Korea Północna wyniosła na orbitę swojego satelitę, trwają przygotowania do piątej próby nuklearnej

Kategorie: 

Źródło: News.usni.org

Zapowiadane od ostatnich tygodni wystrzelenie rakiety balistycznej dalekiego zasięgu miało miejsce dziś o godzinie 9:00 czasu lokalnego. Korea Północna z powodzeniem wyniosła satelitę Kwangmyŏngsŏng-4 na orbitę okołoziemską. Japonia, mimo wystosowanych gróźb, jednak nie zestrzeliła północnokoreańskiego pocisku.

 

Do wyniesienia satelity wykorzystano rakietę Unha, która posiada zasięg do 9 tysięcy kilometrów. Z tego powodu Zachód uważa, że rzekomy projekt badawczy i naukowy Korei Północnej ma w rzeczywistości charakter militarny i był de facto testem rakiety balistycznej. Władze Pjongjangu już zapowiedziały, że planują wynieść kolejne satelity w przyszłości.

 

Rada Bezpieczeństwa ONZ zwoła dziś nadzwyczajne posiedzenie i będzie dyskutować nad ewentualną odpowiedzią. Warto dodać, że "prowokacyjne" działanie Korei Północnej zostało potępione nie tylko przez USA, Japonię i Koreę Południową, ale także przez Rosję. Nawet Chiny wyraziły publicznie żal, że Kim Dzong Un mimo powszechnego sprzeciwu jednak kontynuował swój projekt.

 

Obecnie można zauważyć, że Zachód coraz bardziej naciska na Chiny, jedynego sojusznika Korei Północnej. ONZ i USA chcą nałożenia kolejnych sankcji, ale władze w Pekinie są temu przeciwne. W obecnej sytuacji uważa się, że tylko Chiny mogą wpłynąć na Kim Dzong Una - w przeciwnym wypadku Zachód będzie mógł zastosować inne, bardziej radykalne środki, z militarnymi włącznie.

 

Aktualizacja

Południowokoreańska agencja Yonhap powołując się na informacje wywiadowcze twierdzi, że Korea Północna przygotowuje się do piątej próby jądrowej. Minął dokładnie miesiąc od ostatniego testu nuklearnego, podczas którego zdetonowano bombę wodorową.

 

 

Źródło: http://edition.cnn.com/2016/02/06/asia/north-korea-rocket-launch-window/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ciastek

Zapowiedział że wystrzeli

Zapowiedział że wystrzeli satelitę na orbitę i przeprowadzi test rakiety dalekiego zasięgu i tak zrobił.
Albo pokazał że ma jaja i robi co planuje albo dogadał się i dostał pozwolenie z innych krajów by potem je wspierać w wojnie która się zbliża.
Natomiast pytanie czemu Japończycy nie zestrzelili rakiety i czemu zachód nic nie zrobił do tej pory skoro tak im to nie pasowało?

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

A wielka ONZ znowu ledwo

A wielka ONZ znowu ledwo pierdnie jakąś "potępiającą rezolucją" jak to zwykła robić od 10 lat. Ta organizacja jest śmieszna sama w sobie. Kim ma wszystkich w dupie. Gra całemu zachodowi na nosie od dekady, a zachód nic. No ale przecież tam nic nie ma poza polami obsianymi makami na opium, bo z tego właśnie Kim ma na nowe zabawki. Interwencja nieopłacalna, nie ma co zaje.ać, a i naród wojowniczy. Co innego jakby tam ropa jakaś była, złoto, albo coś na czym interes by się zrobiło, nie? Hipokryci rządzą światem. Hipokryci bez czci i honoru. I ch. im w dupe!!!

Portret użytkownika wyzdro

Teraz to sobie mogą.Kim

Teraz to sobie mogą.Kim potwierdził że ma możliwość zrzucenia atomówki na każde miasto w USA a co do Rosji ,Chin ,Europy to Kim nic do nas nie ma ale szatany zjednoczone same się o to prosiły.

Portret użytkownika zyx

Prowokacyjne i agresywne

Prowokacyjne i agresywne umieszczenie na orbicie własnego satelity vs pokojowe bombardowanie kilku krajów i demokratyczne sponsorowanie isis i alkaidy...
P.S. na ile krajów napadła juz Korea Północna? bo dla USA naliczono już 40 wywołanych wojen i konfliktów od II w ś.

Portret użytkownika achiles

Ta rakiet, to swoiste

Ta rakiet, to swoiste ostrzeżenie, dla zdegenerowanego zachodu, by się jeszcze raz zastanowił, czy nosić się z zamiarem uderzenia, na Syrię, rękoma Arabii i turasów, co jest obecnie szykowane. Owszem Rosja potępiła, Chiny tez coś tam wyrazili, dla pozorów, ale fakty są takie, by se szatany jeszcze raz przeliczyły, czy opłaci się im, piekła na ziemi rozpętanie. To trzęsienie ziemi tylko, na Tajwanie, też jest mocno podejrzane, właśnie teraz. 

Skomentuj