Konwoje amerykańskiej armii widziane na drogach w całej Polsce. Czy to manewry czy coś więcej?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Bardzo wiele osób, które zdecydowały się na wyjazd w tak zwany długi weekend, zostało zaskoczonych na drogach licznymi konwojami amerykańskiej armii. Oficjalnie to wojsko, które przyjechało na manewry NATO pod kryptonimem Saber Strike 18. Jednak ćwiczenia te odbywają się na Litwie, a US Army jeździ konwojami po całej Polsce. Czy to trening zdolności komunikacyjnych przed przygotowywaną wojną z Rosją?

 

 

Wojskowe konwoje to nie jest obecnie w naszym kraju coś zwyczajnego ani typowego, a zwiększenie ich ilości jest zauważalne i budzi niepokój Polaków. Ludzie zastanawiają się co takiego się dzieje, że nagle na drogach całego kraju pojawiło się tak wielu żołnierzy obcego kraju. Tymczasem media tego nie zauważają i jedynie powtarzają propagandowe mantry przekonując, że stacjonowanie u nas obcych wojsk to nie problem tylko ochrona przed agresywnymi poczynaniami Rosji.

 

Co więcej, polskie władze zabiegają aktualnie o jeszcze więcej amerykańskich wojsk i postulują powstanie stałych amerykańskich baz wojskowych w naszym kraju. Wicepremier Jarosław Gowin powiedział ostatnio po powrocie z Izraela, że kraj ten pozwoli na to, o ile zrezygnujemy z nowelizacji ustawy o IPN. Gdy to się stanie będziemy mogli płacić USA ponad 2 mld dolarów rocznie, za ich obecność militarną w Polsce. 

 

Trudno się dziwić, że amerykańskie konwoje wojskowe jeżdżące po naszym kraju budzą niepokój. Takie obrazki widywało się dotychczas na przekazach medialnych z Iraku czy Afganistanu, a tu nagle mamy to u siebie. Od dawna padają sugestie, że nadciąga wielka wojna i jeden z jej frontów może przebiegać w Polsce. Niektórzy złośliwie dodają, że USA będzie walczyć z Rosją do ostatniego polskiego żołnierza. Newralgiczny moment może nastąpić już podczas mundialu w Rosji, lub po jego zakończeniu.

Niewątpliwie obecność wojsk amerykańskich na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej powoduje, że stajemy się krajem frontowym i na wypadek wojny ryzykujemy zniszczenie naszego kraju i śmierć milionów rodaków. W erze atomowej oznacza to nawet ryzyko zupełnej anihilacji, dlatego trudno zrozumieć dlaczego rzekomo polscy politycy, tak bardzo pragną konfrontacji militarnej NATO z Rosją.

 

Nie można też zapominać, że obecność wojsk amerykańskich na polskiej ziemi oznacza również możliwość wywierania wplywu na to jak kształtuje się polska polityka. Może to być bardzo niebezpieczne, na przykład w kontekście nacisku na spełnienie trybalistycznych roszczeń żydowskich, wspartych ostatnio przez słynną już amerykańską ustawę 447. Oczywiście taki punkt widzenia nie jest obecny w polskojęzycznych mediach. Tam możemy tylko usłyszeć, że to bardzo dobrze, iż amerykańskie wojsko jeździ po kraju jak u siebie, dokładnie tak jak kiedyś jeździła stacjonująca u nas od II wojny armia radziecka.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.4 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

 

 

To zbyt daleko idące uproszczenie. Można wymienić wiele krajów pod kuratelą USA gdzie jest bida z nędzą, choćby tradycjnie powiązane z USA Filipiny, albo skrajny przykład nędzy jak Haiti gdzie USA jak już całe dekady pompowały duże środki na obalenie władz Kuby to mogły to zrobić znacznie logiczniej i mądrzej czyli nie zostawiając Haiti jako  wizytówki amerykańsko-kolonialno-kapitalistycznej nędzy. A co do Korei Płn, to trzeba wiedzieć że w czasie wojny koreańskiej tam lotnictwo amerykańskie zrównało wszystko z ziemią do tego stopnia że w którkim czasie po prostu zabrakło celów do bombardowań. Natomiast Korea Południowa nie jest aż tak bogata jak się wydaje, a była całe dekady biedna o to do tego stopnia że PRL wpisał ją do końca swego istnienia na listę uprzewilejowania celnego. A to co Korei Południowej udało się osiągnąć to właśnie skutek bardzo rygorystycznych ograniczeń dla inwestycji zagranicznego kapitału . Ten kraj miał już doświadczenie historyczne kiedy był kolonią Japoni i nigdy już nie chciał sobie pozwolić na taką eksploatację i zdecydowanie postawił na rozwój na bazie własnych koncernów.

Portret użytkownika Sunshine

W sierpniu 2017 wpadła mi w

W sierpniu 2017 wpadła mi w oko wypowiedź jednej z gwiazdek, nijakiej Katy Perry. Pani Katy podsumowała wówczas premierę swojego nowego teledysku do kawałka "Swish, Swish" jako "odliczanie do katastrofy"...  Można to interpretować na wiele sposobów, jednak na początku klipu zaprezentowana jest panorama naszej kochanej stolicy, ze stadionem narodowym na pierwszym planie, w którym rzekomo odbywa się mecz koszykówki dwóch wrogich drużyn... Robi się dziwnie "gorąco" i nie mam tu na myśli upałów za oknem, czy wybuchających co chwilę wulkanów na świecie.

Poniżej video:

https://www.youtube.com/watch?v=iGk5fR-t5AU

"I have come here to chew bubblegum and kick ass... and I'm all out of bubblegum!"

John Nada

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

No i znowu nożyce się

No i znowu nożyce się odezwały Smile

- Oby Rosja zanihilowała tę wylęgarnię dupowłazów

- Tylko nie zapomnijcie zwiać do mateczki rassiji

- No sądzę, że prędzej my wykopiemy was na waszą bander-ukrainę trollino.

Widzisz jaki jesteś inteligentny w swojej złości? Smile Ja przetrwam na Ukrainie, a ty zostaniesz zanihilowany sam przez siebie Smile

Portret użytkownika UPAdlina

Mylisz się panie chachle.

Mylisz się panie chachle. Powiedziałem ci już, że nie będzie ukro-banderowski troll twojego typu nazywał innych trollami, w myśl zasady, że złodziej krzyczy: "Łapać złodzieja!". Na nic odwracanie uwagi od siebie, bo "złodziej" jest już znany.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Niedługo Ukraińców, Żydów,

Niedługo Ukraińców, Żydów, Arabów i inncyh będzie tu większość, a do tego większość głosuje na PoPiS. Zgodnie więc z twoją filozofią, jeśli ci się tu nie podoba to możesz zrobić stąd wypad! Kto wie może sam będziesz ofiarą większości i wsadzą cię do pierdla za poglądy. Nie będzie mi cię ani trochę żal, bo "tak chce większość" to twoja filozofia.

Portret użytkownika UPAdlina

No widzisz. Mnie się też to

No widzisz. Mnie się też to nie podoba, ale nic z tym nie mogę zrobić. Mimo wszystko wolę tu zostać. Ty ciągle nie możesz mnie zrozumieć, że ja zgadzam sie z tym, że PAŃSTWO to kałuża szamba , ale ty w zamian proponujesz ocean szamba w postaci totalnej ANARCHII. Nie do przyjęcia.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pegaz

By móc skutecznie zaatakowac

By móc skutecznie zaatakowac Rosje, trzeba miec w gotowości min poł miliona zołnierzy,Skuteczną OPL by móc zneutralizować pociski lecace z Kalilingradu, Loniskowiec na morzu połnocnym i środziemnym,rakiety dalekiego zasiegu rozlokowane w Polsce,Rumuni i Ukrainie,plus artylerie dalekiego zasiegu i 2 tys ciezkiego sprzetu w tym czołgi...Powiedzcie mi gdzie Polska czy Usa ma to wszystko na terenie Europy wschodniej? To nie sa zadne przygotowania do ataku,lecz działania by zniechecic Rosje,z takimi siłami mozna by bylo porwac sie na Białorus a nie Rosje.

Strony

Skomentuj