Kontrowersyjna reklama jagnięciny z udziałem Jezusa, Buddy, Mojżesza, Afrodyty i Ganesz przy wspólnym grillu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Czy taka reklama mogłaby podobać się i być dobrze przyjęta w Polsce? Jezus, Ganesz, Budda, Afrodyta, Mojżesz, a nawet L. Ron Hubbard pojawili się w australijskiej reklamie zrobionej dla Lamb by Meat and Livestock Australia (MLA). W kampanii „wzięli udział” bogowie, boginie i prorocy różnych wyznań oraz wierzeń, którzy wspólnie dzielą się posiłkiem z jagnięciny przy grillu. Głoszą przy tym, że baraninę może konsumować więcej ludzi na całym świecie.

 

Reklama jest ostatnią częścią długiej kampanii marki We Love Our Lamb, która ma na celu promocję mięsa w kluczowych momentach w ciągu roku, w tym na wiosnę. Najnowsza kampania stworzona przez The Monkeys opiera się na komentarzach społecznych, a jej celem jest promocja różnorodności i integracja.

 

Andrew Howie, kierownik ds. marketingu w MLA powiedział, że „od końca lat osiemdziesiątych baranina okazała się być mięsem, które łączy ludzi. Niedawno pod hasłem „You Never Lamb Alone" przekroczono kolejne granice kreatywności. W najnowszej kampanii prezentujemy bez względu na przekonania, pochodzenie czy perswazję, jedyną rzecz - jagnięcinę, przy której możemy się spotkać i zjednoczyć".

 

Scott Nowell z The Monkeys tłumaczy, że jest „to jest rzeczywistość współczesnej Australii, że ludzie wszystkich wyznań i środowisk mogą się dogadać wokół stołu, łącząc się, aby świętować i spajać, jako naród. Miłośnicy baraniny nauczyli nas, że powinniśmy starać się to robić częściej”. Zintegrowana kampania obejmuje telewizję, a także media cyfrowe i społecznościowe.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Joe

Jestem zażenowany twoim

Jestem zażenowany twoim komentarzem. Za pewnie uważasz się za chrześcijanina i nie rozumiem jak śmiesz obrażać Ojca Pana Jezusa - nazywają go judaistycznym bożkiem. Żydzi już praktycznie nic nie mają wspólnego z świętym imieniem bożym Jehowa. Poprzez swoje liczne odstępstwa zostali jako naród odrzuceni przez Boga. Nie bez powodu Pan Jezus powiedział że przez swoje wymyślone tradycje unieważniają słowo Boże(farezyusze wymyślili np. że nie można wymawiać imienia Jehowa )  i że królewsto Boże zostało im  odebrane ... Zabili najważniejszego bożego posłańca - Syna Bożego Pana Jezusa. Zabiliali również innych proroków którzy wzywali ich do skruchy np. Izajasza. Imię Bożę Jehowa występuję ponad 6000razy w pismach hebrajskich. Pan Jezus cytując proroctwa wymawią te Imię i uświęcał je o co kazał się modlić. Karoł Wojtyła używał imienia Bożego w swoich balladach. Imię Bożę spotkasz w kościele mariackim w Gdańsku czy Krakowie. Nie daj się zwieść szatańskiej propagandzie oczerniającej to imię. Mam nadzieję że choć trochę rozjaśniłem temat i nikt wiecej nie będzie oczerniał świete imię Jehowy - Jedynego prawdziwego Boga

Portret użytkownika trigi

Jedyny prawdziwy Bóg JHWH?

Jedyny prawdziwy Bóg JHWH? Nie żartuj sobie, ma racje, mięsojady żydowskie obrażają Ganapatniego, on nie je mięsa jest bogiem inteligencji jest za mądry na to w odróżnieniu od konsumentów, producentów i wierzących w mięsożernego JHWH.

Portret użytkownika Tomasz123

Nie mogę zrozumieć, dlaczego

Nie mogę zrozumieć, dlaczego nazywasz Trigi, Wszechmocnego Boga Jahwe(JHWH) mięsożercą?Przecież te wszystkie ofiary ze zwierząt były chwilowe i potrzbne przede wszyskim Hebrajczykom.Ponieważ ofiarowywali coś najcenniejszego co posiadali(oprócz dzieci),dla Wszechmocnego Boga,On błogosławił im np.w zbiorach.Oprócz tego,była to pewnego rodzaju kara finansowa za różnego rodzaju drobne grzechy(chodziło o powstrzymywanie się od nich).Śmierć zwierząt nie była i nie jest potrzebna Stworzycielowi Wszechświata do istnienia.Chodziło tylko o posłuszeństwo,np. żeby Hebrajczycy nie zaczeli palić żywcem i ogólnie mordować swoich dzieci,jak to czyniły narody mieszkające obok nich(Kananejczycy,Fenicjanie i inni).                                                                                                               1Sa 15:22 bp "(22) Rzekł Samuel: Czyż Jahwe ma upodobanie w całopaleniach i ofiarach, podobne jak w posłuszeństwie na głos Jego? Oto posłuszeństwo jest lepsze od ofiary, uległość [zaś lepsza] od tłuszczu baranów,"                                                                                                             ksiega Ozeasza:    

  Hos 6:6 bp "(6) W miłości bowiem mam upodobanie, a nie w ofiarach, i bardziej - w poznaniu Boga niż w całopaleniach."                                               księga Przysłów                                                                                                      Prz 21:3 bp "Pełnienie sprawiedliwości i Prawa więcej znaczy w oczach Jahwe niż ofiara."                                                                                                 Ewangelia Mateusza                                                                                               Mt 12:7 bp "(7) Gdybyście zrozumieli, co to znaczy: "Miłosierdzia chcę bardziej niż ofiary", nie potępialibyście niewinnych."   

Po posłuszeństwie, które okazał Jego syn,Jezus Chrystus aż do śmierci ofiary ze zwierzat i płodów rolnych zostały zniesione.Spełniły swą rolę i były już niepotrzebne. Dlatego ,proszę, nie nazywaj Wszechmocnego Boga Jahwe "miesożernym"                                                                                                                                              

Portret użytkownika Akamai

Posłuchajcie uważnie w 10 sek

Posłuchajcie uważnie w 10 sek. Afrodyty.

Mówi "I love this lamb". Słychać " I love Islam".

Dlaczego ? Bo fonetycznie brzmi to podobnie: 

"I love thIS LAMb" - th w this i b w lamb wymawia się prawie bezdźwięcznie.

Przesadziłem ? Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj