Kontrowersyjne porozumienie ACTA zostało podpisane przez Polskę, co na to hakerzy?

Kategorie: 

http://cia.media.pl/cia/protesty

W Polsce nastąpiła rzecz bez precedensu. Dosłownie, ludzie wyszli na ulice. Bardzo sugestywny jest transparent niesiony przez protestujących w jednej z licznych manifestacji. Głosi on po prostu „JESTEŚMY WK**WIENI”, trudno zwięźlejsze podsumowanie sytuacji. Czym jednak Polacy się tak bardzo zdenerwowali? Trybem legislacji i traktowaniem typowym dla czasów minionych. Niektórzy wręcz piszą o powrocie nastrojów podobnych do początku lat osiemdziesiątych.

 

Wszystkich, którzy widzieli przekazy medialne przedstawiające masowe protesty przeciwko cenzurze w Internecie informuję, że tak samo wyglądały zamieszki w PRL i tak samo o nich mówili. Protestujący zawsze byli przedstawiani, jako bandyci, chuligani w najlepszym przypadku zdemoralizowana młodzież, której emanacją był festiwal w Jarocinie. Generalnie stwarzało się wtedy wrażenie, że protestujący to straszna patologia. Nie inaczej robią media w dzisiejszej Polsce. Jest dokładnie ta sama retoryka, a to nie chuligani tylko setki tysięcy wku**ionych obywateli, większość z nich za 3 lata zagłosuje po raz pierwszy w wyborach parlamentarnych. Czy ludzie ci wyciągną wnioski z lekcji, jaką daje im teraz rząd?

 

Siła propagandowa PRL opierała się o TVP, czyli Telewizję, nie inaczej jest w tej chwili. Jedyna różnica polega na tym, że tych programów jest więcej, ale jak mówią słowa utworu Nobody Home zespołu Pink Floyd „Got thirteen channels of shit on the T.V. to choose from.” Czyli mam trzynaście kanałów, ale wszystkie gówniane… Taka niestety jest nasza rzeczywistość.

Widzieliśmy jak media pokazały ostatni Marsz Niepodległości, zadymy, bijatyki, ataki na dziennikarzy. I właśnie to ostatnie ich tak zabolało. Bo o czym świadczy atak na dziennikarza? Przede wszystkim na sklasyfikowaniu go, jako element układu władzy. To konstatacja w 100% zbieżna z tą, jaką w latach osiemdziesiątych większość Polaków miała w stosunku do propagandystów z Woronicza.

 

Jakie są jednak różnice między sytuacja obywateli w PRL a tą teraz. Podstawową różnicą jest to, że drugi obieg w komunizmie polegał na roznoszeniu „bibuły”, czyli nielegalnych czasopism i książek. Teraz do tego nie potrzeba powielaczy tylko internetu. Dlatego przypuszczono zmasowany atak na wolność internetu. Do pełnej kontroli dusz potrzebna była kontrola nad tym medium. Porozumienie ACTA może niestety naruszyć pozycję wolności w internecie.

 

Dość jednak frazesów wolnościowych. Co to zmienia dla portalu zmianynaziemi.pl ? Po pierwsze nie będzie wolno dodawać treści typu copy paste. Nie jest to wielki problem, bo ten portal nie opiera się na takiej filozofii. Praktycznie 100% zawartości to treść unikalna. Sami jesteśmy często przedmiotem piractwa. Wystarczy wejść na serwis chomikuj.pl, aby po chwili trafić na wiele tekstów z serwisu zmianynaziemi.pl czy innemedium.pl, ale czy to jest powód do zdenerwowania? Czasami jest, dlatego zawsze doceniam podawanie źródła i proszę o nie cytowanie całości. Czy ACTA poprawią nasza sytuację? Nie, bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie za coś takiego nikogo ciągał a można też zastosować interpretację, że to wyraz uwielbienia J

 

