Korea Północna obawia się burzy piaskowej z Chin, która może przynieść koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Departament Protokołu Ministerstwa Spraw Zagranicznych KRLD poinformował ambasady i przedstawicielstwa organizacji międzynarodowych w Pjongjangu o zbliżaniu się burzy piaskowej, która według strony północnokoreańskiej mogłaby przywieźć koronawirusa do KRLD. Ich zdaniem cząstki wirusa mogą podróżować wraz z cząstkami kurzu.

Władze Korei Północnej poinformowały akredytowane tam misje dyplomatyczne, a także przedstawicieli organizacji międzynarodowych, że ze względu na spodziewane nadejście burzy piaskowej z Chin, wszystkim cudzoziemcom przebywającym w KRLD zdecydowanie zaleca się pozostawanie w pomieszczeniach. Zasugerowano aby zaniechano wychodzenia na miasto i pozostano w domu, szczelnie zamykając okna.Jak wyjaśniono, te środki bezpieczeństwa wynikają z faktu, że wraz z cząsteczkami„ żółtego pyłu do KRLD można przylecieć nowy typ koronawirusa, SARS-CoV-2. Wcześniej pojawiały się sugestie, że cząsteczki wirusa mogą się przenosić również przez smog, albo pyłek roślin.

O ile wierzyć oficjalnym statystykom, Korea Północna świetnie radzi sobie z epidemią. Lider KRLD Kim Dżong Un, w przemówieniu podczas świątecznej parady z okazji 75 rocznicy powstania Partii Robotniczej Korei, podziękował swojemu ludowi za to, że w kraju nie ma pacjentów z COVID-19!

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Gdyby Koreę północną spotkała

Gdyby Koreę północną spotkała taka "niespodzianka" w postaci dławiącego dech wirusa to ich populacja szybko zmalałaby do garstki aparatczyków , rządu i co bardziej zamożnych i wpływowych . Wszak głód , niedożywienie i brak dostępu do leków to "filary" ich systemu . 

Portret użytkownika Kwazar

Trudno się jakoś logicznie

Trudno się jakoś logicznie odnieść do tych niezaprzeczalnych, jedynych w swoim rodzaju odkryć.Tak,taka burza niesie ze sobą niejedno większe lub mniejsze zagrożenie.Teraz może niesie to większe ? Ale wcale to nie jest takie oczywiste.Ale może ? A jak niesie ? A jak nie niesie a przygoni ? Te zarodki bakterii korona wirusowego, to mogą być wszędzie, wszędobylskie jedne ! 

Sorry ale rządzi mna śtuczna inteligĘcja i dlatego wiem ! 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Zgadza się, koszerny nieuku,

Zgadza się, koszerny nieuku, komuchu propagandzisto.
Świrus najbardziej atakuje tam, gdzie panuje demokracja, czyli mafijny ustrój złodziejski.
W takiej KRL-D nie ma najmniejszych szans. Podobnie jak dotychczas na Białorusi.

Portret użytkownika Max 1983

Sam się zaorałeś tym wpisem

Sam się zaorałeś tym wpisem.Taka pandemia szaleje w całej europie ,a kraj który ma na to totalnie wywalone ma dopiero nas gonić ??Tam powinni umierać tysiącami!!Jak wytłumaczysz to że u nas kolorowe strefy ,maseczki itp tam olewka i tam nie jest tak źle jak u nas?Zrozum że nawet jeśli uznamy że wirus jest groźny(a nie jest ,jego śmiertelność jest na śmiesznym poziomie i dotyczy ludzi tylko z bardzo ciężkimi chorobami współistniejącymi)to nie ma możliwości by się nim nie zaraźić.Nikt nie będzie żył w reżimie sanitarnym 24 h, nawet ci co się wirusa boją.Zwyczajnie się nie da zawsze popełnisz błąd ,dotkniesz czegoś a potem twarzy ,zbliżysz się do kogoś zbyt blisko itp.Wniosek jest prosty, z tym wirusem trzeba żyć jak z każdym innym!!Dbać o odporność ,a jeśli się dzieje coś bardzo złego to udać się do szpitala ,jak przy każdej innej chorobie.Gdyby tak postępowano to liczba zgonów by większa nie była ,szpitale by funkcjonowały normalnie więc i ci którzy przechodzą wirusa ciężko mieli by większe szanse przeżycia .A cała reszta nie była by teraz w czarnej dupie ,bo czy ty naprawdę nie rozumiesz że na naszych oczach upada państwo Polskie??Toniemy w długach ,niszczymy gospodarke ,ludzkie biznesy ,ale to tylko mały wycinek.Niszczymy relacje międzyludzkie ,zdrowie psychiczne ludzi ,dobiliśmy służbe zdrowia ,rozwalamy do konca edukacje,jakie zdalne nauczanie?? To fikcja.Pomijam to że kadra nauczycielska była u nas wiekowa i teraz to wykorzystuje uciekając na emerytury.Za chwilę nie będzie miał kto nauczać nawet zdalnie.

