Korea Północna ogłosiła przełom w technologii rakietowej

Kategorie: 

Źródło: KCNA

W okresie rosnącego napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, Korea Północna powiadomiła o przeprowadzonych testach nowego silnika rakietowego o dużej mocy. Kim Dzong Un ogłosił, że próba zakończyła się powodzeniem i wyznacza datę nowych narodzin północnokoreańskiego przemysłu rakietowego.

 

Test nowego silnika rakietowego odbył się w niedzielę w kosmodromie Sohae Satellite Launching Station. Agencja KCNA powiadomiła, że nowa technologia zapewni Korei Północnej możliwość wystrzeliwania satelitów na światowym poziomie. Silnik znajdzie się na wyposażeniu rakiet dalekiego zasięgu.

 

Podczas gdy Kim Dzong Un chwali się nowym osiągnięciem, Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson spotkał się wczoraj z przedstawicielem chińskiego rządu, natomiast dziś rozmawiał przez chwilę z prezydentem Xi Jinpingiem. Wśród omawianych tematów poruszona została oczywiście kwestia Korei Północnej. Politycy podobno zgodzili się, że należy podjąć wspólne działania na rzecz rozbrojenia tego państwa.

 

Wizyta Tillersona w Pekinie jest również zapowiedzią przed spotkaniem Donalda Trumpa i Xi Jinpinga. Działalność Korei Północnej będzie prawdopodobnie głównym tematem rozmów. Problem w tym, że Kim Dzong Un nie zrezygnuje dobrowolnie z prac nad rakietami balistycznymi dalekiego zasięgu oraz bronią nuklearną, natomiast Chiny, które nałożyły ostatnio sankcje na swojego sojusznika, najwyraźniej nie mają na niego tak wielkiego wpływu jak wydawało się wcześniej.

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-tillerson-asia-china-idUSKBN16Q0TP?il=0

https://kcnawatch.co/newstream/1489876327-610396847/kim-jong-un-watches-ground-jet-test-of...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika witek

Korea Północna to jak

Korea Północna to jak napisano sojusznik Chin, i najprawdopodobniej Chiński harcownik, tzn. chodzi niby o Koreę a tak naprawdę o Chiny, dlatego uSSmani mają pełne gacie bo słabo będzie z ich sojusznikami i dlatego próbują wyeliminować problem w pierwszej kolejności. 

Skomentuj