Kopanie bitcoinów może podnieść do 2033 roku globalną temperaturę o 2 stopnie

Kategorie: 

Źródło: UH College of Social Sciences, pixabay.com

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Nature Climate Change stwierdzają, że Bitcoin może podnieść globalną temperaturę o 2° C do 2033 roku. Zaawansowana technologia wymagana do wydobywania bitcoinów może spowodować podniesienie globalnej temperatury.

Zapotrzebowanie Bitcoina na energię elektryczną spowodowało znaczne trudności i szeroką dyskusję na temat tego, gdzie umieścić urządzenia wykonujące obliczenia. Kolejnym równie ważnym problemem jest wpływ wytwarzania tak ogromnej ilości energii elektrycznej na środowisko.

 

Zespół badaczy University of Hawaiʻi at Mānoa przeanalizował sprawność energetyczna komputerów używanych przez kopalnie bitcoinów, położenie geograficzne „kopalni”, oraz emisje CO2 z produkcji energii elektrycznej w tych krajach. Na podstawie danych naukowcy oszacowali, że użycie bitcoinów w 2017 r. wyemitowało 69 milionów ton dwutlenku węgla.

„Wraz z postępującą degradacją środowiska wywołaną przez zmiany klimatu oraz rozwój technologii, ludzkość pogodziła się z faktem, że pewne przemiany w środowisku są nieuniknione.” – powiedział Camilo Mora, główny autor badania. – „Oczywiście, dalszy rozwój kryptowalut powinien nadal uwzględniać zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną.”

 

Naukowcy odkryli również, że jeśli Bitcoin zostanie wydobywany nawet o wiele wolniejszym tempie, jego skumulowana emisja będzie nadal wystarczająca, aby zwiększyć temperaturę planety o 2° C w ciągu zaledwie 22 lat.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika PawełS

Ale to, że duże kopalnie

Ale to, że duże kopalnie Bitcoina sprzedają ciepło generowane koparkami do różnych domów czy całych osiedli to już zapominają powiedzieć. Nie potrzeba węgla, gazu, oleju, czy prądu do grzania chaty bo wiele kopalni sprzedaje ciepło za grosze. Od kiedy komputer emituje CO2? Tego nie wiedziałem. Może mi ktoś wyjaśnić? Bo mój komp raczej tego nie potrafi. 

Portret użytkownika KamiLL88

Chyba jesteś uczniem

Chyba jesteś uczniem podstawówki, albo tylko na niej skończyłeś [tej 6-o klasowej]. Wyjaśniam, że to nie komputer jest bezpośrednim wytwórcą CO2 lecz elektrownia produkująca prąd elektryczny potrzebny do jego pracy. Do tego trzeba doliczyć nakład energii potrzebny na: wybudowanie tego kompa i doprowadzenie do niego tejże, budowę pomieszczenia o określonych parametrach jak i użycie klimy by dostosować parametry do właściwej pracy komputerów, również transport komponentów czy gotowych elementów. Trzeba także wziąć pod uwagę, że taki komp służy tylko i wyłącznie jako koparka bitcoinów czy innych kryptowalut. To jest dopiero ujęcie całościowe tematu i ono wskazuje dlaczego kryptowaluty ganarują takie ilości ciepła.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nie żybym głupi był, ale co

nie żybym głupi był, ale co to jest ten bitcoin, ze się go niby wykopuje? Zwieksza zopotrzebowanie energii? To jakies takie dziwne i niezrozumiałe, co to kuźwa jest bitcoin? Złotówka to rozumiem,  ale jakieś takie coś?

" Zaawansowana technologia wymagana do wydobywania bitcoinów może spowodować podniesienie globalnej temperatury. " Co to kuźwa jest??

Portret użytkownika Arya

Tu masz definicje z wiki i w

Tu masz definicje z wiki i w sumie jak na wiki to jest ona prawidłowa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Generalnie bitcoin w przeciwieństwie do tzw. fiat money (euro, dolary, złotówki itp.) nie jest inflacyjny, gdyż z góry jest załozona górna jego ilość 21 milionów sztuk. Nie da się sprawić by bitcoina było więcej bez zgody 51% cełej jego społeczności, a po drugie nikomu by to raczej nie było na rękę.

Co do podniesienia temperatury, to moim zdaniem jest to bzdura. Ktoś tam kiedyś wyliczył, że cała sieć bitcoina zuzywa tyle prądu co państwo wielkości Szwajcarii. Z drugiej strony istnieje mozliwość przejscia z PoW (proof of work czyli dowów pracy) na PoS (proof of stake co można przetłumaczyć jako dowód za stawkę). Róznica między PoW a PoS jest taka, że PoW potrzebuje  w tej chwili specjalistycznych komputerów nazywanych koparkami (i stąd to całe halo o zużycie prądu) a  PoS działa na zasadzie, że im więcej masz danej monety, tym więcej bedzie jej Tobie przybywało (nie ma potrzeby kopania przy pomocy koparek). Na chwilę obecną jeśli chodzi o bitcoina, to raczej się nie zapowiada na zmiane PoW na PoS, ale większość nowo powstałych kryptowalut (nie mylić z tokenami) korzysta z PoS. Chodzą też słuchy, że druga najpopularniejsza kryptowaluta czyli ethereum chce przejść z PoW na PoS.

 

Moim zdaniem prawda jest taka, że podawanie w mainstreamowych mediach jakichkolwiek informacji na temat branży krypto ma na celu obniżenie lub zwiększenie wartości danej waluty, lub całego rynku. Nie tak dawno prezes JP Morgan pojechał po bitcoinie, co spowodowało spadek kursu, po czym JP Morgan zakupił 30 tysięcy bitcoinów. Zresztą tak działa nie tylko branża krypto, ale każda inna branża.....

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika euklides

Kompletne bzdury. Kopanie

Kompletne bzdury. Kopanie Bitcoinów to ułamek promila całkowitego zużycia energii, bo inaczej koszty pojedynczej transakcji były by astronomiczne. To samorgegulujący się układ. Niestety za pisanie artylułów (nawet naukowych) o kryptowalutach biorą się ludzie, kótrzy nie mają do tego ani predyspozycji ani wiedzy.

Portret użytkownika Polak z Polski

Dlatego trzeba sadzić konopię

Dlatego trzeba sadzić konopię, niekoniecznię tą odlotową, wystarczy zwykła przemysłowa. Rośnie szybko nie wymaga super warunków a z niej można robić papier, materiał na koszulki zamiast bawełny. Dawniej doskonałe liny okrętowe robiło się z konopii. Więc konopia urośnie szybciej niż las i pochłonie dwutlenek węgla, nie cału rzecz jasne ale i tak sporo.  

Portret użytkownika Leutu

Dla testu wrzuciłem  $20 w

Dla testu wrzuciłem  $20 w kryptowaluty w maju i już straciłem 80% Biggrin Jelenie naganiani na inwestycje rzędu 5-20tys. po tracili masę forsy. Nie mówiąc o tych którzy zainwestowali dużo więcej. Ale co się dziwić skoro właścicielami założycielami  poszczególnych coinów są dwudziestoletnie gnojki którzy chcą być milionerami w krótkim czasie.

Portret użytkownika Ractaros96

Zacząłem swoją przygodę z

Zacząłem swoją przygodę z kryptowalutami i Bitcoinem, gdy ten kosztował 2 tysiące złotych za sztukę. Gdyby nie błędy inwestycyjne wynikające tylko i wyłącznie z braku wiedzy i cierpliwości, to nawet po dzisiejszym kursie miałbym 12 razy więcej pieniędzy i mógłbym śmiało zakładać swoją wymarzoną firmę.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj