Korea Północna mogła wznowić przygotowania do próby nuklearnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wskazują najnowsze zdjęcia satelitarne, Korea Północna mogła wznowić przygotowania do szóstej próby jądrowej na poligonie wojskowym Punggye-ri. W obecnej napiętej sytuacji, kolejny test nuklearny miałby katastrofalne znaczenie dla całego Półwyspu Koreańskiego.

 

Zdjęcia wykonane 19 kwietnia, udostępnione przez amerykańsko-południowokoreański program 38 North zajmujący się analizowaniem wszelkiej aktywności na terenie Korei Północnej wskazują na obecność przyczep i przynajmniej pięciu wagonów górniczych w północnej części poligonu. Na terenie obiektu znajduje się również nieznany sprzęt przykryty siatką maskującą. W pozostałych strefach nie odnotowano żadnej "podejrzanej" aktywności.

Zdaniem analityków, Korea Północna mogła wykonać "taktyczną pauzę" w przygotowaniach do próby nuklearnej. Specjaliści z Korei Południowej i USA twierdzą, że kolejny test jądrowy na poligonie Punggye-ri może odbyć się w każdej chwili.

25 kwietnia w pobliżu Półwyspu Koreańskiego pojawi się grupa uderzeniowa z lotniskowcem USS Carl Vinson. Stany Zjednoczone póki co współpracują z Chinami aby rozwiązać kwestię Korei Północnej, lecz sugerowano również zastosowanie opcji militarnych - w tym strzelanie do północnokoreańskich rakiet lub rozpoczęcie inwazji w przypadku gdyby Kim Dzong Un zarządził przeprowadzenie testu jądrowego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika komar

kto ma się nabrać na te

kto ma się nabrać na te zdjęcia??

Serio... Mamy rok 2017, live sream z ISS, a 'program38 North' - utworzony by monitorować aktywność w najbardziej kluczowym miejscu na 'planecie', udostępnia zdjęcia o jakości z lat sześćdziesiątych...

Jeśli taki materiał ma być potem podkłądką za 'prewencyjnym atakiem' na Koreę, to ja tego nie kupuję.

Skomentuj