślą … moi wszyscy znajomi mówią  to samo co amyrykańce, nie pozwolą się wyszczepić ani przymusowo, ani dobrowolnie.

 Nie jest tak źle, jak to z pozoru wygląda Smile

Strony

Skomentuj