Korea Północna wprowadziła kary śmierci za posiadanie zagranicznych filmów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Janne Wittoeck/CC BY 2.0

Korea Północna w dalszym ciągu izoluje się od świata zewnętrznego. Reżim zakazał m.in. posiadania zagranicznych filmów i książek. Za naruszenie nowego prawa grożą lata więzienia, a w skrajnym przypadku nawet kara śmierci.

 

Media podają, że w grudniu 2020 r. przyjęto nowe prawo, które ma zablokować napływ zagranicznych filmów, muzyki i książek do Korei Północnej. Zabroniono posiadania i rozpowszechniania tych materiałów wśród społeczności. Przepisy dotyczą przede wszystkim tamtejszej młodzieży, która jest bardziej podatna na "indoktrynację zachodu". Chodzi w szczególności o sąsiednią Koreę Południową.

Tymczasem w Pjongjangu, mieszkańcy mają obowiązek zgłaszać liczbę odbiorników telewizyjnych. Tamtejsze telewizory i radia mogą nadawać wyłącznie lokalne programy. Jednak niektórzy mieszkańcy modyfikują telewizory lub w tajemnicy używają zagranicznych urządzeń, aby odbierać sygnał z Korei Południowej.

 

Reżim wymierzył już pierwsze kary za złamanie przepisów. W kwietniu odbyła się publiczna egzekucja osoby, która sprzedawała i rozpowszechniała filmy i teledyski pochodzące z Korei Południowej. Natomiast w maju aresztowano sześciu studentów za oglądanie i rozpowszechnianie zagranicznych filmów. Reżim skazał ich na 5 lat ograniczenia wolności w "obozie reedukacyjnym".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hanka c

Bardzo mnie to dziwi- kraj

Bardzo mnie to dziwi- kraj całkowicie odizolowany od świata/podobno/ ludzie żyją w nieprawdopodobnej biedzie i ucisku/podobno/ nie mają nic, są zabijani masowo /podobno/ a codziennie na ,,łamach'' różnych internetowych szmatławców jakaś informacja o Korei wraz z aktualnym zdjęciem Kima.... 

Portret użytkownika SurvivorMan

Mało tego... Kraj objęty

Mało tego... Kraj objęty sankcjami niemal w każdym aspekcie życia codziennego, a jak oglądałem jakiś czas temu transmisję z parady wojskowej, to na plac powyjeżdżały między innymi luksusowe limuzyny Mercedesa w wersjach "long", ze specjalnie zaprojektowanym dachem z którego wystawał generał salutujący Kimowi... I teraz pytanie: Co na to koncern Mercedesa???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika nauta

ZnZ to wcale nie jest zła

ZnZ to wcale nie jest zła strona. Mimo różnych wpadek, powiedziałbym nawet, że jedna z najlepszych w tym polińskim zadupiu. Ale kiedy się naczytam komentarzy tych wszystkich Maxów, euklidesów, kowidian i przygłupów drobniejszego sortu, to potem nie zaglądam przez całe tygodnie. Pora chyba znów odpocząć.

Strony

Skomentuj