Korea Północna grozi atakiem nuklearnym na terytorium USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Korea Północna zagroziła atakiem nuklearnym na terenie USA w odpowiedzi na przemieszczenie się amerykańskiej grupy uderzeniowej w jej pobliże.

 

Napięcie w regionie sięgnęło zenitu, gdy Korea Północna zapowiedziała szóstą próbę nuklearną, której miała dokonać pomimo nałożonych na nią sankcji. Stany Zjednoczone postanowiły odpowiedzieć na to pokazem siły i przemieszczeniem w pobliże tego kraju grupy uderzeniowej.

 

Donald Trump zapowiedział, że rozprawi się z państwem Kim Dzong Una z Chinami lub bez nich, jako, że to awanturnicze państewko stanowi zbyt duże zagrożenie dla pokoju na świecie. Ostatecznie reakcja ChRL okazała się przychylna polityce Stanów, które najchętniej rozwiązałyby cały konflikt dalszym zaostrzaniem sankcji, jakkolwiek nie wykluczają już interwencji militarnej na terenie Korei.

Prasa Korei Północnej miała w odpowiedzi na ten bieg wydarzeń opublikować komunikat: „Nasza rewolucyjna armia czuwa i uważnie obserwuje ruchy wrogich elementów, nieustannie gotowa do wystrzelenia pocisków nuklearnych nie tylko w amerykańskie bazy w Korei Południowej czy na Pacyfiku, ale również na terenie samych Stanów Zjednoczonych.”

Wątpliwym jest, aby na ten moment KRLD posiadała pociski balistyczne o zasięgu międzykontynentalnym, aczkolwiek ostra reakcja USA wskazuje na to, że prawdą mogą być plotki, iż państwo Kima będzie w stanie dojść do tego poziomu technologicznego w ciągu czterech najbliższych lat.

 

Co zrobi osamotnione, przyciśnięte do muru państwo koreańskie? Czy skończy się to pierwszym od lat agresywnym użyciem broni nuklearnej przez kilka stron konfliktów, a może przez ratującego się desperata? Sytuacja wygląda co najmniej niepokojąca, ale wymaga konkretnego działania i środków. Od lat za długo biernie przyglądaliśmy się zbrodniom reżimu komunistycznego Kim Dzong Una.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Kim nikomu nie grozil oprocz

Kim nikomu nie grozil oprocz tego kto grozil juz prawie wszystkim-usa.  Moim zdaniem terror wewnatrz tego kraju to niczyja sprawa skoro np my nie mozemy decydowac co sie dzieje z obywatelami usa (60 mln bezdomnych koczuje w namiotach po lasach).Lepszy terror i izolacja w korei niz zepsucie moralne i duchowe w usa i europie.

Portret użytkownika kolo

Ten tłusty dzieciak powinien

Ten tłusty dzieciak powinien być zneutralizowany. Z jednej strony to bardzo ryzykowne, z zdrugiej jego program atomowy może być jeszcze gorszy. Powagę sytuacji dodaje fakt że kimek zgodził się w 2014 nawet na przybycie zachodnich ekspertów - wulkanologów w pobliże Pektu San, ktory zdradza objawy "podekscytowania" - bedą tam 2017. Próby jądrowe pogarszają sytuację - a jeśli to sie stanie akurat z tym wulkanem to będzie masakra na całym świecie i nie ma przebacz - świat zemrze z głodu. Obojętnie co się stanie rządy Kima osiągają zdaje się punkt krytyczny. 

 

Portret użytkownika tteis77

a niby "jednostki"

a niby "jednostki" amerykańskie skąd mają broń nuklearną? oczywiście że z badań i jakoś "wyrzutów" nikt nie "robi". rosyjskie "jednostki" też mają z badań, i też nikt "wyrzutów" "nie robił". a wielkie "wyrzuty" do "korei", bo przeprowadza badania. Ta broń, to zapoczątkowała i ta broń to zakończy.

Portret użytkownika NanoRurka

Aj temu świniakowi się nudzi

Aj temu świniakowi się nudzi z USA... Zawsze i wszędzie tam się pchają gdzie tak naprawdę ich nie powinno być. Każdy prezydent Ameryki kontynuuje politykę poprzedniego prezydenta z coraz większą odwagą i zaangażowaniem wobec danego państwa. Korea Północna musi szybko działać by stawić czoła USA choćby na płaszczyźnie nuklearnej lecz ktoś z ościennych krajów powinien po cichu zaopatrzyć Koreę w broń masowego rażenia choćby tylko po to by wyeliminować największego wroga jakim są Stany Zjednoczone . Jeżeli głowice byłyby wyposażone w napęd hipersoniczny nawet by nie zdarzyli odpowiedzieć atakiem co oczywiście nie było by tak niebezpieczne dla innych państw ze względu na niewinne ofiary . Trudno przewidzieć obrót wydarzeń lecz największym wrogiem całej ludzkości jest USA ,a z Koreą można by się uporać po tym jak sprzatną Amerykanów . Jeżeli Ameryka obali Kima i wygra wtedy możemy być pewni że będą wyjątkowo aktywni by inne państwa załatwić i przez to stawać się potęgą . Nowo upieczony Blond włosy świniak robi tak jak mu każą .

Wake up people

Portret użytkownika n..

Obudź się! To nie jest gra

Obudź się! To nie jest gra komputerowa! Dlaczego chcesz "sprzątnąć Amerykanów"? Lepiej nie popierać żadnych psychopatycznych morderców na tym łez padole! Przecież dzieci na całej Ziemi bardzo pragną żyć! Lepiej aby teraz żadnemu wieprzowi nie puściły nerwy bo nastąpi efekt domina, a ukryci głęboko w bunkrach zdechną jako ostatni! Najpierw wyparują niewinni cywile, bezbronne dzieci i kobiety, Ty też wyparujesz i twoja rodzina oraz wszyscy twoi znajomi z fejsa! Nawet nie zdążycie już wrzucić "słodkich foci", no chyba, że macie pięć żyć!

Portret użytkownika NanoRurka

Powiadasz efekt domina... Nie

Powiadasz efekt domina... Nie jest realny ze względu na to że państwa o których ja myślę mają ze sobą dobre stosunki i sojusznik tego nie wykorzysta . Tak więc nie wspominaj mi o bunkrach bo nawet nie zdążą do niego się dostać bo znienacka by wyparowali czaisz to . Żaden kraj nie poinformuje wroga hej jutro na twój kraj zrzucam głowice więc uciekaj do bunkra . Więc mi nie pisz takich głupot pt . Obudź się czy coś w tym stylu ,bo załoze się że ty nawet korzystasz  z kijków do selfie ze swoimi kumplami w rurkach obcisłych. Przestań brać na litość bo ktoś tam chce sobie żyć to jest oczywiste .Jeżeli uważasz że USA nie zabija to sie mocno mylisz. Ich broń ma wiele oblicz używają oraz tworzą nowe wirusy i choroby którymi zkazają ludzkość AIDS też jest ich szatanskim wymysłem i wiele innych dziadostw , poprzez masonski system ekonomiczny niszczą państwa świata poprzez biede oraz w sposób bezpośredni mieszają się w politykę państw oraz tworzą wojenne zamieszanie wokół... Np. Syria czy Morze Południowochińskie .

Wake up people

Portret użytkownika arF

Dzięki satelitom wykryją

Dzięki satelitom wykryją odpalenie głowic w przeciągu 2 min, mają przygotowane plany działania na każdy możliwy scenariusz, a szczególnie na atak nuklearny. Oczywiście ucierpią niewinni ludzie, a ty się z tego będziesz cieszył, bo to Amerykanie a nie Polacy.

 

Portret użytkownika XaX

Coraz goręcej się robi, ponoć

Coraz goręcej się robi, ponoć wg. info z pikio.pl i innych pomniejszych portali na których pojawiło się to info do tej pory Korea Północna wydaliła wszystkich obcokrajowców i szykuje się do wystrzelenia pociskunuklearnego.  Polska nie ma się co martwić bo KP ma nas gdzieś ale USA pewnie są już posrani ze strachu jeśli to prawda. Trzeba czekać na rozwój sytuacji.

Portret użytkownika NanoRurka

Mam nadzieję że Korea Płn

Mam nadzieję że Korea Płn posiądzie w końcu swoją broń atomową na tyle prób nuklearnych Wink Ameryka sra w gacie i dobrze bo w końcu kim oni są by dyktować światu kto ma prawo posiadać atom . Więc trzymam kciuki za Koreę niech się nie podda i nie ugnie przed tym nowotworem świata jakim jest Usra .

Wake up people

Strony

Skomentuj