Korea Północna ostrzega przed prewencyjnym atakiem jądrowym na USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak pisaliśmy niedawno, wojska amerykańskie i południowokoreańskie rozpoczęły kolejne ćwiczenia militarne niedaleko Korei Północnej. Każde manewry wywołują zdenerowowanie w państwie Kim Dzong Una a teraz zapowiedziano, że kraj może przeprowadzić atak prewencyjny za pomocą broni jądrowej.

 

W odpowiedzi na manewry wojskowe, Korea Północna poszła w tym samym kierunku, przeprowadzając ćwiczenia i odpalając rakiety do Morza Źółtego. Tym razem zapowiedziano również atak jądrowy na Stany Zjednoczone, które według północnokoreańskich władz zachowują się agresywnie i przygotowują się do obalenia rządu.

 

Ri Su Yong, minister spraw zagranicznych Korei Północnej powiedział we wtorek w Genewie na forum ONZ, że jego kraj jest zmuszony do dalszego rozwijania swojego potencjału nuklearnego a w razie konieczności, "Północ" może dokonać prewencyjnego ataku nuklearnego. Natomiast przedstawiciel amerykańskiego rządu stwierdził, że manewry wojskowe mają charakter wyłącznie defensywny i nikt nie uzna Korei Północnej jako mocarstwa jądrowego.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/03/03/us-korea-north-ri-idUSKBN0LZ0TD20150303

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Xystos

gość1 napisał: USA przespały

gość1 wrote:

USA przespały ostatnie 20 lat i mają wyrzutnie rakiet jądrowych obsługiwane przez dyskietki 3,5 cala. smutne ale prawdziwe.

 
ELECTROIMPACKT niszcze najnowsza elektronike
 
elektronika obslugujaca wyzutnie rakietowe i inne rodzaje broni
oparta jest o "lektronike lampowa" ktora niejest wrazliwa na w/ws
elecktroimpact - stara technika dziala w kazdej sytuacji.

Portret użytkownika N1KT

Jest taki bardzo dobry film

Jest taki bardzo dobry film ku przestrodze http://youtu.be/mKhyFY6gZoc
W takiej wojnie nie ma wygranych - są tylko przegrani...
I jeszcze jeden film tego typu "ostatni brzeg z 1959roku" z roku 2000 jest taki sobie - zbyt monotonny.
Wszystkie elity i wojskowi odpowiedzialni za naciskanie przycisków od rakiet atomowych powinni oglądać te filmy przymusowo przynajmniej 1 raz w roku.

Skomentuj