Korea Północna może wkrótce wznowić program rakiet balistycznych

Kategorie: 

Źródło: Rodong Sinmun

Niedawny szczyt w Wietnamie był bezproduktywny. Korea Północna i Stany Zjednoczone miały dogadać się w sprawie zakończenia programu nuklearnego i balistycznego w zamian za zniesienie sankcji, ale nie poczyniono żadnych postępów. Nie dość, że negocjacje zakończyły się porażką, to okazuje się jeszcze, że Korea Północna zaczęła odbudowywać swój poligon rakietowy.

 

Zdjęcia satelitarne, które zostały wykonane 2 marca, czyli tuż po zakończeniu szczytu w Hanoi, pokazują, że rozpoczęła się odbudowa poligonu rakietowego Sohae. Analitycy uważają, że najnowsza aktywność Korei Północnej może być spowodowana odmową zniesienia sankcji przez Stany Zjednoczone.

 

W czerwcu 2018 roku rozpoczął się demontaż poligonu Sohae, w którym testowano silniki dla rakiet dalekiego zasięgu. W tym samym czasie odbył się pierwszy szczyt Korei Północnej i USA w Singapurze. Jednak już w kolejnym miesiącu, rozbiórka tego ośrodka została wstrzymana.

Źródło: News.usni.org

Korea Północna sama podjęła decyzję o demontażu poligonu Sohae. Miał to być sygnał, że kraj chce negocjować. Jednocześnie władze tego państwa zaznaczały, że ośrodek ten służy jedynie do wystrzeliwania satelitów na orbitę, choć Zachód naturalnie nie wierzy w te zapewnienia.

 

Niektórzy analitycy uważają, że Korea Północna może liczyć na zniesienie sankcji przy jednoczesnym prowadzeniu programu rakiet balistycznych. Jednak do tego problemu można też podejść od innej strony – Stany Zjednoczone, oprócz odwołania manewrów wojskowych, również nie poczyniły żadnych konkretnych kroków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Niedawny szczyt w Wietnamie

Niedawny szczyt w Wietnamie był bezproduktywny ? Był. Zastanówmy się dlaczego ? Bo czasy stosowania kłamstw w poltyce, wymyślone przez niejakiego Brzezińskiego nieodwołalnie skończyły się wraz z upadkiem naiwnych przywódców partii i samego ZSRR ? Dzisiaj już żaden a tym bardziej, sprytny i inteligentny Azjata na te tanie kłamliwe amerykańskie chwyty nie da się złapać ? Ano nie da. Czyli w celu obrony koniecznej przed udemokratyzowaniem przez najwiekszego kłamce na świecie Korea Północna może wkrótce wznowić program rakiet balistycznych ? Tak ! O ile już nie wznowiła a te co miała w zapasie, dobrze wycelowała.

Skomentuj