Kontrowersyjna reklama partii Nowoczesna. Czy proponują depopulację seniorów?

Kategorie: 

Źródło: Materiały prasowe partii Nowoczesna.

Partia Nowoczesna. zaskoczyła wszystkich dziwną reklamą, w której podają zdumiewającą receptę na problemy ludzi starszych. Jak można przeczytać na plakacie, odpowiedzią dla nich,  proponowaną przez partię Nowoczesna, jest depopulacja. 

 

 

Depopulacja to słowo oznaczające redukcję liczebności danego gatunku zamieszkującego na określonym terytorium. Przekaz ten jest na tyle niejasny, że internetowi złośliwcy stwierdzili, że może chodzić o depopulację staruszków, na przykład poprzez promocję wśród nich eutanazji. To byłby jednak dość upiorny pomysł na poradzenie sobie z bankructwem ZUSu. 

 

Jednak depopulacja, do której zachęca lewica, do której przecież należy zaliczyć partię Nowoczesna, promuje ten koncept od dawna. Politycy lewicy w większości zgodnie przyznają, że ludzi na świecie jest zbyt dużo. Jak zatem można zmniejszyć liczebność naszego gatunku?  Osiąga się to na różne sposoby. Najprostszym jest wojna. Spadające bomby bardzo dokonują skutecznej depopulacji. Jednak są też inne metody. Przede wszystkim te polegające na promocji kontroli urodzeń, a gdy do ciąży jednak dojdzie, promuje się aborcję, nazywając zabicie nienarodzonego dziecka prawem kobiety. 

Depopulacja odbywa się też na płaszczyźnie kulturowej. Promuje się na przykład postawy zakładające świadomą rezygnację z potomstwa oraz samotność. Rodzinę, lewica uważa się za coś niepotrzebnego i staroświeckiego, ale za to związki jednopłciowe są dla nich czymś pożądanym i normalnym. Być może dzieje się tak właśnie dlatego, że ich konsekwencją będzie ograniczenie dzietności naszego gatunku. Jednak w kontekście seniorów o funkcji rozrodczej chyba raczej nie ma już mowy, zatem jaka forma depopulacji poza eutanazją może stanowić odpowiedź na potrzeby emerytów?

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Zamiast przejmowac sie Tymi

Zamiast przejmowac sie Tymi durnymi Party..jami trzeba Spojrzec troche...Inaczej..

Polska jest bardzo Bogata....TYLKO te ..H.....je nie mowia WAM o tym i KAZDY TYLKO mysli jak tutaj ZLE...

Sama Kopalnia !,,Krupinski...jest tyle warta ze przez NASTEPNE 100 Lat starczy na 20 000+

niestety Te Trepy przy Korycie milcza jak zaklete i za chwile kupia NASZA ..Kopalnie....Angole ....a ci Sprzedadza Pozniej Niemiaszkom i Po zawodach.Znowu bedzie....Polak...............po szkodzie Ale to bedzie NASZ..Koniec.

polska jest Najwiekszym producentem..SREBRA...i Co z TEGO??

Cale szefostwo tylko Kradnie i Kradnie....i konca nie Widac!!!!!!!

Wyjscie jest jedno.....zadne z TYCH zasranych Partiii nie wybierac, Ale znajda sie Tacy Co wybiora Bo TO sa CI Co do tej pory Kradli .

Przyjdzie czas Rozliczenia....pacholki .....Kremla  Berlina. Tel avivu iWaszyngtonu ..juz Niedlugo!!!!

Portret użytkownika Korale koloru koralowego

Program depopulacji zaczal

Program depopulacji zaczal sie juz w latach osiemdziesiatych kiedy sankcje ktorym przyklaskiwala Solidarnosc spowodowaly zakaz exportu do Polski waznych dla zycia lekarstw. Nastepnie czas transformacji , prywatyzacji i spekulacji. Ludzie padali jak przyslowiowe" muchy"nie tylko starzy. A teraz co jest? Ludzie latami czekaja na leczenie nowotworow. Nie dostaja zgody na leczenie ,bo za drogo kosztuje i nieoplaca sie. O smogu i jakosci wody w mniejszych miastach nie ma co pisac. Nie mylcie Lewicy z lewactwem. 

Portret użytkownika Medium

Powiem, że pamięć moich

Powiem, że pamięć moich trzech pokoleń wstecz to nieufność do służby zdrowia, ze względu na lęk, że starego będą chcieli sie pozbyć. A to na szpitalnym oddziale pojawiał się jakiś nowy nieznany lekarz, a to lekarze źle rozpoznali i narazili na ciężki kardiologiczny kryzys (moja mama), kto wie, albo z lekceważenia, albo celowo.

Niektórzy starsi ludzie boją się pobytu w szpitalach, boją się operacji. Nie powiem, że i ja choć byłam w ciężkim stanie nie dawałam od razu zgody na operację. Przysłali wtedy jakiegoś mediatora, który zamiast udzielić konkretnej informacji, głaskał po ręce i przekonywał...

Szpital zarobił na mojej operacji ponad 15 tysięcy to rozumiem, że im zależało, ale pierwsze o co pytali, to o wiek. Gdybym była starsza, operacji by pewnie nie oferowano. No i w parę dni najpewniej byłoby po mnie, bo już miałam efekty zwane OOBE.

Portret użytkownika JZZ

Nie rozróżniasz znaczenia

Nie rozróżniasz znaczenia pojęć:  ograniczenie nadmiernego przyrostu naturalnego od zabijania czy eutanazji ("legalny" spsosób).  Albo  od wojny która jest również uzasadnionym i "sprawiedliwym" spsobem  zabijania. Jak wiekszość tego prymitywnego i niewykształconego narodku który wierzy tylko w gusła i socjalizm.

 

Portret użytkownika JZZ

Niestety będę zmuszony ich

Niestety będę zmuszony ich poprzeć chociaż  zdaję sobie sprawę że będę w mniejszości.  Polskie katolsko-wiejskie społeczeństwo jeszcze  do tego nie dorosło. Uważają że najlepiej jak ludzi będzie 2 razy więcej a każdemu należy DAĆ mieszkanie samochód i 500 zł. To jest recepta na przyszłość nikt z nich dosłowwnie ani jeden nie zastanawia się skąd się to weźmie. Ten kraj czeka ruina i bieda dla 60 mln jego obywateli tak jak tego sami  chcą.

 

Portret użytkownika JZZ

Spokojnie. PiS obieca 250 na

Spokojnie. PiS obieca 250 na 1-sze dziecko - 750 na 4-te i już wiem kto wygra wybory.  A hejtu też się spodziewałem. W ciągu paru lat zacznie się tutaj akcja 'sprawiedliwego' podziału mieszkań bo ci z dziećmi potrzebują więcej oraz sprawiedliwej konfiskaty oszczędności dla  tych którzy potrzebują bo mają dzieci.  Ciekawe co wtedy narut powie. Oczywiście nowi baronowie i ci z zarobkami powyżej 50 tys/mies nie będą uczestniczyć  w sprawiedliwym podziale bo taką sie wyda ustawę.  To w skrócie do czego doprowadzi soc*jalizm.

PS a czym to chcesz pomóc ?

 

 

Portret użytkownika Akamai

Akurat program + 500 jest

Akurat program + 500 jest bardzo dobrym posunięciem ze strony PiS. 

Dzięki niemu w zeszłym roku więcej Polaków się narodziło niż zaliczyło †.

I nie jest to żaden autorski pomysł PiS, ani domena gospodarki socjalistycznej.

Dofinansowanie takie stosowane jest w 20-stu krajach Unii Europejskiej.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj