Korea Północna przeprowadziła nieudaną próbę rakietową

Kategorie: 

Mobilna międzykontynentalna rakieta balistyczna KN-08 - źródło: Chinanews.com

W świetle ostatnich wydarzeń na Półwyspie Koreańskim pojawiały się pytania czy Korea Północna, mimo ostrzeżeń ze strony Chin i Stanów Zjednoczonych, zechce przeprowadzić test jądrowy lub rakietowy, co w obecnej sytuacji miałoby charakter prowokacyjny. Okazuje się jednak, że Kim Dzong Un nie wyciągnął żadnych wniosków i nakazał odpalenie rakiety.

 

W sobotę w Pjongjangu odbyła się wielka parada wojska. Cały dzień na szczęście przebiegł dość spokojnie. Lecz w niedzielę w godzinach porannych czasu północnokoreańskiego, w mieście portowym Sinp'o wystrzelono rakietę, która z nieznanych przyczyn eksplodowała dosłownie chwilę po starcie.

 

Wywiad Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych nie jest w stanie ustalić co to była za rakieta. Nie wiadomo również dlaczego doszło do eksplozji, lecz dzięki niej Korea Północna prawdopodobnie uniknęła reakcji. Jedną z nich była możliwość zestrzelenia pocisku w trakcie jego lotu.

 

Były Minister Obrony Wielkiej Brytanii Malcolm Rifkind powiedział krótko - rakieta wybuchła, ponieważ mogła zostać źle wykonana, lecz panuje "bardzo solidne przekonanie", że Stany Zjednoczone mogły niejednokrotnie korzystać z broni cybernetycznej aby doprowadzić np. do eksplozji rakiet.

 

W 2014 roku, Barack Obama zarządził prace nad systemami, które pozwolą sabotować tamtejszy program rakietowy. Od tego czasu, część północnokoreańskich rakiet zmieniało kurs w trakcie lotu lub po prostu eksplodowało. Trudno powiedzieć jak często i czy w ogóle Stany Zjednoczone korzystają z broni cybernetycznej przeciwko Korei Północnej. Donald Trump powiadomił dziś, że Chiny współpracują z USA aby rozwiązać "północnokoreański problem".

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ariel

UWAGA! AMERYKANIE MUSZĄ

UWAGA! AMERYKANIE MUSZĄ POWSTRZYMAĆ KOREAŃCZYKÓW ZANIM ZROZUMIEJĄ ŻE BROŃ ATOMOWA NIE ISTNIEJE Smile

Widzieliście już matkę wszystkich bomb co rozwali pół bloku, wynalezienie kosztowało 314 baniek a zakup 16 baniek oczywiście $ ? :> pozdrawiam

Portret użytkownika gniewko

Koszt został poniesiony w

Koszt został poniesiony w momencie ich produkcji a nie zrzutu na cel. USA ma 15 takich ładunków, ich magazynowanie tez kosztuje, poza tym bomby mają okreslone resursy, podlegają czasowej kontroli, maja określoną żywotność. Więc nie pisz w kontekscie zrzutu 1 bomby tej miary w kontekście KRLD, że amerykański podatnik zapłacił za to 16 baniek. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika rems

Ciekawi mnie ile z tego

Ciekawi mnie ile z tego sprzętu zwłaszcza rakiet ma realną  zdolność  bojową.  Wiadomo że można mieć  rakietę średniego zasięgu ale  bez systemu naprowadzania nigdzie nie doleci.

A kraj jak kraj,  patologia wojskowa.   Wszyscy pracują tylko po to żeby zaspokoić  potrzeby wojska.  Z kim i po co oni zamierzają  tak wojować ?

 

Skomentuj