Tak można wymieniać straty jakie ponosimy do jutra i co uzyskaliśmy twoim zdaniem??Na tle Białorusi czy Szwecji wypadamy bardzo źle, to nie lepiej było iść ich drogą?W marcu kwietniu można było jeszcze mieć jakieś wątpliwości jak postępować ,teraz to widać gołym okiem że powtórka tego scenariusza doprowadzi kraj do katastrofy a ludzi do fali gniewu ,samobójstw....nawet nie chce myśleć.

Porównaj wirusa z nowotworami choćby ,czy chorobami serca!!!Nie ma porównania ,ale jakoś z tym żyjemy i nikt nie panikuje !!Mało tego nawet nie wiele się robi by im zapobiegać i leczyć !!Serio nie widzisz że to ściema grubymi nićmi szyta??Nawet gdyby uznać że wirus by był zdolny do zabicia nie wiem 100 tysięcy Polaków w kilka sezonów, to i tak gdyby media ci o tym nie powiedziały to byś tego nie zauważył bo rocznie odchodzi nas z tego świata 400 tysięcy!!!

Człowieku czas się obudzić.

PS.Osobiście uważam że wirus jest kompletnie nie groźny ,bardziej się martwie że mi się dziura w zębie zrobi niż że "zachoruje" na to ,ale pisałem w tonie konsensusu ,bo wiem że wiele osób jednak uważa to za realne zagrożenie.Więc nawet załóżmy że jest to pewne zagrożenie ,ale nawet wtedy podjęte środki są idiotyczne i przyniosą dramatyczne straty i żadnych zysków.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika b@ron

no więc myśląc po twojemu,

no więc myśląc po twojemu, każdą epidemię a nawet chorobę można wyeliminować poprostu nie robiąc testów bądź badań i nie przejmować się niczym bo przecież ludzie i tak umierają... dodatkowo widzę że tych ludzi z ciężkimi chorobami współistniejącymi postanowiłeś poświęcić jednocześnie bojąc się o dziurę w swoim zębie... no gratuluje rozwiązań, żeby nie było, nie jestem zwolennikiem zamykania wszystkiego bo to nic nie da... osobiście nie rozumiem zamykania siłowni gdzie przecież też można montować ekrany z plexi, poliwęglanu itp.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Max 1983

Nie wiem co się z tobą stało!

Nie wiem co się z tobą stało!!Kiedy tu się pojawiłem już pare lat temu wydawałeś mi się jednym z bardziej ogarniętych ludzi a teraz??Twój wpis to albo podła manipulacja moimi słowami ,albo czysta głupota.

Gdzie ja napisałem że chce kogoś poświęcić??Sam jestem człowiekiem który całe życie się zmaga ze słabościami ciała i czuje solidarność ze słabymi ,chorymi czy kalekimi.Wyraźnie napisałem że ludzie chorzy ,mający poważne objawy mogące wskazywać na koronawirusa powinni otrzymać pomoc!!To tacy jak ty koronapanikarze doprowadzili do tego że oni tej pomocy nie otrzymają, a przy okazji umierać będą też wszyscy inni.Serio nie rozumiesz że bada się i testuje ludzi chorych, a nie tych którzy się doskonale czują bo doprowadza się do absurdu w którym z powodu osoby nie mającej żadnych objawów choroby zamyka się całe szpitale??Wysyła na kwarantanne kadrę medyczną i zamyka szpitale  w czego efekcie nie ma już ani budynku w którym można ludzi leczyć ,ani opieki dla tych ludzi??Część szpitali stoi pusta, a jednocześnie się przerabia ...stadiony na szpitale::)Wypieprza się osoby z chorobami naczyniowymi ,onkologicznymi z dobrze prosperującego szpitala bo znalazło się tam kogoś z COVID komu na dodatek nic nie jest::)

Testy tylko nakręcają panikę ,bo tworzą narracje strasznej choroby!!Zobaczcie ludzie ilu chorych....na co chorych do cholery!!!Wczoraj prezydent ogłosił że jest chory, czuje się swietnie nie ma żadnych objawów....i teraz będzie się leczył w izolacji.Na Boga to obrażało by nawet umysł gołębia.

