Korea Północna może unieruchomić 90% terytorium USA za pomocą ataku EMP

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zdolność porażania układów elektronicznych przeciwnika za pomocą impulsu elektromagnetycznego EMP daje poważną przewagę taktyczną nad wrogiem. Impuls elektromagnetyczny wywołany na dużej wysokości, może  spowodować spięcia w układach scalonych i podzespołach elektronicznych wszystkich urządzeń podłączonych do sieci energetycznej. Amerykanie obawiają się, że taka broń może zostać użyta przeciwko nim przez Koreę Północną.

 

Impuls elektromagnetyczny, zwany też EMP (electromagnetic pulse) to bardzo groźna broń. Zjawisko to towarzyszy na przykład wybuchowi jądrowemu. Zdetonowanie takiego ładunku na wysokości kilkuset kilometrów nad danym obszarem, może doprowadzić do zniszczenia całej elektroniki znajdującej się poniżej.

Amerykanie twierdzą, że ich sieci przesyłowe i pozostała cześć kluczowej infrastruktury, nie są przygotowane na takie wyzwania, jakie mogą się pojawić, gdy nadejdzie czas na zmierzenie się z atakiem EMP. Amerykański rząd uważa, że ​​istnieje ryzyko takiego niespodziewanego balistycznego ataku i przyznaje, że w jego przypadku konsekwencje mogą być katastrofalne.

Stany Zjednoczone od dawna sugerują możliwość wystąpienia takich ataków ze strony tak zwanych "państw zbójeckich", w tym Iranu i Korei Północnej. W przypadku takiego ataku, nieuniknione byłoby zatrzymanie dostaw energii elektrycznej na ogromnych obszarach. Ich ponowne uruchomienie mogłoby być bardzo trudne w krótkim okresie czasu ze względu na nieodwracalne uszkodzenia infrastruktury przesyłowej, na przykład transformatorów.

 

Nawet jedna bomba wodorowa zdetonowana na wysokości 400 km nad Ziemią, jest w stanie wygenerować impuls elektromagnetyczny, który pozbawiłby elektryczności i zniszczył wszelkie urządzenia na większości terytorium USA. Bez wątpienia Korea Północna posiada rakiety zdolne do operowania w przestrzeni kosmicznej. Wiadomo, że mają jeszcze problem z precyzyjnym powracaniem do atmosfery, ale są w stanie nadlecieć nad Stany Zjednoczone. 

Wiadomo również, że reżim Kimów od dawna posiada broń jądrową, w tym w wersji znanej jako bomba wodorowa. Można podejrzewać, że gdyby USA zdecydowały się na obalenie Kim Dzong Una, prawie na pewno Korea Północna podjęłaby próbę retorsji w postaci ostrzału rakietowego czy to Japonii, pobliskiej bazy Guam, a może nawet terytorium Stanów Zjednoczonych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prawda boli

Hmm. A gdyby tak KRLD (w

Hmm. A gdyby tak KRLD (w ramach testu) odpaliła taką bombę kilka kilometrów od linii demarkacyjnej, ale po swojej stronie? Zniszczyło by to całą gospodarkę Korei Południowej (LG, Samsung, Hyundai ...). Czy coś takiego uznano by za atak, czy za katastrofalny wypadek w czasie próby? Przede wszystkim jak potraktowały by to Chiny!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Tak, tak! USa jes mimo

Tak, tak! USa jes mimo teoretycznej przewagi nad wszystkimi mocarstwami świata, papierowym tygrysiątkiem. Dzisiaj w dobie właśnie EMP pojedyncza komórka militarna dysponująca tego typu mozliwościami może sterroryzowac dowolne mocarstwo świata. I trumpek dobrze o tym wie, że jest w bezsilnej dupie... Niech dołozy troche sankcji i będzie miał inwazje 2 milionowej armii koreańskiej na swój kontynent...

Portret użytkownika Gazior

Co ten Kim się czepił tego

Co ten Kim się czepił tego biednego, durnego, zmanipulowanego narodu, który nawet jeździć i pływać nie potrafi (wojsko). Powinien przetestować nad śmierdzącym czosnkiem państewkiem z Bliskiego Wschodu. Ono jest źródłem całego zła na tej planecie.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Racja. Ludzkie rzeczy i

Racja. Ludzkie rzeczy i ludzkie idee to zwykły proch i pył (MATRIX) mam dużo nowych przemyśleń - może coś napisze później. O tym jak ludzie przywiązują się do zbędnych ludzkich spraw.

Strony

Skomentuj