ACTA to też kłopot, jeśli chodzi o treści typu obrazy i filmy. Nasz portal zawsze dodaje źródła zdjęć i jeśli istnieją jakieś wątpliwości prawne to jest gotów do usunięcia zdjęć, których wykorzystanie nie jest zgodne z prawem autorskim. Pewnym rozwiązaniem dla naszego serwisu może być wykupienie abonamentu w którejś z wiodących agencji prasowych. To jednak zmusi portal do pełnej profesjonalizacji a to też może oznaczać więcej reklam, bez których może być trudno utrzymać witrynę w ruchu. Co do filmów na YouTube to problem jest po stronie Google, które będzie musiało tropić złamanie prawa autorskiego. Wiadomo, że robią to już dziś, więc nagle, jednym pociągnięciem może zostać usunięta większa część światowych zasobów wideo. To przerażająca wizja, ale odpowiedzią może być wprowadzenie możliwości dodawania treści wideo z poziomu portalu zmianynaziemi.pl a wtedy to my będziemy decydować, co jest złamaniem prawa a nie korporacja Google. To pewna pociecha, ale zestaw środków, jakie będą mogły być zastosowane w stosunku do witryny takiej jak ta jest tak szeroki, że praktycznie jedno podejrzenie złamania prawa może powodować niedostępność całej witryny. To potężna broń i wielkie pole do nadużyć ze strony rządu i podległych mu służb.

 

Wiele osób zapomina, że ACTA to nie tylko pacyfikacja Internetu, to też pacyfikacja rynku części samochodowych, tak zwanych zamienników. To będzie można stosować praktycznie w dowolnej dziedzinie gospodarki. Nawet Orwell nie przewidział, że może dojść do tego, co zostaje wprowadzone na naszych oczach.

 

Teraz pojawia się pytanie, czy to już koniec? Czy demonstracje w tak wielu miastach Polski spowodują konsolidację środowiska skupionego wokół zmian czy też zostaną wygaszone. Scenariusz na przyszłość jest w tej chwili nie do przewidzenia. Jeśli hakerzy zrealizują swoje groźby może się zrobić bardzo ciekawie i nie mówię tu tylko o zablokowaniu nudziarskich stron rządowych, ale i po cyberataku na niespotykaną dotąd skalę z ujawnieniem wielu tajemnic środowisk władzy włącznie. Dzięki zmienionej w zeszłym roku ustawie w wyniku cyberataku możliwe jest nawet wprowadzenie stanu wyjątkowego. Wtedy słowa kultowej Basi wstawionej na przejętą stronę premiera, która ogłaszała wprowadzenie stanu wojennego na obszarze Internetu, staną się po prostu prorocze.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika java

Lista osób głosujących za

Lista osób głosujących za niejawnym trybem pracy nad ACTA i za jej przyjęciem w PE:PO:Małgorzata Handzlik,Jolanta Emilia Hibner,Danuta Maria Huebner,Danuta Jazłowiecka,Sidonia Elżbieta Jędrzejewska,Filip Kaczmarek, Jan Kozłowski,Krzysztof Lisek,Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz,Jan Olbrycht, Jacek Saryusz-Wolski,Joanna Katarzyna Skrzydlewska,Bogusław Sonik,Jarosław Leszek Wałęsa,Paweł Zalewski, Artur Zasada,Tadeusz Zwiefka.PiS:Tadeusz Cymański,Marek Józef Gróbarczyk,Michał Tomasz Kamiński,Ryszard Antoni Legutko,Marek Henryk Migalski,Jacek Olgierd Kurski,Mirosław Piotrowski,Tomasz Piotr Poręba,Konrad Szymański,Zbigniew Ziobro. http://hansklos.blogspot.com/

Portret użytkownika java

""Przedstawiłem premierowi

""Przedstawiłem premierowi gotowość do dymisji, on jej na razie nie przyjął - powiedział w Radiu Zet minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Sprawa ma związek z umową międzynarodową ACTA, przeciwko której protestują internauci, zarzucając rządowi m.in. brak konsultacji. Pojawiły się spekulacje, że z tego powodu stanowisko może stracić minister kultury Bogdan Zdrojewski. - Premier łajał mnie i ministra Zdrojewskiego - przyznał Boni."tvn24kolejna zagrywka?