Fajny przykład że świata sportu ci podam.Nasza ekstraklasa piłkarska i jej zaplecze 1 liga.W Ekstraklasie nie mal nie ma "zachorowań"rozgrywki toczą się bez kłopotu a w 1 lidze pół ligi na kwarantannie.Czemu??Co piłkarze ekstraklasy to ludzie chorobliwie dbający o higiene ,po meczach zamykają się w domu ,unikają znajomych i paradują w maskach 24 h a ci z 1 ligi to brudasy???

Nie wiesz jaki jest powód??Tych z 1 ligi się dokładnie testuje ,bo te rozgrywki nie generują poważnej kasy ani zainteresowania no i tam trwa pandemia.A ekstraklasa to grube miliony ,ogromny interes dla telewizji i zainteresowanie kibiców więc tam się pandemia ulotniła!!!Pandemia jest tam gdzie za pomocą wątpliwej jakości testów i odpowiedniej manipulacji medialnej się ja tworzy a tam gdzie się tego nie robi zycie się toczy normalnie.

Co do dziury w zębie to już w ogóle nie zrozumiałeś przesłania.Uważam że nie licząć nie licznych przypadków bardzo chorych ludzi ,którzy pewnie i tak by umarli(choć należy o nich walczyć,ale nie mordować w tym celu całej reszty i gospodarki)to cała reszta powinna się bardziej martwić dziurą w zębie albo łupierzem bo to przynajmniej widać i jest upierdliwe!!!A wirus jest taki grożny że aż trzeba pytac sanepidu czy go mam i potwierdzać to 10 razy  bo innaczej się nie zorientuje.

Tak na koniec pewien link wklejam.Minutowe wystapienie ,pokazujące metody manipulacji , zresztą jedną z wielu metod.

https://www.youtube.com/watch?v=qQT-ItVbUFY

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika b@ron

no to nie róbmy testów to nie

no to nie róbmy testów to nie bedzie wirusa... po co się badać w kierunku wykrycia nowotworów skoro nie mamy objawów... ewentualnie zróbmy odwrotnie niż w linku który podałeś i jak kto na cokolwiek choruje to w razie zgonu wpisujmy mu tę chorobę a nie covida i momentalnie skończymy epidemie... ludzie bedą umierać na cukrzyce nadciśnienie i choroby serca ale nie na covida... o taką wygraną z epidemią ci chodzi?

jak zachorujesz na covid, gwarantuje ci że odróżnisz go od grypy wbrew temu co mówią... jak bedziesz tylko zakażony nic nie poczujesz jednak możesz komuś podarować ten" prezent" komuś kto nie bedzie miał tyle szczęścia co ty

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Max 1983

O Boże::)Ty nie rozumiesz że

O Boże::)Ty nie rozumiesz że chodzi o skale??Co ty porównujesz nowotwory ,choroby naczyniowe gdzie co roku umierają setki tysięcy ludzi z jakimś wirusikiem dającym 100 zgonów przez pół roku a dla całej reszty totalnie nie groźny.??Nowotworu jak nie wykryjesz wczesnie to jesteś w piachu ,wirusa albo nie zauważysz, albo rób test jak masz jakieś wskazania do tego...niech ci choć z nosa cieknie ,a nie łapanki na zdrowych ludzi i wmawianie im że potrzebują takiej samej pomocy jak ludzie umierający na raka!!!.Gdzieś przeczytałem piękne zdanie "Koronawirus to jedyna choroba gdzie na kwarantannie odwiedza cię policja a nie lekarze"  A nawet jak policzysz to tak jak sprzedajna władza, to nadal jest 4 tysiące od marca.A w tym czasie zabiliście swoją paniką 10 razy więcej ludzi, a za chwilę zniszczycie caly kraj.

Wiesz że zwykła grypa tez jest zaraźliwa??Wiesz że wyniku jej powikłan też rocznie umiera mnóstwo ludzi(nie bezpośrednio na grypę ale na powikłania)Czyli rozumiem że jak ktoś kichnie to ewakuujemy szpital??

Jak się tak wszystkiego boisz to mam pare propozycji.Po pierwsze zakaz jazdy samochodem, bo chyba zdajesz sobie sprawę ile ludzi umiera i zostaje kalekami wyniku wpadków??

