Korea Północna przygotowuje się do testów rakiety balistycznej klasy woda-ziemia

Kategorie: 

Źródło: Sina.com.cn

Najnowsze zdjęcia satelitarne sugerują, że Korea Północna przygotowuje się do przeprowadzenia serii testów rakiety balistycznej, która zostanie wystrzelona z pokładu okrętu podwodnego.

 

Joseph Bermudez, specjalista do spraw północnokoreańskiego uzbrojenia oraz wywiadu, zamieścił w sieci zdjęcia, które rzekomo mają pokazywać przygotowania KRLD do przeprowadzenia testu rakiety balistycznej na morzu.

„Ostatnie zdjęcia satelitarne regionu Korei Północnej wskazują na to, że reżim stara się przyspieszyć rozwój morskiej odnogi swoich sił jądrowych.”

Aktywność na eksperymentalnym okręcie podwodnym klasy Sinpo w stoczni marynarki wojennej na terenie Mayang-do oraz w głównej bazie łodzi podwodnych sugeruje, że:

 „Korea Północna przygotowuje się do serii nowych testów „na morzu”, ponieważ podjęła się zmodyfikowania lub ulepszenia systemów startowych dla pocisków balistycznych na okręcie podwodnym, ewentualnie pracuje nad stworzeniem nowej wersji rakiety Pukguksong-1.”

Pukguksong-1 jest pierwszym pociskiem balistycznym klasy woda-ziemia (SLBM) stworzonym przez KRLD. Pierwszy w pełni udany test rakiety odbył się 24 sierpnia 2016 roku. Pocisk przeleciał 500 kilometrów i wylądował w morzu niedaleko Japonii. Kim Dzong Ung powiedział tego dnia, że ziemie kontynentalne USA znalazły się w zasięgu północnokoreańskich łodzi podwodnych stacjonujących na Pacyfiku.

 

Przygotowania do kolejnego testu rakietowego tego typu pojawiły się w związku z eskalacją napięć na linii Waszyngton-Pjongjang, które to znowu zostały spowodowane poprzez rozwój technologii nuklearnej Korei Północnej. Konkretnie mowa tu o udanym teście północnokoreańskiego pocisku międzykontynentalnego, teoretycznie zdolnego razić miasta na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

 

Sprawdzony i dobrze działający system SLBM zwiększyłby możliwości Korei Północnej i umożliwiłby nuklearny odwet w razie ataku na państwo reżimu i zniszczenia bądź przejęcia wszystkich kluczowych baz militarnych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika  kuba9131

Nie wiem czy wiesz ale

Nie wiem czy wiesz ale ostatnio prorządowa chińska gazeta poinformowała że jeśli Korea Północna pierwsza zaatakuje to Chiny pozostaną neutralne.

Chiny same mają dość Kima i woleliby bardziej stabilniejszego przywódcy oraz zachowania   status quo na Półwyspie Koreańskim.

Natomiast Rosja w razie wojny na pewno będzie neutralne niezależnie kto pierwszy zaatakuje i będzie się przyglądać z boku na rozwój wydarzeń.

Portret użytkownika John Moll

"Nie wiem czy wiesz ale

"Nie wiem czy wiesz ale ostatnio prorządowa chińska gazeta poinformowała że jeśli Korea Północna pierwsza zaatakuje to Chiny pozostaną neutralne" - ale Kim tego nie zrobi Smile dlatego operacja "false flag" wydaje się dla USA jedynym rozwiązaniem.

Portret użytkownika grzegorz

Też tak myślę że może tak być

Też tak myślę że może tak być dlatego zastanawiam się co  sobie amerykańce zatopią żeby zaatakować Koreę . Jak to się mówi Historia lubi sie powtarzać.

Incydent w Zatoce Tonkińskiej z 1964 roku był pretekstem przystąpienia Stanów Zjednoczonych do wojny w Wietnamie. Otwarty konflikt pomiędzy USA a Wietnamem Północnym rozgorzał 5 sierpnia 1964 roku, gdy lotnictwo strategiczne Stanów Zjednoczonych rozpoczęło zmasowanie lotnicze bombardowanie terytorium Demokratycznej Republiki Wietnamu. Oficjalnym powodem reakcji amerykańskich wojsk był fakt, że w nocy z 2 na 3 sierpnia trzy kutry torpedowe DRW zaatakowały amerykański niszczyciel "Maddox", ponoć już na otwartym morzu. W 1999 roku - po upływie 35 lat - odtajnione zostały przez USA akta i dokumenty wojskowe, dotyczące tegoż incydentu, i nawet dowódca okrętu "Maddox" oraz wysocy urzednicy Departamentu Stanu i CIA wyjaśnili, że żadnego ataku nie było. Wszystko zostało wymyślone na użytek propagandowy, już po przygotowaniu się do wojny przez USA! 

Skomentuj