Portret użytkownika XMan

Co by tu nie gadać to nasz

Co by tu nie gadać to nasz wpływ na działania tych POpaprańców jest więcej niż mały albo nie ma go wcale.Rewolucja,ataki hakerów i tylko czekać jak Donek wprowadzi stan wyjątkowy bo liczą się Oni a nie my tylko ich interesy są ważne,Żydów,masonów,postubeków i innej braci należącej do tajnych organizacji mających na celu pozbawienie nas wszystkiego.W kontekscie NWO to jak nam założą czipy to nawet nazwiska swojego nie będziemy mieli tylko numer a kidrać w kiblu będziemy za przyzwoleniem.Co do Polski - panowie i panie Polski już nie ma, karty zostały rozdane już przy okrągłym stole.Polska została tylko gleba i obywatele i myślę tu o nas, tych szarych robaczkach pracujących za 5zł/godzinę.Czytając wiadomości na tym portalu zdajecie sobie sprawę ,że świat stoi na krawędzi wojny i nie wojenki lokalnej ale globalnej.Nie biorę tu pod uwagę przepowiedni i innych tam blabla,tylko staram się powiązać fakty na to wskazujące i pozbierać je w całość.Niestety wynik jest jeden -wojna globalna nas czeka .Ostatnio widzałem sie z kilkoma osobami ze świata zachodniego i co usłyszałem na temat Polski to strach pisać.Czy wiecie o tajnym porozumieniu Niemiec i Rosjii dotyczącym co by było w razie konfliktu globalnego ,było by to że nas nie ma a co by zostało to po połowie.Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam.

Portret użytkownika gregor ju

masz calkowita racje i dodam

masz calkowita racje i dodam do tego ze niestety ale polska tv tylko dziala dlatego ze 80% udzialow w tym maja niemcy serio i wszystkie programy jak tance byly w niemczech przerabiane juz 10 lat temu dlatzego tutaj w niemczejch tego nikt nieoglada jak w polsce a ten wygibus Majewski nie ma swoich pomyslow niestety powielac chcial Stefana Raaba ale mu jakos nie wychodzi.trzeba czasem umiec dupa ruszyc a nie tylko zaczynac kogos nasladowac a mozna bylo ze sztabem dobrych ludzi cos swojego wymyslec - niestety  ciezko brak inicjatywy a ludzie placa za propagande w tv tylko dlatego ze kraj ktory ma takie a nie inne udzialy  dryguje co ma byc w nim puszczone . czyli tez wszystkie bledne informacje jakie otrzymuja polacy pochadza nie tylko z polski ale z kraju ktory dzieki tej propagandzei broni sie przed naplywem ludzi  gdyz naprawde ma najstabilniejsza walute w europie i najlepszych ekonomow ktorzy szczerze pracuja  . nie jak w polsce kazdy sobie i dla rodzinki.posiedza poopierdola napija sie kawki  zarzuadza za 3 lata uznaja ze bylo do dupy i nikt ich z niczego jak w niemczech nie rozlicza  , tk samo jest z brokerami bawia sie nasza kasa  i tyle  jak przyjdzie co do czego bedzie bieda w bankach naprawde nie ma tych pieniedzy co byly przez ludzi wplacane.i stac sie moze w kazdym kraju to samo co w grecjii ze ludzie ni otrzymaja swojej kasy  zu banku bo on ich nie posiada.a odnosnie ACTA  he he nie moga tego kontrolowac moga sie tylko patrzec gdyz ludzie zrezygnuja z internetu majac komorki i co dalej oni sami nie beda mieli zadnych korzysci wiec sie boja.jak fundacja by dzialala zadna   a fundacje to tez zlodzieje prywatni ludzie ktorzy maja wiecej kasy za granicami  jak to za co pomagaja innym a sa to tylko rzadowe fundacje  na prywatne osoby przez nich wytyczone i nie kotrolowane  przez nikogo ile tam kasy sie obraca.definicja BANKU  - jest prostsza jak zalozenie lancucha do roweru. wplac mi kase ja sie pobawie a co zostanie to twoje przy cvzym zabezpieczenie sie przed calkowita kleska banku no tak trzeba pograc na giledzie -->>> moze sie uda. bierze od jednych kase a drugim pozycza nei swoje pieniadze  za procenty he he  totalna dupa i moim zdaniem to jest tez kradziez i oszustwo.a wzbogacaja sie na tym tylko jednostki ty wplacajac kase do banku tak  naprawde nei masz zadnego pokrycia i nigdy nie wiesz czy otrzymasz caly swoj wklad zpowrotem. milego dnia.

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Strony

Skomentuj