Kontrowersje wokół UNRWA: Izrael oskarża pracowników ONZ o powiązania z Hamasem

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Ostatnie wydarzenia rzucają cień na działania United Nations Relief and Works Agency (UNRWA), agencji ONZ zajmującej się pomocą dla palestyńskich uchodźców. Izrael oskarżył 12 pracowników UNRWA o uczestnictwo w atakach Hamasu z 7 października, które według doniesień spowodowały śmierć około 1,200 osób w Izraelu.

 

 

Według dossier przedstawionego przez Izrael, około 190 pracowników UNRWA, w tym nauczycieli, było zaangażowanych w działalność Hamasu lub Islamskiego Dżihadu. Dokument zawiera nazwiska i zdjęcia 11 z nich. Palestyńczycy oskarżyli Izrael o sfałszowanie informacji w celu zdyskredytowania UNRWA, która odpowiada, że zwolniła niektórych pracowników i bada te zarzuty.

 

Podane przez Izrael dowody opierają się na danych z telefonów komórkowych, które pokazują ruchy w Izraelu 7 października, rozmowach w Gazie na temat ataków Hamasu oraz wiadomościach tekstowych kierujących pracowników UNRWA do określonych lokalizacji w dniu ataków, w tym jedną wiadomość, która nakazywała pracownikowi przybycie z granatnikami przechowywanymi w jego domu.

 

Odpowiedź ze strony ONZ obejmowała zwolnienie dziewięciu oskarżonych pracowników. Dwóch innych jest podobno zmarłych, a tożsamość ostatniego jest wciąż ustalana w ramach trwającego śledztwa Biura Nadzoru Wewnętrznego ONZ. W odpowiedzi na oskarżenia, 11 krajów, w tym USA, zawiesiło finansowanie UNRWA, które stanowi istotną część budżetu agencji.

 

UNRWA, utworzona w 1949 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma za zadanie zapewnienie pomocy wszystkim palestyńskim uchodźcom przesiedlonym w wyniku wojny z 1948 roku oraz kolejnych konfliktów. Agencja ta, będąca jednym z największych pracodawców w Gazie, zatrudnia około 13,000 osób – w większości Palestyńczyków.

 

Ten rozwijający się skandal wokół UNRWA podnosi poważne pytania dotyczące zarówno roli agencji ONZ w regionie, jak i wiarygodności oskarżeń ze strony Izraela. Jak zaznaczył Sekretarz Generalny ONZ, Antonio Guterres, wszelkie zaangażowanie pracowników UNRWA w działania terrorystyczne będzie miało poważne konsekwencje, jednak apeluje o kontynuowanie finansowania UNRWA ze względów humanitarnych.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

W dobie szalejącej inflacji i

W dobie szalejącej inflacji i kryzysu gospodarczego w krajach UE mamy swojego sojusznika – własną walutę.
Polski złoty to jedyne stabilne rozwiązanie i gwarant naszej suwerenności. Nie zgadzamy się na poddanie Polski dyktatowi eurolobbystów, a zwłaszcza skompromitowanego Europejskiego Banku Centralnego.

Dlatego nie pozwolimy na przyjęcie euro!

https://niechcemyeuro.pl/?ka=007407

Nowo wybrany rząd Donalda Tuska, a także politycy, tacy jak marszałek Szymon Hołownia ze swoim stronnictwem, z uporem dążą do kompletnego podporządkowania Polski i całkowitego wyhamowania jej rozwoju gospodarczego. W strefie euro wzrost za ostatnią dekadę był dużo słabszy niż w krajach UE, które zachowały własną walutę. To jednak nie przeszkadza w dążeniu obecnej władzy do poddania naszej Ojczyzny decyzjom zachodnich lobbystów.

Od początku kampanii wyborczej z obozu dawnej opozycji dało słyszeć się głos o konieczności natychmiastowego wprowadzenia wspólnej waluty euro – narzędzia, nad którym Polska nie będzie miała żadnej kontroli, za to będzie żyrować ten unijny środek masowego okradania obywateli.

Ten postulat, będący potulną odpowiedzią na wypominane nam zobowiązanie z traktatu akcesyjnego, nie znajduje obecnie żadnego racjonalnego uzasadnienia, o czym piszą autorytety w dziedzinie ekonomii, biorąc za podstawę swoich opinii nie tylko przykład Polski, ale również analizę bilansu korzyści i strat w związku ze zmianą waluty w pozostałych krajach Wspólnoty.

Miejmy na uwadze bezpieczeństwo każdego z nas. Nie pozwólmy, aby polskie rodziny doświadczyły kolejnego ciosu ze strony eurolobbystów i nie pozwolimy, aby ekonomiczne i gospodarcze decyzje dotyczące naszego państwa były narzucane nam przez skompromitowane, nieudolne i upolitycznione organy, które nie tylko nie zadbają o nasz dobrobyt, ale wręcz przez swoją późną i nieadekwatną reakcję przyczyniły się do wygenerowania jeszcze wyższej niż spodziewana fali inflacji.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

wcale nie trzeba prowadzić

wcale nie trzeba prowadzić wojny militarnej, wystarczy zniszczyć ludzi psychicznie, duchowo i materialnie, i wymrą..., szwbastyka działą i jest silna...

Liczba urodzeń w Polsce cały czas spada. Według analizy Banku Pekao w roku 2023 wskaźnik dzietności (TFR, total fertility rate) wyniósł w naszym kraju 1,18. To absolutny negatywny rekord. Dzietność w Polsce jest w tym momencie wyraźnie niższa niż w większości krajów świata, w tym krajów europejskich.

W 2023 roku urodziły się w Polsce 272 tysiące dzieci. To w skali rok do roku spadek o 11 pkt. procentowych. Liczba ludności zmniejszyła się w efekcie o 137 tysięcy osób. Takie dane przedstawiło Biuro Maklerskie Banku Pekao. Według estymacji analityków wskaźnik dzietności w roku 2022 wynosił 1,26 – a w roku ubiegłym spadł do 1,18, co stanowi absolutny negatywny rekord. Jeżeli utrzymają się trendy z ostatnich dwóch lat, w roku 2030 wskaźnik dzietności wyniesie 0,85. 

Dla utrzymania populacji na tym samym poziomie wskaźnik dzietności powinien wynosić 2,1. To oznacza, że Polska będzie szybko wymierać. Według analityków Banku Pekao do 2030 roku stracimy 1,7 mln obywateli (liczba ludności spadnie do 35,8 mln). Dalej będzie oczywiście tylko gorzej. 

Analitycy banku wskazali, że po wprowadzeniu programu 500+ wskaźnik wzrósł z poziomu 1,29 do 1,42-1,45 w latach 2017-2019. Było to jednak tylko krótkotrwałe odbicie, według analityków spowodowane chęcią posiadania drugiego dziecka przez ostatnie roczniki wyżu początku lat 80. Od 2020 roku postępuje jednak wyraźny spadek dzietności we wszystkich rocznikach kobiet.

W niektórych krajach borykających się z podobnymi problemami mówi się o powiązaniu wysokości emerytury z liczbą dzieci. W ocenie wielu ekspertów właśnie takie powiązanie mogłoby być bardzo skuteczną zachętą do posiadania większej liczby dzieci. 

Wyższy wskaźnik dzietności ma większość sąsiadów Polski, w tym kraje najbardziej zagrażające nam swoją dominacją: Rosja (1,42 w 2022 roku) i Niemcy (1,46 w 2022 roku).

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

ponieważ w Polsce nie ma już

ponieważ w Polsce nie ma już wolnych mediów, po siłowym przejciu władzy przez eurosojuz i zdrajców ryżo folksdojczowych to nic nie słychać w sprawie planów jakie planują w Polsce zrobić wspomniani ryżo folksdojczowcy, mianowicie lasy już są skazane na zagładę, stopniowo, tak by ludzie się nie pokapowali, renty i emerytury zgodnie z planem szwabstyki będą głodowe po wyborach do eurosojuza, prąd podrożeje do granic wytrzymałości ludzkich portfeli co zapowiedzieli,  i inne niespodzianki typu najazd isalmitów... i bieda z nędzą cenowa żywności plus niebotyczna inflacja.. wszystko to po wyborach do euro satanistycznego parlamentu... tak nakazał ryży... do tego czasu wszystko ma być niby normalnie..., może PiSowcy jakimś sposobem rozwalą teych terrorystów szkopsko enwuowskich ? Polska przetrwa jedynie jeśli będziemy się dużo modlić i to katolickimi modlitwami, typu koronka Matki Boskiej i do Miłosierdzia Jezusa Chrystusa, inaczej zginiemy, nie przetrwamy zła iluminacko szatańskiego ordo ab chao ! Niech nas wspomaga Duch Święty Chrystusa!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Prorocznia

Sprawdzałem u źródeł. Na

Sprawdzałem u źródeł. Na początku donoszono o sześciu osobach. Oskarżenie wiąże się z tym że KAŻDY uważany jest za miłośników Hamasu jeśli ośmiela się krytykować rząd Izraela. I na tym osadzono całe oskarżenie. Jak widzicie nie trudno jest być zwolennikiem Hamasu. Zwłaszcza jak się jest tam na miejscu i widzi zbrodnie dokonywane przez izraelski rząd. Polecam poczytać, nieżyjącego już, Roberta Fiska.

https://www.independent.co.uk/author/robert-fisk   

Gdy uprzejmie donosił o tym co się działo w Libanie i Syrii, zacząłem rozumieć arabską nienawiść do Ameryki i Izraela...

Co nie znaczy że jestem zwolennikiem terrorystycznych metod. Z drugiej strony o ludzich z Powstania Warszawskiego też możnaby powiedzieć- terroryści...

Portret użytkownika inzynier magister

Jak pisałem, jako

Jak pisałem, jako chrześcijanin katolik jestem za tym by Izraelici odzyskali swoje ziemie, które dał im Bóg Jahwe, to jest ich teren, a nie islamitów którzy mordowali chrześcijan i nadal mordują... w eurokołchozie należy szybko zrobić zakaz budowy meczetów i odesłać wszystkich islamitów do ich krajów z których tu przybyli by nas atakować swoim szatańskim islamem !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika S

W sumie to jest porażające,

W sumie to jest porażające, jaką władzę mają pejsaci nad Światem. W Międzynarodowym Trubunale Sprawiedliwości w Hadze trwa właśnie sąd przeciwko Izraelowi o zbrodnie ludobójstwa. A media nic, bo Żydki krzyk podniosły, że to "tylko jakieś teorie spiskowe antysemitów". Trybunał w Hadze teorią spiskową, k... ja pi... A potem oskarża się pomoc humanitarną o terroryzm, bo tak po prostu twierdzą ludobójcy, bez pokazania jakichkolwiek dowodów. Od zawsze wiedziałem, że politycy zachodu to umoczone w łapówkach ścierwa, ale to co dzieje się w związku z Gazą po prostu mnie poraża. A z ciekawostek: pejsaty rząd zrobił właśnie konferencję, gdzie świętowano rychłe wybicie do nogi palestyńczyków i przejęcie ich terenów. Na wejściu do sali była wielka mapa, przedstawiająca piękne nowe ŻYDOWSKIE osiedla i parki na całym terenie Gazy oraz okolicznych terenach, gdzie nadal jeszcze mieszkają palestyńczycy. Ale plan żydków zakłada ich szybką eksterminację i przejęcie całego terenu. Przynajmniej tłumaczy to zmasowane naloty dywanowe i równanie całej Strefy Gazy z ziemią. Łatwiej będzie mordercom posprzątać pod nową zabudowę. A wszystko przy milczeniu i grzecznej aprobacie "demokratycznego zachodu". Tu macie relację z tego zlotu morderców:

https://www.youtube.com/watch?v=7J0_J3Qy6YY&ab_channel=DemocracyNow%21

 

 

Portret użytkownika Endymion

Szerzysz propagandę. Obecnie

Szerzysz propagandę. Obecnie 85%Gazy jest wyludnione, ale ta wojna sokńczy się jak ostatni Arab umrze! Tam można robić sobie wizje, za grafiki i konferencję miliardy szekli ktoś przytuli do sakiewki i tyle, prawda jest taka że idzie zgodnie z planem, Izrael będzie zniszczony, a polin ich nowym domem.

Właśnie słuchałem audycję na TOK FM, gdzi była mowa o dyskryminacji zawodowej uchodźców wojennych, niby o Ukraińcach, ale ci to mają tylko przetrzeć szlak dla kozojebców znad Jordanu. Jeżeli byłeś milionerem za dranicą Polski, to nie możesz w Polsce robić przy łopacie.. tak to wygląda w skrócie. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika S

Tak tak, masz rację... Żydki

Tak tak, masz rację... Żydki nie mają władzy nad zachodnimi politykami, nie mordują cywilów w Gazie, przed Trybunałem w Hadze nie złożono przeciw Izraelowi pozwu o ludobójstwo, a na tym filmie który zamieściłem powyżej nie ma tańczących pejsów na rządowym zlocie, cieszących się z rychłego przejęcia terenów Palestyńczyków. To wszystko tylko teorie spiskowe a ja sieję propagandę i dezinformacje, każde Ministerstwo Prawdy to potwierdzi ROFL

Portret użytkownika Endymion

Popełniasz podstawowy błąd

Popełniasz podstawowy błąd nazywając "Żydki" wrzucając wszystkich do jednego wora. Władze przejęli Chazarowie, to oni podczas II WŚ nie wpuścili do Hameryki statków z "emigrantami" z Węgier i Polskii je zatopili. Mafijna koshernostra kryje się za słowem "żyd" oraz twierdzeniem, że to antysemityzm, ale antysemitą nie jest ten, który nie lubi żydów, a ten, któreego żydzi nie lubią. Sam  w tym wpisie zagmatwałem się z określeniem "żyd", uny specjalnie tak to zagmatwali. Chazarska swołocz zabuija semitę Araba i robi wielkie ajwaj, jak semita zabije Chazara, to Chazar oskarża o antysemityzm. podcza IIWŚ mordowano żydów, którzy byli religijni, trzymali się Tory, a nie Talmudu. Tacy sami żydzi w Izraelu żyli jako sąsiedzi Palestyńczyków w harmonii.

Na rządowym zlocie u Rydzyka też małpy tańcowały, a wybory przegrały..

Izrael idzie na zniszczenie, tak to dawno zaplanowano i teraz to wykonują. Zburzą meczet pod swiątynię Salomona, to kamień na kamieniu nie zostanie z tamtego terenu. Wojna Arabów z Izraelem, to przyczynek do IIIWŚ, już całe masy dostają polskie obywatelstwo i przylatują do Polski, jako Polacy, ale Ty tego nie widzisz! Lata temu uczestniczyłem w inwestycji Hiltona we Wrocławiu, tam były zaprojektowane wyjazdy z parkingu, przejścia do restauracji, aby nie spotkali się z Polakami przypadkowo. Uny żyją od dawna pośród nas, ale na chronionych osiedlach, nie integrują się, trzymani w złotej klatce, mają wszystko co potrzebują i bez zbędnego kontaktu z Polakami. 

W trybunale w Hadze jakieś afrykańskie państewko złożyło pozew, który zaskutkował powiedzeniem, że mają zaprzestać ludobójstwa, taki wysryw bez mocy prawnej!

Jak Cię lubię, to podpowiem Ci, jeśli chcesz do mnie skakać, to dokształć się, bo tak ośmieszasz się Swoją indolencią.

Ja zbieram watahę, byłeś na mojej liście, jednak pomyliłem się.. Mam klapki na oczach i musze nauczyć się być politykiem, jak Axell z Insztalatorem wypiją brudzia, to będę mógł zarządzać Wami, a narazie to banda bachorów biegająca po klasie, jak nie przypierdolisz, to nie zrozumiecie.

Zdrawiam

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj