Korea Północna posiada łódź podwodną, zdolną do przenoszenia ładunków nuklearnych

Kategorie: 

Źródło: Victor12/en.wikipedia.org/US Navy
Mimo nałożonych sankcji, Korea Północna staje się coraz potężniejszym państwem i w dalszym ciągu rozwija swój program nuklearny. W przeciwieństwie do Iranu, kraj ten otwarcie mówi iż broń nuklearna ma funkcjonować jako straszak na wypadek inwazji ze strony Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych.

 

Według informacji, jakie posiadają południowokoreańskie władze, ich sąsiad z północy zbudował łódź podwodną, która może przenosić i wystrzeliwać rakiety balistyczne, wyposażone w broń jądrową. Zgodnie z raportem, jest to radziecki importowany okręt klasy Golf, który został odpowiednio zmodyfikowany. Związek Radziecki zaczął budować tego typu maszyny w 1958 roku a po 32 latach wycofano je ze służby.

 

Korea Południowa twierdzi również, że kraj Kim Dzong Una nie posiada jeszcze odpowiedniej technologii, która pozwalałaby umieszczać ładunki jądrowe we wspomnianym okręcie. Wiadomo jednak, że Korea Północna wciąż rozwija swój potencjał nuklearny, więc z czasem będzie zdolna do odpalania z morza pocisków, wyposażonych w broń jądrową.

 

Warto również przypomnieć informacje sprzed kilku miesięcy, według których Chiny przygotowują się na zamieszki na terenie Korei Północnej oraz próby obalenia Kim Dzong Una, czyli sytuację, jaką oglądaliśmy już na Ukrainie. Zaraz po tym pojawiło się oświadczenie północnokoreańskich władz, w którym zapowiedziano coroczne próby rakietowe i nuklearne.

 

 

Na podstawie: International Business Times

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wdm

Mnie bardziej przeraża to, że

Mnie bardziej przeraża to, że taką łódź mają Amerykanie, oni w przeciwieństwie do Korei Płn. jako jedyny kraj w historii, już użyli dwukrotnie tej broni masowej zagłady przeciwko ludziom, zresztą zupełnie bezpodstawnie i niepotrzebnie.

Portret użytkownika Cezar

Nosil wilk razy kilka i

Nosil wilk razy kilka i poniesli wilka (poniosa wilka USA )
Zydostanowcy tak sie piekla i wszedzie wsadzaja swe beznaplety,a ze miarka sie przebiera, wszedzie wytryskuja swe zmijowe nasienie, nadchodzi czas zeby wrescie trzeba im pozatykac beznaplety zeby nie przetrysneli tym nasieniem zmijowym do cna wszystkie narody.

Skomentuj