Zakaz sprzedaży alkoholu i wyrobów nikotynowych bo nie muszę mówić ile to generuje tragedii??

Zakaz jedzenia nie zdrowych rzeczy ,bo to też z czasem prowadzi do ogromnej ilości zgonów.

Zakaz uprawiania seksu a nawet dotykania innych ludzi.Liczba chorób możliwych do przeniesienia tym sposobem jest przecież ogromna ,a nie które z nich prowadza do zgonu.

Zakaz wychodzenia z domu podczas złych warunków pogodowych.Raz może cię uderzyć piorun a dwa może cię przewiać....grypa i po tobieMam dalej wymieniać??

Już zaraz dojdziemy do twojego wymarzonego świata ,gdzie ludzie będą żyć głównie wirtualnym świecie ,poddawani ciągłej kontroli ,inwigilacji .Będziemy szcześliwi i bezieczni ,przecież władza o nas dba prawda??

Dotychczas też dbali o służbe zdrowia ,onkologię ,kardiologię ,więc nic dziwnego że i teraz się tak troszczą::)

Chcesz to się bój ,dajcie tylko żyć tym którzy wiedza że życie zwykle się kończy śmiercią, a umrzeć można na 1000 sposobów a ten wirusowy jest akurat jednym z mniej prawdopodobnych

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika drako_tr

o jeżu [email protected] Ciebie

o jeżu [email protected] Ciebie zmuliło...

Każdą chorobę eliminuje się, lecząc jej objawy, a w międzyczasie szykując coś, co zapobiegnie w przyszłości jej powrotowi, coś, co wyeliminuje jej przyczyny.

"ludzi z ciężkimi chorobami współistniejącymi postanowiłeś poświęcić" nie Max ich poświęcił, tylko lekarze ich skazali na śmierć, na rozkaz zbrodniarzy z Wiejskiej....nie widzisz, że już nie ma innych chorób???

Dalej tych fałszywych testów się trzymasz?...zrozum wreszcie, że każdą epidemię określa się na podstawie chorych, zmarłych i wyzdrowiałych....nigdy na podstawie TESTÓW, szczególnie gdy nie są one nawet do tego przeznaczone!!!!!!!!

Weź Ty się w końcu dotleń, zanim doprowadzisz do naprawdę nieodwracalnych zmian w swojej bani....dociera jeszcze do ciebie fakt, że w Szwecji i na Białorusi nie było maseczkowego zamordyzmu i ludzie tam nadal żyją tak, jak żyli???

Szwecja. Rząd luzuje obostrzenia mimo wzrostu zakażeń. Swoboda dla seniorów i więcej osób na imprezach

Szwedzki rząd doskonale wie, czemu tak naprawdę służą te fałszywe testy.

Portret użytkownika drako_tr

Ale ja to właśnie

Ale ja to właśnie rozgraniczyłem,... napisałem, że skoro nie istnieje lekarstwo na jakąś chorobę, to trzeba w trakcie jego szukania, leczyć jej objawy, a na samym końcu, kiedy mamy już lekarstwo, można zrobić szczepionkę ... Ty masz już naprawdę duże problemy ze zrozumieniem tego, co czytasz.

[email protected], coś Ci napiszę, bez żadnej złośliwości, wiesz, że zawsze lubiłem czytać Twoje komenty i poznawać Twój pkt. widzenia...ale to, co i jak teraz piszesz, jest objawem czegoś niedobrego...

...załatw jakąś butlę z tlenem, bo albo masz objawy niedotlenienia mózgu, albo naprawdę coś podczas testu Ci zaaplikowali. Już przynajmniej  3 osoby Ci napisały, że bardzo się zmieniłeś...Arya, Max i ja.

Portret użytkownika Medium

Podobno w Chinach ktoś znów

Podobno w Chinach ktoś znów zachorował i zrobili operację specjalną, by wytropić nosiciela. Przeprowadzili ponoć 8 milionów testów i znaleźli gościa, który chory czekał w kolejce na TK.

https://youtu.be/G3CoXV9ycBE?t=5725

Jewgienij Fiodorow jest stronnikiem radykalnych rozwiązań, tj. wprowadziłby stan wyjątkowy czy nawet wojenny z całkowitym zakazem wyjścia, zaangażowałby wojsko do roznoszenia prowiantu i tym sposobem w ciągu dwóch tygodni, jeszcze na wiosnę rozprawiono by się z wirusem.

Strony

Skomentuj