Korea Północna przeprowadzi czwartą próbę jądrową

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Choć konflikt, jaki miał miejsce w zeszłym roku między Koreą Północną a Koreą Południową i USA nieco wygasnął, istnieją uzasadnione obawy, że sytuacja może się powtórzyć z użyciem siły włącznie. Korea Północna poinformowała niedawno o zakończonych przygotowaniach do czwartej próby jądrowej.

 

Z jednej strony mamy Koreę Północną, która otwarcie ogłasza prace nad bronią jądrową twierdząc, że pozwoli ona ochronić się przed Stanami Zjednoczonymi i jej agresywną polityką. Z drugiej strony natomiast mamy Koreę Południową, obawiającą się najazdu północnokoreańskich wojsk oraz USA, które chronią swoich sojuszników i decydują o tym, komu wolno mieć broń jądrową, a komu nie.

 

Minister obrony Korei Południowej powiedział niedawno, że Korea Północna zakończyła przygotowania do kolejnej próby jądrowej na poligonie Punggye-ri i zaczęła przygotowywać rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, KN-08. Czwarta próba jądrowa może wywołać podobną falę krytyki jak w zeszłym roku.

 

Stany Zjednoczone i Korea Południowa przeprowadzały już liczne manewry wojskowe i starają się rozmieścić tzw. parasol atomowy na Półwyspie Koreańskim. Teraz pojawiła się również wiadomość, że Korea Południowa stworzy wirus typu Stuxnet, który pozwoli zniszczyć lub uszkodzić północnokoreańskie obiekty jądrowe. Według agencji Yonhap, opracowanie tego typu broni ma być "drugą częścią strategii, prowadzonej od 2010 roku".

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Dżyszla

Jeszcze im tam w rejonie mało

Jeszcze im tam w rejonie mało promieniowania? Ktoś kiedys powiedział, że Mars jest jak planeta po wielkiej wojnie atomowej. Mam wrażenie, ze to co się dzieje obecnie (Fukushima + Korea + Izrael) właśnie ciągnie w takim kierunku. A podobno historie lubią się powtarzać. Tylko co zasiedlimy teraz i czy będziemy mogli być budowniczymi/bogami dla kolejnych cywilizacji?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Popieram Koree Pólnocną, bo

Popieram Koree Pólnocną, bo to chyba ostatni bastion obronny, przed syjonistyczną agresją USA i resztą zglobalizowanego świata.
Pólnocna powinna jak najszybciej odzyskac Południową.
Głód i nędza i reżim Koreańczyków jest wyłacznie winą zglobalizowanego, syjonistycznego świata, która ten kraj odciął od współpracy międzynarodowej.
Rezim koreański ma więc pełne uzasadnienie dla utrzymania jedności państwa.
I to nie władcy teggo państwa ponoszą za to odpowiedzialność, Tylko my... będąc bezwolnym bydłem syjonistycznych manipulacji...
 Mam do czynienia z Koreańczykami z Południowej Korei... O tym sie nie mówi, jak są traktowani robotnicy koreańscy w Polsce, przez południowo-koreańskich biznesmenów... Jak niewolnicy za najczarniejszych czasów systemu niewolniczego dla murzynów porwanych z afrykańskich stepów do Ameryki w 18 i 19 wieku, bez opieki lekarskiej, nędznie żywieni i traktowani gorzej jak psy w chłopskiej zagrodzie przykutych łańsuchami do budy...
 O tym się kuźwa nie mówi, bo to kuźwa niepoprawne politycznie...

Portret użytkownika Wlodi

Ot i caly Ty ze swoja wiedza

Ot i caly Ty ze swoja wiedza i swiatopogladem. Po tym co napisales czas by Cie ignorowac. Fakty nie maja tu nic do rzeczy, twoja glowa ich nie przyjmuje.
Co ty tu jeszcze robisz? Powonienes wspierac wolnosc w korei pn i walczyc by nie daj boze nie otworzyli sie na zepsuty swiat.
憑藉ㄓㄩ資

Portret użytkownika koszer umysłów.

Nie masz żadnego

Nie masz żadnego światopoglądu, bo jesteś syjonistycznym bękartem opłacanym przez hasbarę...
 Angelus pisze prawdę, o której w tym zawszonym żydowskim światku nie wolno nawet pisnąć.

Portret użytkownika polakk

Wcześniej, w wywiadzie dla

Wcześniej, w wywiadzie dla CNN, b. doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa przekonywał, że "UE musi wyjść poza slogany i zaoferować Ukrainie pomoc finansową, bo kraj ten jest na skraju bankructwa".
 
No polaczki wyciągac kase teraz czas dawac na ukrainie. To taki chichot historiiiiii.

Strony

Skomentuj