Korea Północna grozi zatopieniem amerykańskiego lotniskowca Carl Vinson

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Korea Północna zadeklarowała gotowość zatopienia amerykańskiego lotniskowca Carl Vinson, aby wykazać swoją siłę militarną, informuje gazeta Rodong Simbun. W niedzielę Amerykanie rozpoczęli ćwiczenia wojskowe na południe od Półwyspu Koreańskiego.

 

 

„Nasze rewolucyjne siły są w gotowości do zatopienia amerykańskiego lotniskowca jednym uderzeniem nuklearnym”. KRLD nazywa okręt „grubym zwierzęciem”, a atak ma być demonstracją potężnej siły reżimu.

 

Amerykański lotniskowiec Carl Vinson, skierowany na Półwysep Koreański ma zahamować przeprowadzenie kolejnej próby nuklearnej lub powstrzymać uruchomienie rakiety balistycznej z okazji kolejnej rocznicy powstania Koreańskiej Armii Ludowej (najbliższa przypada w dniu 25 kwietnia).

 

Obecnie do grupy amerykańskiego okrętu dołączyły dwa niszczyciele rakietowe japońskiej marynarki wojennej w celu prowadzenia wspólnych manewrów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ąę

Jednym z wielu psychopatów

Jednym z wielu psychopatów którzy w niezrozumiały sposób dorwali się do władzy. Działa jednak osobiście ,we własnym imieniu i skutecznie (kilkunastu w tym swojego wujka zdążył zdekapitować) w odróżnieniu np.  od Donalda T(rumpa)- który bardzo prędko przekonał się w Kongresie że może nie wiele. Donald ma chyba świadomość swojej impotencji i świadomość ,że tym krajem od czasów incydentu wojny 6-ściodniowej (zniszczenie okrętu USS-Navy) rządzą"niewidzialni" , będący nieliczną mniejszością Kongresu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj