Kontrowersje wokół nowej ustawy o komunikacji elektronicznej - służby będą czytać nasze wiadomości?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Trwają prace nad nową ustawą Prawo komunikacji elektronicznej, która budzi spore kontrowersje wśród obywateli. Jeden z jej artykułów daje aż dziesięciu różnym służbom szeroki dostęp do prywatnych danych klientów operatorów telekomunikacyjnych oraz przesyłanej korespondencji. Wielu Polaków protestuje, obawiając się, że służby będą czytać treść wiadomości przesyłanych za pomocą komunikatorów internetowych.

 

 

Projekt ustawy, datowany na 21 maja 2024 roku, znajduje się na stronie internetowej Sejmu RP. Najbardziej kontrowersyjny jest Art. 43, w którym mowa o udostępnianiu przez firmy telekomunikacyjne informacji przesyłanych przez ich klientów, na przykład za pomocą SMS-ów czy komunikatorów internetowych, a także wielu innych danych, aż 10 różnym polskim służbom.

 

Wśród nich znajdują się: Policja, Biuro Nadzoru Wewnętrznego, Straż Graniczna, Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej, Służba Ochrony Państwa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Żandarmeria Wojskowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Krajowa Administracja Skarbowa.

 

Co istotne, dostęp do tych danych będzie mógł następować bez nakazu sądu, co rodzi w wielu osobach obawy przed nadużyciami ze strony służb uprawnionych. Niektórzy podnoszą również, że proponowane przepisy są niezgodne z Konstytucją RP, a konkretnie z Art. 51 ust.2, który stwierdza, że "Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym".

 

Krytycy projektu ustawy zarzucają, że sformułowanie "niezbędne w demokratycznym państwie prawnym" nie jest jednoznacznie zdefiniowane, więc w zasadzie można pod to podciągnąć niemal wszystko. Wiele tu zależy od pomysłowości osób tworzących nowe przepisy prawa.

 

Zwolennicy projektu ustawy argumentują, że dostęp do danych lokalizacyjnych oraz agregacja i udostępnianie danych dotyczących lokalizacji urządzenia pracującego w ramach usługi roamingu krajowego umożliwi uprawnionym służbom bieżący, efektywny i niezakłócony dostęp do tych informacji. Pozwoli to na prawidłową realizację zadań wynikających z ustawowych kompetencji służb specjalnych, szczególnie w przypadku prowadzenia działań o charakterze dynamicznym.

 

Pojawiają się również głosy, że obecne przepisy Prawa telekomunikacyjnego mogą być interpretowane w taki sposób, że przedsiębiorcy telekomunikacyjni nie mają obowiązku przekazywać danych uprawnionym podmiotom. Dlatego projektowane zmiany mają na celu jednoznaczne rozstrzygnięcie tej kwestii.

 

Mimo tych argumentów, wielu Polaków wyraża zaniepokojenie, że nowe przepisy mogą prowadzić do nadużyć i naruszenia prywatności obywateli. Czas pokaże, jak ostatecznie zostanie ukształtowana ustawa Prawo komunikacji elektronicznej i czy uda się znaleźć kompromis między potrzebami służb a ochroną praw obywatelskich.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Elonn

Fajnie sie zbiega w czasie z

Fajnie sie zbiega w czasie z mini antena do satelitarnego internetu. Kupujesz taka antene i masz w d. wszystkich polskich posrednikow i dostarczycieli neta ktorzy musza spelniac polskie normy z d..py. A poki to nie nadejdzie to tylko dobrze szyfrowane komunikatory pozostaja

Portret użytkownika Bartosz Maski

Co można zrobić samodzielnie,

Co można zrobić samodzielnie, nie angażując sie w sprawy politycznie i nie manipulujac ludźmi? Można zauważać i pomagać zauważyć niektóre sprawy. Ja na przykład pod takim artykułem chciałbym skromnie zauważyć, że rozporządzenia o komunikacji pomijają mały fakt. Otóż promieniowanie elektromagnetyczne powoduje reset ustawień genetycznych. To może wpływać na masowe zachowania niezależnie od nawet dobrych intencji. I może być tak, że promieniowanie elektromagnetyczne powoduje rozwarstwienie społeczne, jedni zbliżą się jeszcze bardziej do poszukiwania prawdy a inni zbliżą się jeszcze bardziej do wynaturzeń. Każdy tam gdzie ma bliżej. 

I do przejścia na tamten świat na pewno się zbliżą, i to wszyscy. 

Portret użytkownika Bartosz Maski

Zrobiło się mało

Zrobiło się mało komentujących i magister z tymi swoimi siódemkami wygląda jak pchła na talerzu. Wszyscy już to widzą chociaż nic nie mówią bo po co sobie głowę zawracać. Ale niefajnie jest, że gość próbuje manipulować ogółem zamiast samemu coś zrobić. 

