Korea Północna przeprowadziła udany test pocisku hipersonicznego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Korea Północna pracuje nad bronią przyszłości. We wtorek odbył się test pocisku hipersonicznego Hwasong-8, który zakończył się powodzeniem. W ten sposób Korea Północna dołącza do niewielkiego grona państw, które rozwijają tego typu systemy.

 

Dzisiejsze systemy obronne potrafią przechwycić rakiety balistyczne i manewrujące, które albo są dość wolne, albo z łatwością można przewidzieć ich zachowanie. W przypadku pocisków hipersonicznych jest inaczej - osiągając zawrotne prędkości mogą bez problemu penetrować współczesną obronę przeciwrakietową i uderzać w wyznaczone cele. Dlatego też nad tą technologią pracują światowe mocarstwa, m.in. Chiny, Indie, Rosja i Stany Zjednoczone, a jak się okazuje, Korea Północna również prowadzi testy nad tego typu bronią.

 

Północnokoreańska broń hipersoniczna została przetestowana we wtorek. Pocisk Hwasong-8 został opisany przez tamtejsze media jako jeden z najważniejszych nowych systemów uzbrojenia, które zawarto w pięcioletnim planie rozwoju sił zbrojnych. Szczegółowe dane dotyczące nowej broni nie są znane. Nie wiadomo, czy może np. przenosić głowice nuklearne, ale warto dodać, że Chiny pracują nad takim rozwiązaniem lub zdążyły już je wdrożyć do swojej armii.

Źródło: Kadr z Youtube

Korea Północna przeprowadziła we wrześniu trzy próby rakietowe. Dwa poprzednie testy uwzględniały nowy typ pocisku manewrującego oraz system rakiet balistycznych wystrzeliwanych z pociągu. Jak widać międzynarodowe sankcje są nieskuteczne. Jest to też znak, że negocjacje na linii Korea Północna-Stany Zjednoczone, które już dawno utknęły w martwym punkcie, mogą zostać pogrzebane na dobre.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wiertara do chazara

opolczyk vel rumcajs vel baca

opolczyk vel rumcajs vel baca i 10 lewych kont ... moze wpierw przepusc moj komentarz o tym ,zebys zaczal sie martwic jak Talibowie moga ci rece uciac i bedziesz musial dalej pisac jezykiem jesli ci go tez nie utna. Bo oni nienawidza takich dwulicowcow wiec sie spodziewaj najgorszego.

 

Portret użytkownika Misterny plan

Zapewne rządy czołowych

Zapewne rządy czołowych państw wiedzą o tym co posiada Kim i jaki arsenał będzie mógł mieć na kilkanaście lat w przód, więc skoro go nie rozwalili to znaczy, że jest zupełnie nie groźny. A te jego zabawki hipersoniczne mogą mu wsadzić w jego własną dupe jeśli zacznie się tym zbyt mocno chwalić.

Portret użytkownika Kwazar

Dodam jeszcze UPIERDLIWIE, że

Dodam jeszcze UPIERDLIWIE, że gdyby tylko forować KRLD na tej samej zasadzie co Koreę południową, to SZYBOKO by się okazało, ża Pólnoc będzie się rozwijać znacznie prężniej i szybciej.Zostawienie  w KRLD w spokoju a południe bez finasowania pieniędzy DYWERSJI szybko się skonczy "KOŃCEM" egzystencji Południowej Koreii

Portret użytkownika Quark

Ale przecież nikt im niczego

Ale przecież nikt im niczego nie zabrania w kwestii rozwoju gospodarczego . To oni się odgrodzili zasiekami od "zgniłego , reakcyjnego zachodu" - bo u nich Kim Ir Sen (ideowy klon Stalina) jest bogiem najwyższym , któremu każdy zabłąkany turysta czy chce czy nie pokłonić się musi i obowiązkowo złożyć kwiaty pod jego gigantycznym pomnikiem - niech by tylko zapomniał !

Portret użytkownika Kwazar

No cóż, Ja to wiem, że

No cóż, Ja to wiem, że naciski jakie się na to państwo wawiera nie skutkują jego osłabieniem a wręcz przeciwnie.Ja wiem jaką najlepiej politykę prowadzić razem z KRLD ! Dlaczego nędznicy w końcu skazani na zagładę tego nie wiedzą ? Tu nie ma nic pośrodku Wysarczy OPRZYTOMNIEĆ z oparów DYWERSJI !!!! 

Portret użytkownika Quark

Tak , na pociskach i

Tak , na pociskach i rakietach to oni się znają ale żeby ludziom wolność dać i swobodę wypowiedzi to już chętnych tam nie ma . Jeden wielki obóz koncentracyjny otoczony drutem kolczastym , gdzie za najmniejszą krytykę władzy idzie się do pierdla na wiele lat .. ale rakiety mają .

Strony

Skomentuj