Korea Północna chce zostać potęgą kosmiczną

Kategorie: 

Logo północnokoreańskiej agencji kosmicznej NADA - źródło: Korean Central News Agency
Korea Północna skupia się przede wszystkim na swojej sile militarnej, która ma być skutecznym straszakiem przeciwko USA i Korei Południowej. Kraj chce zostać nie tylko mocarstwem jądrowym ale również potęgą w przestrzeni kosmicznej.

 

Kim Dzong Un podczas wizyty w nowym satelitarnym centrum dowodzenia wezwał w niedzielę naukowców aby zwiększyli starania na rzecz "gloryfikacji narodu jako potęgi kosmicznej" i wystrzelili w przestrzeń okołoziemską więcej satelit. Północnokoreański wódz zaznaczył, że status państwa pozostaje niezmieniony choć "wrogie siły" sprzeciwiają się jemu i jego planom.

 

W 2012 roku Korea Północna wystrzeliła satelitę, określając go jako projekt naukowy. Jednak ONZ twierdzi że jest to przykrywka dalszego rozwoju rakiet balistycznych. Warto przypomnieć, że Korea Północna posiada nawet własną agencję kosmiczną NADA - jest to skrót od "National Aerospace Development Administration". Logo tej agencji w znacznym stopniu przypomina amerykańską agencję NASA.

 

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/northkorea/11579921/Kim-Jong-un-vows-to-launch-more-satellites-into-space.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Tata Buki

Jak chcę zostać to niech

Jak chcę zostać to niech zostanie Smile
Bo do USA to ciężko z tym księżycem dorównać, gdyż w Chinach nie ma Hollywood i d..a z lądwania.
O zobaczcie moje pamiątkowe foto z Fafikem, sam je wykonałem więc ma dużą wartość dla mnie i nie kopiujcie dalej bo Fafik jest pieskiem wrażliwym Smile

Albo to, nikt nie ma szans z USA, jest Hollywod jest kosmos, jak wspomniałem.

A tu chłopaki jak się dobrze bawią ale bez mojego Fafika Biggrin

 
Chiny próbują z uśmiechem i do przodu, więc zaraz po reklamie zobaczymy dalszy ciąg Talk show na temat
- Czy w przyszłości Chińczycy skolonizują MARS ! Smile


 

Portret użytkownika achiles

Sorki, ze nie na temat, ale

Sorki, ze nie na temat, ale nie ma gdzie dziś tego zamieścić, więc tu se pozwolę, bo uważam, że to ważne jest dla NAS:

Kto weźmie udział w uroczystościach z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Gdańsku?

Prezydenci Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Estonii, Litwy, Rumunii i Ukrainy wezmą udział w zbliżających się obchodach 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, które odbędą się w Gdańsku.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kto-wezmie-udzial-w-uroczystosciach-z-okazji-70-rocznicy-zakonczenia-ii-wojny/gj9fls
KOMENTARZ :
Bułgaria i Rumunia w czasie II wojny opowiedziały się za państwami Osi. Chorwaci i ich Ustasze którzy byli zwolennikami Niemiec byli odpowiedzialni za eksterminację Żydów, Cyganów i partyzantów walczących z Niemcami. Estonia i Litwa także wspierały hitlerowców poprzez utworzone z ich obywateli oddziały np 20 Dywizja Grenadierów SS która walczyła na Opolszczyźnie . Łotwa miała swoją 15 Dywizja Grenadierów SS która walczyła na Wale Pomorskim z wojskami I armii Wojska Polskiego. Cypr miał w czasie wojny znaczenie podobne jak Madagaskar. O Ukraińcach oraz Hiszpanach i ich poczynaniach w czasie wojny nawet nie ma co pisać.
Jeżeli to mają być zaproszeni goście z którymi mamy świętować zwycięstwo nad hitleryzmem to jest mi zwyczajnie wstyd. Nasi rządzący chyba postradali resztki rozumu i przyzwoitości.

 

Portret użytkownika achiles

George Soros JEST OSZUSTEM

George Soros JEST OSZUSTEM PODATKOWYM I MA ZWRÓCIĆ SZATAŃSKIEMU FISKUSOWI 7 MILIARDÓW $ W RAMACH ZA ZALEGŁE PODATKI. Nie wiedziałem, że ten ZWIERZAK pochodzi z WĘGIER. Chyba zostaje wykopany z WESOŁEJ ŚWIATOWEJ FERAJNY, skoro mu się do TŁUSTEGO DUPSKA DOBIERAĆ ZACZYNAJĄ, a może wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i zaczyna robić porządki z tymi SAMOZWAŃCZYMI  panamiCAŁEGO ŚWIATA I OKOLIC, co byłoby nadzieją DLA WSZYSTKICH LUDZI, ŻYJĄCYCH, NA PLANECIE ZIEMIA. 

Portret użytkownika achiles

 W związku z niebezpiecznym

 W związku z niebezpiecznym zaostrzaniem się sytuacji międzynarodowej, także w wymiarze wojskowym, dowództwo naczelne NATO i Ministerstwo Obrony Rosji uruchomiły  bezpośrednią linię telefoniczną aby w razie alarmu i potrzeby mogły natychmiast rozwiązać pojawiające się problemy – pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Analogiczny kanał został uruchomiony w 1963 r. po kryzysie kubańskim.Niemiecka gazeta podkreśla, że zdecydowano się na to po raz pierwszy od zakończenia zimnej wojny. Dostęp do rozmów z Moskwą będą mieli: dowódca wojsk NATO w Europie oraz przewodniczący komitetu wojskowego sojuszu. Kanał komunikacji będzie zawsze otwarty. Nie ujawniono, kiedy kanał został aktywowany ani nie podano żadnych szczegółów „czerwonego telefonu”, a całą operację opatrzono klauzulą „tajne”. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” pisze, że strona rosyjska już otrzymała bezpośrednie numery kontaktowe. Z inicjatywą „czerwonego telefonu” wystąpił jeden z najrozsądniejszych polityków na Zachodzie,  minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier. W związku z bezustannym wzrostem napięć na świecie z powodu kryzysu na Ukrainie szef niemieckiego resortu polityki zagranicznej zaproponował nawiązanie bezpośredniego kanału komunikacyjnego między Rosją a NATO na wypadek sytuacji kryzysowych. Gazeta przypomina, że tego typu połączenie funkcjonowało między ZSRR a USA po kryzysie kubańskim w 1962 roku. Nazywano je „czerwonym telefonem”, choć w rzeczywistości był to tylko telegraf.

Portret użytkownika achiles

To jest HITTT!!! Niezależni

To jest HITTT!!!
Niezależni eksperci wojskowi podają na stronie "DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ", że nasz najnowszy zakup ŚMIGŁOWCÓW, OD FRANCUZÓW, zostanie przepłacony o 30 MILIONÓW  w stosunku do zakupu tych samych HELIKOPTERÓW, z tym samym wyposażeniem, przez BRAZYLIJCZYKÓW, to na SZTUCE, a na całym zakupie wychodzi, ze przepłacamy PÓŁTOREJ MILIARDA ZŁOTYCH. I to jest informacja, dla POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA.  

Strony

Skomentuj