Portret użytkownika spokoluz

jednak należy obnazać

jednak należy obnazać głosicieli NLP , którzy manipulują słowem i faktami bo nie każdy czytelnik znz wie o co chodzi i zna się na tym czy owym a on to wykorzystuje do wybielania czarnej energi aby była czysto-krystaliczna  wywodząca się z czarnej dziury bez dna zwanej fatykanium.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

gdy dwóch debili   zbierze

gdy dwóch debili   zbierze się pod  jednym  artem  to  mamy to co widzimy ,  jeden debil zwany  777     jest tym samym debilem który zdobył tytuły  naukowe  w    izraelu  , czego dowodem jest to ze to "Szok "       - to znak firmowy  tej  zjebanej umysłowo spółki    opłacanej   szeklami . Obaj zasłaniają się    wielkom  miLoszcziom do jezusa i  wiecznej dziewicy  i    boha  w imie którego , jak  pisali , nalezy  mordować Palestyńczyków   !!     

A teraz coś z wiedzy  ogólnie dostępnej    ale przez katoli  "mniej niż zero"   nigdy nie  cytowanej  , co jest bardzo ważne by zrozumieć destrukcyjną  działalność Watykanu i Papiestwa   od początu   działalności tego     gówna    zydowskiego 

"

CZĘŚĆ I

Najstarsza forma atramentu powstała w Chinach w XXII wieku . Nakładano go za pomocą pędzli malarskich. Papirus był pierwszą formą papieru, która zastąpiła kamienie. Został wykonany z rośliny Papirus, która rosła wzdłuż Nilu w Egipcie. Najstarszym zachowanym papirusem był Dziennik Merera z 2500 r. p.n.e., pisany atramentem. Następny najstarszy papirus powstał w IV wieku , Zwoje znad Morza Martwego, przy czym gliniane tabliczki były używane wyłącznie pomiędzy 2500 a 400 rokiem p.n.e. Kolejnym najstarszym tekstem był Psałterz szkocki, napisany w XI wieku n.e. na papierze.

Przy pisaniu na papirusie tusz, którym posługiwali się skrybowie, można było przetrzeć wodą, gdy był jeszcze mokry, a po wyschnięciu atrament można było zeskrobać kamieniem. I ponownie użyte. W dowolnym momencie. Podobnie gliniane tabliczki namoczone w wodzie usuwały poprzednie napisy i można je było ponownie wykorzystać. Tabletek glinianych nie można datować węglem. Papirus może być datowany węglem, choć ze stosunkowo dużą odchyłką, a atrament nie może być datowany węglem.

Pierwszy proces wytwarzania papieru został opracowany w Chinach w 220 r. n.e. W VIII wieku papier zaczął być używany w świecie islamskim, a w XI wieku w Europie. Najstarsza zachowana Tora pochodzi z XI wieku naszej ery. Najstarsze pisane fragmenty Arystotelesa, Platona i Pliniusza powstały w XI wieku naszej ery.

XI wiek n.e. był początkiem powstania Państwa Kościelnego i władzy papieży nad królami. Wydaje się również, że jest to ten sam okres, w którym klasyka, nauka, technologia i literatura rozrosły się wykładniczo w każdym narodzie – pod przewodnictwem Chin i islamu. Było to stulecie Wielkiej Schizmy między Kościołem prawosławnym i katolickim oraz I krucjaty.

Było to stulecie, w którym rozpoczęła się lub powstała cała historia starożytna… Był to czas ogromnych „zmian władzy”.

Arystokracja religijna Europy w XI wieku wierzyła, że ​​koniec świata jest nieuchronny. Zatem Jerozolima jako święte miejsce pielgrzymek została uznana przez papieży za zbawienie człowieka. W tym momencie Jerozolima była pod panowaniem islamu i w imię pokoju papież Urban II ogłosił pierwszą krucjatę mającą na celu zdobycie Jerozolimy przed czasami ostatecznymi.

Czarna szlachta: Rodzina Colonna była jedną z rodzin składających się na Czarną Szlachtę. Ich przodkami byli hrabiowie Tusculum, znani również jako Theophylacti. Byli rodziną świeckiej szlachty, która utrzymywała potężną pozycję między X a XII wiekiem.  Z ich szeregów pochodziło w XI wieku kilku papieży  i  antypapieży . Stworzyli i udoskonalili polityczną formułę papiestwa szlacheckiego, w której papież miał być wybierany wyłącznie spośród szlachty rzymskiej.

Pornkracja była okresem wpływu na Rzym wpływowych kurtyzan tego rodu, które również wywarły ogromny wpływ na historię papiestwa. Okres pornokracji nazwano rządami nierządnic.   Wykorzystywali swoje seksualne moce do mianowania i mordowania papieży, biskupów i wrogów politycznych w X i XI wieku . Za kadencji nierządnic mianowano dwunastu papieży. To za pośrednictwem tych świeckich nierządnic wprowadzono reformy gregoriańskie, dające papieżowi władzę nad królami.

Historycznie rzecz biorąc, Czarna Szlachta wywodzi się od weneckich oligarchów pochodzenia chazarskiego. Byli to tureccy ukraińscy Chazarowie. To oni wymieniali pieniądze i stworzyli system monetarny oparty na długu. Nie wszystkie pierwotne rodziny przetrwały. W rezultacie utworzono Komitet 300, aby zjednoczyć pozostałą czarną szlachtę.

Królewskie pochodzenie Billa Clintona wywodzi się od króla Szkocji Dawida I, szlachcica czarnej szlachty, który pomógł wprowadzić reformy gregoriańskie.

W 1986 roku słynny dziennikarz i finansista Harold Brooks-Baker stwierdził: „Kandydat na prezydenta z największą liczbą królewskich genów zawsze, bez wyjątku, zwyciężał, od czasów George'a Washingtona”.

W 1997 roku John Coleman napisał o Komitecie 300, wyszczególniając jego 23 cele dla Nowego Porządku Świata liczącego 1 miliard ludzi. Twierdzi, że brytyjski Instytut Tavistock jest dobrze uzbrojony, aby wywołać coś, co obecnie nazywa się „masową hipnozą”, mającą na celu wywrócenie rzeczywistości. Instytut składa się z psychiatrów i psychoanalityków, którzy odgrywają czołowe role w WHO, NHS, seriach książkowych i hollywoodzkich filmach. Coleman wspomina o spisku Wodnika.

Spisek Wodnika to książka napisana przez ateistkę Marilyn Ferguson w 1980 roku. Uważana jest za podręcznik myślenia New Age. Przyjmowała ideologię radykalnej perspektywy centrowej – luźno Unipartyjnej. I jest najbardziej powiązany z hitem Johna Lennona – „Imagine” wydanym w 1971 roku. „NYTimes” porównał go do Biblii New Age i desygnatu utopii, Światowego Forum Ekonomicznego – które powstało w 1971 roku.

To, co wiemy o historii, zostało ustalone na podstawie pism skrybów powstałych po X wieku . Pisarzami są przede wszystkim biskupi żydowscy i katoliccy. Stworzyli sieć z centralną strukturą władzy kierowaną przez Pająka. Rutynowo zmieniają przynależność religijną, ukrywają rzeczywistość, a ich bogactwo zgromadziło się w czasach Cesarstwa Rzymskiego oraz poprzez mianowanie przez nich papieży i prezydentów. Wszystkie informacje wskazują na Chazarów, których ród zakończył się w XI wieku ."

link  do żródła  : https://helenaglass.net/2024/06/16/black-nobility-and-the-creation-of-history-11th-century/

cdn  ......

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika spokoluz

mag - iszter znowu manipuluje

mag - iszter znowu manipuluje - illuminati czy takie inne to watykanofskie posekty zatem gdzie une w prawoslawnej boszewii czy w korei polnocnej ?

Mieszasz aby wybielić watykanium , że illuminaty to na wschodzie i w azji a to przecież na zachudzie pedałowskim.

Jesteś czy udajesz idiotę ? Pisz najlepiej o tym w czym jesteś megaekspertem czyli o stosunkach fekaliowo-urynowych.

Widzisz w II wś prawie 4 mln soldatów błogosławionych przez papcię piusa nie dało rady , napisy "gott mit uns" na klamrach pasów też nie pomogły i jezusek też im nie pomógł - słabe te wsparcie mieli od tych duchowych  a i farmaceutyk metaamfetaminia podawana sołdatom z zachodu też nie pomogła .

Dziadek mróz i spirit za to pomógł czerwonym aby dać wpierdol tym co błogosławieni byli i gott z nimi.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

dla czytających tylko

dla czytających tylko komentarze to mag-ister ponownie nie komentuje artykułu a wręcz manipuluje i to w swoim komentarzu gdyż NWO to zachut a wklejka jest o korei północnej - kłamliwy i zmanipulowny komentarz.

Jeśli mag-ister czyta komentarze to ma problem ze zrozumieniem tekstu lub schizofremię paranoidalną i wszystkiego się boi i tym strachem dzieli się aby straszyć innych.

Na moje to mag-ister za dużo chla lub specyfików farma za dużo bierze i wszędzie widzi demony, diabły itp... dobrze , że przestał się dzielić swoją wiedzą na temat stosunków urynowo-fekaliowych , które tak szczegółowo  opisywał - ale przynajmniej w tym był największym fachowcem wręcz zawodowcem na znz.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj