Korea Północna grozi Chinom konsekwencjami za zdradę

Kategorie: 

Źródło: KCNA

Północnokoreańskie władze dotychczas ograniczały się do ignorowania ostrzeżeń ze strony Chin. Lecz tym razem, Korea Północna postanowiła po raz pierwszy potępić swojego sojusznika za rzekomą zdradę i zagroziła "poważnymi konsekwencjami".

 

Zgodnie z plotkami jakie pojawiły się na chińskiej platformie społecznościowej Weibo, na łamach hongkońskiego miesięcznika Dong Xiang miała pojawić się wieść o tym, że Chiny wystosowały Korei Północnej ostatnie ostrzeżenie. Jeśli Pjongjang rzeczywiście zdecyduje się na przeprowadzenie kolejnej próby nuklearnej powinien liczyć się z tym, że Chiny zrezygnują z dalszej współpracy gospodarczej i prawdopodobnie z pomocą sankcji mogą zablokować kraj.

 

Powyższe plotki mogą mieć wiele wspólnego z rzeczywistością. Na łamach agencji KCNA północnokoreańskie władze zaskoczyły krytyką, którą skierowano w kierunku swojego największego sojusznika. Korea Północna oskarżyła Chiny o zdradę i ostrzegła przed poważnymi konsekwencjami, jakie mogą wystąpić w wyniku zniszczonych relacji. Co więcej, odizolowany od świata wschodnioazjatycki kraj stwierdził, że ma prawo do programu nuklearnego, będzie go rozwijał z jeszcze większą determinacją i nie będzie błagać o utrzymanie przyjaznych stosunków z Chinami.

Jest to raczej nieoczekiwana reakcja ze strony państwa, które postrzega broń nuklearną i rakiety balistyczne dalekiego zasięgu jako gwarant bezpieczeństwa. Oczywiście Chiny i Stany Zjednoczone posiadają o wiele potężniejszy arsenał nuklearny a w obliczu inwazji, Korea Północna może pozostać osamotniona i na dłuższą metę nie obroni się przed agresorem - ani od zachodu, ani od wschodu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Łukasz Mastalerek

lll wojna światowa wisi w

lll wojna światowa wisi w powietrzu,zastanawia mnie tylko dlaczego Chiny odpuściły sobie Koreę Północną,Kim Dzong Un jest szaleńcem stawiając się równocześnie obu   największym potęgą naraz,najgorzej wyjdą na wszystkim Koreańczycy i to ci z północy i południa w takim samym stopniu.

Portret użytkownika SurvivorMan

Daje się zauważyć pewne

Daje się zauważyć pewne podobieństwo polityki zagranicznej Kima i PiSu... 
Polska przez obecną politykę zagraniczną nie ma już właściwie przyjaciół w świecie... Może Węgry i dalej... PUSTKA...
Podobnie Kim... Właśnie pozbywa się ostatniego przyjaciela...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj