Kontrowersyjny noblista i odkrywca DNA stracił tytuły naukowe

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Amerykański noblista James Watson wywołał kolejną burzę, wypowiadając niepoprawne politycznie komentarze. Kontrowersyjny genetyk i biochemik utrzymuje, że ludzie czarnoskórzy są na ogół mniej inteligentni od białych. Za te słowa, prywatna instytucja badawcza, w której Watson pracował przez wiele lat, odebrała mu tytuły naukowe.

 

James Watson to znany współodkrywca DNA, który w 1962 roku otrzymał nagrodę Nobla. W 2007 roku, amerykański naukowiec po raz pierwszy ogłosił, że ludzie biali górują nad Afrykanami pod względem inteligencji, a przyczyn tych różnic należy szukać w genetyce.

 

Świat naukowy bez wgłębiania się w szczegóły jego wypowiedzi okrzyknął go rasistą. James Watson twierdzi, że jego poglądy są zgodne z badaniami. Jednak od czasu wygłoszenia tamtej wypowiedzi, Amerykanin zaczął być postrzegany jako człowiek przepełniony nienawiścią i uprzedzony względem innych ras.

Naukowiec został zmuszony do przejścia na emeryturę i jako jedyny noblista w całej historii postanowił sprzedać swoją nagrodę na aukcji za ponad 4 miliony dolarów. Później i tak okazało się, że nagrodę kupił rosyjski miliarder Aliszer Usmanow, który następnie oddał nagrodę w ręce poprzedniego właściciela.

Teraz sprawa Watsona znów powróciła, gdy amerykański genetyk powiedział w filmie dokumentalnym pt.: „American Masters: Decoding Watson”, wyemitowanym 2 stycznia przez stację PBS, że jego poglądy w kwestii różnic IQ między białymi a czarnymi nie uległy zmianie. Instytucja Cold Spring Harbor Laboratory, w której Watson był dyrektorem w latach 1968-1994, prezydentem w latach 1994-2003 i kanclerzem do 2007 roku, zadecydowała o odebraniu tytułów naukowych za jego prywatne poglądy.

 

James Watson zasłynął również z innych nietypowych wypowiedzi. Swego czasu powiedział, że skrajna głupota ludzi powinna być leczona jak każde inne choroby psychiczne, a kobiety powinny mieć prawo do aborcji, gdyby okazało się, że dziecko zostanie homoseksualistą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Zbigniew

"Złote myśli "eskimosów."

"Złote myśli "eskimosów."

Nasza rasa jest rasą panów. Na tej planecie to my jesteśmy bogami. Różnimy się od gorszych ras
 w takim samym stopniu w jakim różnimy się od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy,
 inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako 
ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie
 królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać
 nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy. Palestyńczycy są zwierzętami na dwóch nogach.
 ~ szósty wicepremier Izraela, Menachem Begin, laureat „pokojowej nagrody Nobla”. [źródło]

Biała rasa jest rakiem historii ludzkości. ~ Susan Sontag, żydowska aktywistka polityczna. 

Portret użytkownika konservaTor

Bardzo ciekawe (bo „twarde”)

Bardzo ciekawe (bo „twarde”) byłyby też masowe badania genetyczne — w których krajach warstwa rządząca najbardziej, a w których najmniej różni się genetycznie od warstw rządzonych i w których warstwa rządząca genetycznie najbardziej przypomina populacje innych, oficjalnie obcych krajów .;]

Portret użytkownika euklides

Czy nikt nie dostrzega

Czy nikt nie dostrzega korelacji pomiędzy IQ, a zamożnością społeczeństwa? Społeczeństwa moga rozwijać się intelektualnie jak ludzie nie muszą tyrać od 8 rano do 20 przy ogłupiającej pracy. Najlepszy przykład to kraje Azjatyckie. Z półdebili stali się w krótkim czasie liderami rankingów IQ.

Inna sprawa czy społeczeństwa chcą się bogacić. Według mnie największy wpływ na rozwój społeczeństw ma moralność. Moralne społeczeństwa najpierw bogacą się dzięki uczciwej pracy, a potem rozwijają naukę, kulturę, sztukę, medycynę czy technikę. To dzięki moralności całego społeczeństwa takie jednostki jak Watson mogą zaistnieć. Ironią jest to, że to właśnie wyniesione przez społeczeństwo jednostki, uniesione pychą wierzą, że zawdzięczają wszystko sobie i często prowadzą społeczeństwa, które je wyniosły do upadku poprzez swój własny upadek moralny.

Portret użytkownika Ruleta

Bzdury piszesz. I te tytuły i

Bzdury piszesz. I te tytuły i uczelnie to też shit.  Jak nie tanczysz jak ci mocniejsi na każą to wpadasz... A jakieś pitolenie żebyś o faktach nie pisał mówił, tylko pod nich gral.heloool obudź się świecie ciemny 

 

Strony

Skomentuj