Korea Północna rozpocznie masową produkcję rakiet balistycznych średniego zasięgu zdolnych do przenoszenia głowic jądrowych

Kategorie: 

Źródło: LionFlyer/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

W niedzielę z terytorium Korei Północnej odpalono pocisk balistyczny, który wpadł do Morza Japońskiego. Jak się okazuje, był to test rakietowy o istotnym znaczeniu, który zadecydował o rozpoczęciu jej masowej produkcji, aby jak najszybciej znalazła się w arsenale broni odstraszającej.

 

Korea Północna wypróbowała rakietę Pukguksong-2, znaną również jako KN-15. Jest to pocisk balistyczny pośredniego zasięgu napędzany paliwem stałym, zdolny do przenoszenia ładunku nuklearnego. Rakiety te są odpalane z mobilnych wyrzutni. Jest to ulepszona wersja rakiety Pukguksong-1 (KN-11) klasy woda-ziemia, którą można odpalać z pokładu okrętu podwodnego.

Źródło: KCNA

Szacuje się, że Pukguksong-2 posiada zasięg rażenia ponad 3 tysięcy kilometrów. To oznacza, że może uderzyć w dowolny cel na terenie Japonii i Korei Południowej a nawet w amerykańską bazę wojskową na wyspie Guam. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych niezadowolenie rośnie, Chiny najwyraźniej przymykają oko na działania swojego sojusznika i jedynie demonstracyjnie potępiają kolejne testy rakietowe.

 

Sukces rakiety Pukguksong-2 oznacza, że Korea Północna jest na dobrej drodze do opracowania jeszcze lepszych rakiet, które będą mogły dolecieć na Hawaje, a z czasem nawet do zachodniego wybrzeża USA. Uważa się, że Stany Zjednoczone mogą nie dopuścić do przekroczenia "czerwonej linii" i podejmą bardziej zdecydowane działania, aby Pjongjang nie wszedł w posiadanie pocisków zdolnych do ataku na USA.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mitomann

bijecie piane jakby to wasz

bijecie piane jakby to wasz kraj byl ta cala korea poludniowa a polnocna to ruscy.... ich sprawy i ich interesy wy trole i cebularze po jakiego grzyba wchodzicie w kogos zycie jak ani zdeka was ono nie dotyczy..... roznica w calym syfie to biedni ale wolni bogaci a zmeczeni.... oni od dawna widza kto sieje syf na swiecie a jak ktos nie wie to polecam polnocnokoreanski film i tym waszym wspanialym zachodzie i za uja sie nie da powiedziec ze to propaganda, i takiej dawki racji nie ma w zadnym innym z tych rejonow swiata... do tego jak was jeszcze boli dupa to masc na nia sie tez znajdzie... w filmie "oni zyją"

Portret użytkownika ACHILES

DAWNO TEMU TU O TYM TO

DAWNO TEMU TU O TYM TO PISAŁEM, CO PONIŻEJ, a jakże jest to do dziś aktualne : 

autor: achiles (anonim) (2015-04-09 11:03)

Ani Rosja, ani Chiny, nie zezwolą, na KIMA rozbrojenie, albo usunięcie, za pomocą KOLOROWYCH REWOLUCJI W KOREI, dopóty, dopóki będzie dla nich swoistym gwarantem ich dalszego zabezpieczania, jako potencjalny straszak NIEOBLICZALNY, w tamtym regionie PACYFIKU. Ponadto same STANY, nie są tym zainteresowane zbytnio dopóki KIMA REŻIM, jest przewidywalny w miarę w TAMTYM REGIONIE, bo raz, że mogą tam na legalu utrzymywać swoje jedne z bardziej olbrzymich sił WOJSKOWYCH, jak i mogą dalej doić KORĘ POŁUDNIOWĄ, z tytułu wciskania im swego SZAJSU ŚMIERCIONOŚNEGO, za grube MILIARDY BAKSIKÓW.  Także sytuacja z KOREĄ PŁ. to taki swoisty jeszcze jeden z wielu TEATRZYKÓW DLA MASS ŚWIATOWYCH, o których KIM doskonale wie i się tylko z tego śmieje. 

Portret użytkownika John Moll

To jest amerykański podział

To jest amerykański podział rakiet balistycznych:

  • Pociski międzykontynentalne (Intercontinental Ballistic Missile - ICBM): powyżej 5500 kilometrów
  • Pociski zasięgu pośredniego (Intermediate-Range Ballistic Missile - IRBM): 3000 do 5500 kilometrów
  • Pociski średniego zasięgu (Medium-Range Ballistic Missile - MRBM): 1000 do 3000 kilometrów
  • Pociski krótkiego zasięgu (Short-Range Ballistic Missile - SRBM): do 1000 kilometrów

Skomentuj