Korea Północna oficjalnie zawiesiła badania nad bronią jądrową

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Po niedawnych zapowiedziach w sprawie przełomowego spotkania Donalda Trumpa i Kim Dzong Una oraz rozbrojenia Korei Północnej przyszedł czas na faktyczne działania. Pjongjang ogłosił właśnie, że teraz już oficjalnie zawiesza wszelkie badania nad bronią jądrową i międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi, co wyraźnie zadowoliło Stany Zjednoczone. Jednak kwestia rozbrojenia Korei Północnej pozostaje niejasna.

 

21 kwietnia został uznany przez samego Kim Dzong Una jako dzień zawieszenia badań nad bronią jądrową oraz testów nad rakietami balistycznymi. Ponadto zamknięto ośrodek badań jądrowych. Przywódca Korei Północnej ogłosił również, że jego kraj nigdy nie użyje broni nuklearnej z wyjątkiem sytuacji, w której państwo będzie zagrożone atakiem z użyciem tejże broni. Tu pojawia się pewna niezgodność, gdyż jeszcze w zeszłym miesiącu informowano, że Pjongjang godził się oddać swoją broń nuklearną, a teraz dowiadujemy się, że Korea Północna wie już jak zminiaturyzować ładunek jądrowy i dostarczyć go z pomocą swoich rakiet balistycznych. Wystosowano obietnicę, że w zgodzie z prawem międzynarodowym technologia nuklearna nie będzie w żaden sposób rozpowszechniana.

Podsumowując to oświadczenie – Korea Północna nie będzie testować broni nuklearnej i rakiet balistycznych, gdyż nie ma już takiej potrzeby. Kim Dzong Un nie wspomniał nawet o oddaniu swojej broni masowej zagłady, ale stwierdził, że od dziś jego kraj będzie skupiać się na budowaniu silnej gospodarki. Mimo wszystko Donald Trump z zadowoleniem przyjął te informacje.

Tymczasem kilka dni temu, Korea Północna i Korea Południowa uruchomiły bezpośrednią linię telefoniczną, z której mogą korzystać przywódcy tych państw, zaś 27 kwietnia odbędzie się szczyt obu Korei. W najbliższych tygodniach dojdzie do przełomowego spotkania między Donaldem Trumpem a Kim Dzong Unem. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale wytypowano już kilka lokalizacji dla tego spotkania. Ciekawostką, jest, że na liście znalazła się Warszawa. Zatem niewykluczone, że to właśnie w Polsce zostanie zorganizowane wielkie wydarzenie, podczas którego liderzy USA i Korei Północnej wynegocjują traktat pokojowy. Wszystko oczywiście zależy od tego, czy Kim Dzong Un zgodzi się na rozbrojenie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Można by się zastanawiać, czy

Można by się zastanawiać, czy naprawdę jesteś tak ograniczony, czy tylko udajesz. Kim niewiele robi rzeczy bez uzgodnienia z Rosją i Chinami, bo de facto jego kraj istnieje tylko dzięki wsparciu tych mocarstw. Nikt normalny nie uwierzy, że Kim sie rozbroi z broni nuklearnej. Tym bardziej, że zbroił się, gdy uSSman był naprawdę silny, więc czemu miałby się przestraszyć teraz, gdy uSSman jest juz cieniem siebie z lat 90-tych zeszłego wieku? O jakich ty więc batach mówisz? Bo chyba o batach dla uSSmańskiego deep state, który od dekad sztucznie utrzymuje napięcie na Półwyskie Koreańskim, a teraz Rosja, Chiny i Trump (działający przeciw deep state w uSSmani) będą to napięcie likwidować. Tak więc jak zwykle widzisz wszystko w bardzo prosty sposób i nie dostrzegasz niuansów, bo tylko na tyle pozwala ci twoja umysłowa prostota.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika &

Japierdole, myślicie, że jak

Japierdole, myślicie, że jak mówi, że się rozbroi to tak zrobi? Odda jakieś 15% rakiet a resztę schowa gdzieś w górach. Jeśli chce się wygrać ze stanami to trzeba działać w stosunku do nich jak one w stosunku do swoich ofiar.

Portret użytkownika reklama

1 Czerwca wszyscy głodujemy

1 Czerwca wszyscy głodujemy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Zapraszam do wspólnej głodówki. Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach.  możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby  usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Widzę, że drugi raz

Widzę, że drugi raz powtarzasz to samo pytanie, więc i ja powtórzę:

Kim niewiele robi rzeczy bez uzgodnienia z Rosją i Chinami, bo de facto jego kraj istnieje tylko dzięki wsparciu tych mocarstw. Nikt normalny nie uwierzy, że Kim sie rozbroi z broni nuklearnej. Tym bardziej, że zbroił się, gdy uSSman był naprawdę silny, więc czemu miałby się przestraszyć teraz, gdy uSSman jest juz cieniem siebie z lat 90-tych zeszłego wieku? O jakim ty więc policzku mówisz? Bo chyba o policzku dla uSSmańskiego deep state, który od dekad sztucznie utrzymuje napięcie na Półwyskie Koreańskim, a teraz Rosja, Chiny i Trump (działający przeciw deep state w uSSmani) będą to napięcie likwidować. Tak więc jak zwykle widzisz wszystko w bardzo prosty sposób i nie dostrzegasz niuansów, bo tylko na tyle pozwala ci twoja umysłowa prostota.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj