Korea Północna chce w ciągu 10 lat umieścić swoją flagę na Księżycu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Korea Północna ujawniła bardzo ambitne plany. Kraj chce stać się nie tylko mocarstwem atomowym, ale także potęgą kosmiczną. Rozwój technologii kosmicznej ma umożliwić Korei Północonej dotarcie na Księżyc w ciągu jednej dekady.

 

Mimo międzynarodowych sankcji zachodni eksperci uważają, że Korea Północna faktycznie jest w stanie tego dokonać. Mało tego - dyrektor Północnokoreańskiej Agencji Kosmicznej NADA, Hyon Kwang Il, zapowiedział wystrzelenie kolejnych satelit na orbitę okołoziemską. Dodał, że naukowcy z Korei Północnej podbiją kosmos, mimo działań USA, którym zależy na ograniczeniu rozwoju ich technologii.

 

Państwo Kim Dzong Una posiada obecnie na orbicie dwie satelity - KMS-3-2 i KMS-4. Sankcje nałożone przez ONZ, USA i inne kraje nie są najwyraźniej przeszkodą, której nie udałoby się pokonać. Specjaliści uważają, że w najbliższym czasie Korea Północna nie osiągnie zbyt wiele, ale z biegiem czasu możemy spodziewać się wszystkiego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

No i prosze. Jednak da sie

No i prosze. Jednak da sie bez hegemoni stanow zjednoczonych osiagac postep technologiczny. Czytalem swego czasu na temat korei polnocnej felietony osob z Polski, ktore tam byly i co ciekawego. Wszystkie one twierdzily, ze to co podaja media na temat tego malego kraju to bzdury. Najbardziej zenujacym klamstwem masmediow (masonskich mediow) jest ten glod w korei polnocnej. Zadna z osob bedacych tam glodu nie widziala a ulice podobno sa bardzo czyste i zadbane. Wiec wiekszosc tego co pokazuje nam nasza telewizja to bzdury. To samo przeciez mowiono na zachodzie o Polsce za czasow komunizmu. Takie same kity sprzedaje sie nam teraz o Rosji. Chwila. Czy to nie jest tak, ze u szatanow mamy najwiekszy odestek bezdomnych, ktorych jest okolo 50 mln? Czy to nie jest tak, ze wsrod krajow rozwinietych to u szatanow jest najwiekszy odsetek analfabetyzmu? Czy to nie jest tak, ze to szatany sa najbardziej agresywnym krajem na swiecie? Jest tak i to wszystko w pieknej demokracji. Czy Polska moze stanowic o sobie sama? Pewnie, ze moze wystarcza tylko checi. 

Strony

Skomentuj