"Korea Północna nigdy nie porzuci programu nuklearnego!"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obronny arsenał nuklearny Korei Północnej nigdy nie zostanie zlikwidowany, a kwestia zaprzestania jego rozwoju nie wchodzi w grę, miał powiedzieć wysłannik Północy.

 

Ju Yong Chol, północnokoreański dyplomata, przemawiał na konferencji sponsorowanej przez ONZ, której tematyka dotyczyła rozbrojenia. Zabrał on głos zaraz po przedstawicielu USA, Robercie Woodzie, który przekazał, że kwestią kluczową dla prezydenta Donalda Trumpa jest ochrona Stanów, oraz ich sojuszników, przed rosnącym zagrożeniem ze strony KRLD.

 

„Wysiłki, które podejmuje KRLD w celu zwiększenia swojego potencjału nuklearnego, oraz środki inwestowane w rozwój pocisków międzykontynentalnych, są tylko sprawiedliwymi i słusznymi drogami do wzmocnienia własnego potencjału obronnego w obliczu prawdziwych zagrożeń czyhających na tym świecie,” powiedział Ju na forum genewskiej publiczności, odnosząc się do nieustannego zagrożenia nuklearnego ze strony USA.

 

„(…) tak długo, jak złowroga polityka Stanów Zjednoczonych i nieustanne zagrożenie nuklearne z ich strony pozostają bez godnego wyzwania, Korea Północna nigdy nie będzie stawiać na stole negocjacyjnym rezygnacji z programu nuklearnego.”

Obawy związane z rozwojem programu rakietowego przez KRLD wzrosły, odkąd państwo to przeprowadziło udany test rakiety międzykontynentalnej w lipcu. Strach wzrósł jednak szczególnie, gdy Donald Trump zagroził, że Koreę spotka „ogień i furia”, jeśli w jakikolwiek sposób zagrozi USA.

 

Trump doprowadził do tego, że Pjongjang brał pod uwagę wystrzelenia pocisków nuklearnych w amerykańską wyspę Guam. Prezydent USA odpowiedział tweetem, że "

„Korea Północna powinna zachowywać się rozsądnie, ponieważ militaria Stanów są odbezpieczone i gotowe do działania.”

Kilka dni później północnokoreańskie media doniosły, że Kim Dzong Un odsunął w czasie decyzję o wystrzeleniu rakiet w kierunku Guam, postanawiając przy tym obserwować uważnie reakcję Stanów Zjednoczonych. Eksperci ostrzegli jednak, że Pjongjang w każdej chwili może zmienić decyzję i wystrzelić przygotowane pociski.

 

Robert Wood podkreślił na konferencji, że nadal otwartą pozostaje opcja dialogu. „Północnokoreańskie pociski balistyczne jak i program nuklearny pozostają zagrożeniem dla całego świata. Ostatnie testy pocisków międzykontynentalnych są dowodem na nieprzemyślane oraz niebezpieczne zachowanie ze strony KRLD, które destabilizuje cały region,” powiedział Wood w odpowiedzi na przemowę Ju Yong Chola. Korea Północna wprost oświadczyła, że jej arsenał nuklearny ma na celu stanowienie zagrożenia wobec USA, oraz jego sojuszników w postaci Korei Południowej i Japonii.

„Priorytetem mojego prezydenta jest ochrona ziem USA oraz sojuszników przeciw agresji ze strony KRLD.”

Rozbrojeniowa delegacja północnokoreańska nie odpowiedziała na słowa przedstawiciela Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Niech USA zrobi tam nalot i

Niech USA zrobi tam nalot i zaprowadzi pożądek, a nie się szczypią. Z takimi krajami nie ma, co negocjować. Miliony ludzi umieraja tam z głodu, jak na Ukrainie i republikach bałtyckich za czasów panowania RoSSji sowieckiej, a swiat milczy. Pytanie ile czasu zajęloby podniesienie Korei Pn. chociaż do połowy poziomu, jaki jest w Korei Pd.

Portret użytkownika U_P_Adlina

uSSmania trollino liże

uSSmania trollino liże skopany tyłek w Syrii a kolejni "sojusznicy" robią na nią zlewkę. To juz cień mocarstwa z lat 90-tych, a ty oczekujesz, że napadną na Koreę Płn? Oni tylko potrafią napadać na bezbronnych i słabych, tak jak twoi ziomale z zachodniej upainy. Za czasów sowieckich republiki bałtyckie i twoja upaina same były częścią tego imperium, a panowali nad nimi nie Rosjanie, tylko między innymi gruzin stalin i twój ziomal ukrainiec chruszczow. I do nich trollino z pretensjami.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj