Korea Północna przeprowadziła pierwszy test rakiety balistycznej

Kategorie: 

Źródło: Rodong Sinmun

Relacje na linii Korea Północna-Stany Zjednoczone są podobno w bardzo dobrym stanie. Tak przynajmniej twierdzi prezydent USA, Donald Trump. Tymczasem rzeczywistość jest zgoła inna. Korea Północna jest już zirytowana brakiem postępów w negocjacjach, a w miniony weekend przeprowadziła pierwszy od prawie dwóch lat test rakiety balistycznej.

 

Jak podają południowokoreańskie media, ćwiczenia rakietowe odbyły się w sobotę. Wtedy Korea Północna przetestowała wyrzutnie rakiet bliskiego i dalekiego zasięgu, odpalając liczne pociski. Wśród nich była rakieta balistyczna krótkiego zasięgu i był to pierwszy tego typu test od listopada 2017 roku, gdy Korea Północna zgodziła się dobrowolnie zawiesić wszelkie ćwiczenia. Odpalone rakiety bezpiecznie wpadły do Morza Japońskiego i nie stanowiły zagrożenia.

 

Donald Trump szybko zareagował na północnokoreańskie testy rakietowe, lecz jego odpowiedź była łagodna. Prezydent USA wyraził nadzieję, że Korea Północna ostatecznie wyrazi zgodę na likwidację swojego arsenału nuklearnego. Z kolei Sekretarz Stanu Mike Pompeo stwierdził, że Pjongjang nie naruszył moratorium, gdyż testowana rakieta miała krótki zasięg i nie zagrażała Stanom Zjednoczonym.

Przywódcy Korei Północnej i USA brali udział w dwóch specjalnie zorganizowanych szczytach. Donald Trump chciał nakłonić Koreę Północną do rezygnacji z programu nuklearnego i balistycznego w zamian za całkowite zniesienie sankcji i wstrzymanie manewrów wojskowych na Półwyspie Koreańskim. Jednak ostatecznie, Stany Zjednoczone jedynie czasowo zawiesiły ćwiczenia wojskowe i nie zniosły żadnych sankcji, podczas gdy Korea Północna dobrowolnie wstrzymała próby nuklearne i testy rakiet balistycznych.

 

Kim Dzong Un jest zirytowany brakiem postępów i groził wznowieniem programu nuklearnego i balistycznego. Domagał się również, aby Stany Zjednoczone zmieniły swoje nastawienie i zniosły przynajmniej część nałożonych sankcji gospodarczych, a wtedy Korea Północna poczyni kolejne kroki ku denuklearyzacji. Aktualnie mówi się o zorganizowaniu trzeciego szczytu, lecz Korea Północna zaczyna podchodzić sceptycznie do dalszych negocjacji.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jaskiniowiec

Co Wy z tym gownem, rozumiem,

Co Wy z tym gownem, rozumiem, ze Kim wysłał Wam telepatycznie maila, ze potrzebuje gowna na kompost ale nie z waszego zasranego umysłu. 

Wolalbym patrzeć na Polskę obarczoną sankcjami które zmusiły by ludzi do odbudowy rolnictwa  niż pod żydowskim uciskiem który chcąc udowodnić zmiany klimatyczne wycina starodrzewie, parki w miastach i tysiące hektarów lasów 

 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Nieświadomość prawa nie

Nieświadomość prawa nie zwalna z jego obowiązywania. Zwierzęta nie znając dobra i zła, często czynią to drugie dla własnej korzyści. Jak zresztą ludzie, tylko że ludzie podobno to rozróżniają.

Jaka więc różnica między jednymi a drugimi poza tym szczegółem ?

Portret użytkownika Ble ble pult pult

No i oczywiście Kangur. - na

No i oczywiście Kangur. - na siłę z Ludzi robi się zwierzęta... ale to nie znaczy, że Ludzie jedzą odchody, prawda? Zdecydujcie się - albo rozumujecie dosłownie - albo w przenośni. Bo jeśli się mamy bawić w to, co komu i kiedy wygodnie... to podążając za nieprzeniknioną logiką sceptyyka i Twoją na przykład... ... ... baca jest żydem.

5G to niekonwencjonalna broń RADIO-AKTYWNA.

Jak to się może dziać?? Kochani??

Portret użytkownika Kangur.

Zwierzęta żrą gówna. Ludzie

Zwierzęta żrą gówna. Ludzie nie.

...dobrze, napiszę wprost:

NIE zwierzęta nie jedzą gówien. Ludzie TAK, żrą gówno:

Podobny obraz

 

PS...moja logika podpowiada mi, że nie Baca jest żydem tylko Ty Strusiu...sam niedawno napisałeś, że Twoja babcia znała Jidysz.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Kangur.

Ehhh... już rozumiem czemu

Ehhh... już rozumiem czemu tak uczepiłeś się "odchodów" i trzymasz się ich jak tonący brzytwy - Ty zwyczajnie nie możesz się pogodzić z faktem, że ludzie są najgłupszym i najmniej potrzebnym gatunkiem zwierząt na Świecie Wink Muszę Cię jednak nieco "podtopić" faktami Strusiu...otóż jest zupełnie inaczej, niż Ci się ulęgło w tym małym ptasim móżdżku, myślisz, że jesteś lepszy od zwierząt, a jest zupełnie na odwrót, jesteś słabszy od szympansa, wolniejszy od gazeli, gorzej widzisz od sokoła, mniej słyszysz niż nietoperz...w dodatku na rzecz rozumu zatraciłeś intuicję i przestałeś korzystać z instynktu…

Teraz wisienka - jakby zabrakło jedzenia, w obliczu śmierci głodowej to Ty zaczniesz szamać gówno, zwierzaki umrą z głodu…

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj