Kontrola umysłów za pomocą chemii i mediów, fakt czy teoria spiskowa

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Praktycznie każdy z nas gdyby został zapytany, czy według niego jest on zmanipulowany, odpowie, że nie. Większości ludzi wydaje się, że mają kontrolę nad swoim życiem i nad poglądami, jakie uznają za właściwe. Jest to oczywiście sprytny sposób oddziaływania na zbiorowości poprzez implementację postaw i interpretacji, jakie ktoś chciał wgrać za pomocą różnych metod w nasze umysły. Brzmi to przerażająco, ale procesy te są dobrze poznane i często stosowane nie tylko przez rządzących, Ale również w szeroko pojętym marketingu.

 

Gdyby implementowanie komuś poglądów politycznych czy społecznych zależało tylko od jednego źródła ich transmisji to przekaz nie byłby skuteczny, dlatego już dawno ustalono, że delikwenta należy ostrzeliwać danymi hasłami z różnych nośników. Proces ten prowadzi do powstania naturalnych skojarzeń i zaszufladkowania danego zagadnienia w sposób pożądany przez transmitującego przekaz. Potem prowadzi to do tego, że w supermarkecie bezwiednie ładujemy do koszyków te produkty, których producenci zdołali wyryć się rylcem w naszej podświadomości.

 

Dokładnie te same procesy zachodzą w skali makro w kontekście budowania postaw międzyludzkich przez rządzących. Cele są proste, zaimplementowanie poglądów uważanych aktualnie za korzystne dla władzy i tak umiejętne nimi operowanie, aby nawet dokonywać całkowitych zmian podejścia do danych zagadnień zależnie od potrzeb. Tłum jest wtedy wodzony za nos i Polacy doświadczyli tego wielokrotnie. Dobrym przykładem była reforma OFE, która wydawała się czymś wspaniałym, zabezpieczeniem przyszłości a okazała się prawie pospolitym złodziejstwem.

 

Przykładów są setki i przekazy są rzutowane na umysły ludzi za pomocą rozmaitych rzutników takich jak prasa, bilbordy czy do niedawna główny rzutnik, telewizja. Aby kontrola umysłów była możliwa stosuje się jednolitość przekazu, dlatego gdy pojawiło się nowe medium, Internet, władza poczuła się zagrożona. Gdyby nie Internet to wiele rzeczy pozostałoby niezauważone. Gdyby nie Internet musielibyśmy znowu obsługiwać powielacze i z pewnością ścigano by nas z równie wielką starannością jak w latach osiemdziesiątych.

 

To, że Internet jest dokładnie kontrolowany wiadomo nie od dzisiaj i tylko idioci w stylu matki Madzi myślą, ze można sobie bezkarnie wpisywać w Internecie zapytania o morderstwo doskonałe. Jak widać na tym przykładzie daje się odtworzyć całą historię odwiedzin danego człowieka i to jest składowane według prawa polskiego przez okres dwóch lat. Oznacza to, że władza może odtworzyć twoją aktywność internetową, co z łatwością pozwoli zakwalifikować twoje poglądy polityczne oraz pozwoli Cię identyfikować i prowokować zagrożenia, o czym przekonał się sławny Brunon K.

 

Aby oddziaływanie rządu było skuteczniejsze korzystne może być dodatkowo oddziaływanie na społeczeństwo w sposób pozornie niezauważalny. Na przykład, jeśli państwo uzna, ze poglądy starszych sprzyjają konkurentom politycznym to rozsądne wydaje się ograniczanie takiego elektoratu. Stąd na przykład w Polsce hasła w stylu „zabrać babci dowód”, młodzi uwierzyli tak bardzo, że są elitą intelektualną popierając pewną partię, że narazili się na śmieszność swoją naiwnością. Okazuje się jednak, że nic tam dwie podejrzane katastrofy lotnicze masz media masz władze i nic nie wskazuje na to, że gdziekolwiek na świecie jest inaczej.

 

W interesie rządu jest też to, aby obywatel nie był zbyt inteligentny, ponieważ taki obywatel zadaje pytania, na które czasami trudno odpowiedzieć. Gdy takich obywateli jest więcej tym gorzej dla władzy, bo to zaczyn dla ewentualnej rewolucji. Aby tego uniknąć władza może stosować również sztuczki chemiczne, na przykład dodając fluor do wody. Skład wody kranowej nie jest nam znany i bardzo możliwe, że już dawno jest fluoryzowana. Jak wiadomo nadmiar fluoru prowadzi do spadku poziomu inteligencji populacji. Jakkolwiek nie ma dowodów na to, że jest jakiś odgórny plan fluoryzowania Polaków to znamienne jest to, że większość wody butelkowanej dostępnej w polskich sklepach zawiera już fluor. Warto zwracać uwagę na skład wody. Dlaczego niektóre wody kiedyś nie zawierały fluoru i nagle zaczął być w nich dostępny.

 

Takich substancji, które mają stworzyć z ludzi bezwolnych niewolników pracujących chętnie aż do śmierci może być znacznie więcej i mogą być dostarczane do organizmu w różny sposób. Efekt ma być taki, że obywatelowi ma się chcieć pracować, ale już buntować niekoniecznie a na dodatek ma myśleć to, co chce władza. Gdyby świat, w którym ktoś nas celowo faszeruje substancjami, które mają nas uczynić spolegliwymi i podatnymi na wpływ był prawdziwy, to można by było powiedzieć, że zabrnęliśmy gdzieś skąd już nie ma wyjścia. Pozostaje pchać swój wózek i chłonąć papkę medialną, ale to nieuchronnie doprowadzi do tego, że pewnego dnia i tak zdasz sobie sprawę, że twoje życie składa się ze złudzeń.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Od początku XX w.

Od początku XX w. doświadczenia nad  kontrolą umysłów sa prowadzone , a obecnie  przybrały wymiar globalny, bo telewizja, Radio i Internet są zjawiskami globalnymi.

Portret użytkownika GanjaLover

Witam Wszystkich... Nie

Witam Wszystkich...
Nie trzeba daleko szukać...
Wystarczy włączyć dziecku/lemingowi Program Telewizyjny przeplatany reklamami ,zabawki , klocki ,  teleturnieje , duża forsa, yahty , samochody , dupeczki wszystko to w przesyconych kolorach i ogromnym nadmiarze .
Potem zaserwowac ćwierć-funciaka z serem , popić  aspartamem , po posiłku położyć dupsko na wyro o napić sie jakiegoś oszałamiacza z nadmirną ilością siarki i innych ustrojstw o których tak naprawde nie mamy pojęcia , w weekend wraz z rodziną za miastem pooddychać powietrzem (świeżym popatrzeć w niebo na chemitralis.......).i taką kolejność potórzyć przez jakiś czas..........
 
przecież tak naprawde nikt nami nie steruje................................
 
 

Portret użytkownika MulderXXX

Jeśli kogoś interesuje temat

Jeśli kogoś interesuje temat szeroko pojmowanej kontroli umysłów, polecam poszukać informacji o projektach USA z czasów Zimnej Wojny: BLUEBIRD, Artichoke czy zakrojonym na największą skalę, projekcie MK-Ultra. Warto też wyguglować takie pojęcia jak "Rosyjski dzięcioł", Duga-32 i LIDA, które w większości przypadków są niejako radzieckimi odpowiednikami projektów amerykańskich. Oficjalnie badania nad kontrolą umysłów skończyły się jeszcze przed zakończeniem Zimnej Wojny ale istnieją podejrzenia - osobiście uważam, że jak najbardziej słuszne - że to tylko bajki żeby uspokoić ludzi, którzy za szybko się o wszystkim dowiedzieli.  

Portret użytkownika Spotter

Ale trzeba sobie tutaj jasno

Ale trzeba sobie tutaj jasno powiedzieć że takiej manipulacji i kontroli umysłów, poddają się słabi, mało wykształceni i nieporadni  ludzie. Taką grupkę osób można w sposób banalny zmanipulować gdyż tacy ludzie nie potrafią samodzielnie podejmować decyzji. Internet jest znakoimitym narzędziem do manipulacji, widać to znakomicie po forach i różnych stronach, gdzie można czytać komentarze ludzi którzy we wszystkim widzą światowy spisek itd...  Manipulacja dopada tylko i wyłącznie głupich i naiwnych ludzi.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Spotter napisał: Ale trzeba

Spotter wrote:

Ale trzeba sobie tutaj jasno powiedzieć że takiej manipulacji i kontroli umysłów, poddają się słabi, mało wykształceni i nieporadni  ludzie. Taką grupkę osób można w sposób banalny zmanipulować gdyż tacy ludzie nie potrafią samodzielnie podejmować decyzji. Internet jest znakoimitym narzędziem do manipulacji, widać to znakomicie po forach i różnych stronach, gdzie można czytać komentarze ludzi którzy we wszystkim widzą światowy spisek itd...  Manipulacja dopada tylko i wyłącznie głupich i naiwnych ludzi.

głupich nie sieją...głupi spadają z chmur...

Portret użytkownika hopsiup

Wiesz co się mówi o

Wiesz co się mówi o "lemingach"? Że to "młodzi, wykształceni i z wielkich miast". Nie przeceniałbym wykształcenia bo ono nie zastępuje zdrowego rozsądku i mądrości. Najgenialniejszą diagnozę różnic pomiędzy PRL-em a obecnym ustrojstwem usłyszałem od "robola od płytek": "Tamci (PRL) kradli ale jeszcze coś skapnęło a u tych (obecny czas) to już nic." Nie chcę przez to powiedzieć, że kradzież to coś dobrego, ale opis rzeczywistości jest jakże treściwy. Żyję na tyle długo by nie mierzyć wartości człowieka tytułem przed nazwiskiem. Taki jeden wykształcony i zaradny, na którymś z portali ekonomicznych zaliczył do pasożytów biurokratów, dzieci i emerytów. To się go zapytałem czy odda swoich rodziców do eutanazji jak osiągną stosowny wiek, czy sam skorzysta z tego dobrodziejstwa, a w ogóle to czy przypadkiem nie spadł dorosły z kosmosu bo jego mamusia powinna poddać sie od razu po jego poczęciu jakże zbawiennemu w jego przypadku procesowi aborcji. Na moje jakże proste pytania nie uzyskałem odpowiedzi. Co do biurokratów to nie poruszałem tego zagadnienia bo jest ono niejednoznaczne. Ich brak to problem organizacji państwa, a ich nadmiar - a takie coś mamy teraz - to zagłada państwa.

Portret użytkownika hopsiup

Tu się zgodzę. Ale to nie do

Tu się zgodzę. Ale to nie do końca zależy od wykształcenia chociaż ono daje narzędzia. Niemniej spotkałem ludzi z wykształceniem zasadniczym albo i bez tego, nie kombinatorów, którzy mieli więcej oleju w głowie niż niektórzy profesorzy co mnie uczyli. Oni mieli wewnętrzny dystans do rzeczywistości. Internet to w końcu narzędzie i wykształcenie, szczególnie u osób, które zachłysnęły się swoim tytułem nie chroni przed głupotą. Jak to mówią: "na to nie ma medycyny." Wykształcenie pomaga przy tematach szczegółowych ale nie daje pewności przy wyciąganiu wniosków szczególnie natury ogólnej. Np. "dokonania" p. prof. M. Środy jakoś mnie nie poruszają, nie mówiąc już o chociażby szczątkowym entuzjazmie. Smile
Ps.
Kiedyś S. Michalkiewicz w jednym ze swych felietonów przytoczył słowa jednego z księży wykładającego w seminarium duchownym, które skierował do kleryków: "Wy się nie uczycie teologii bo będziecie mądrzejsi od modlącej się babci w kościele, tylko po to byście nie wymyślali nowych herezji." Czyż nie cudne?

Portret użytkownika Kazek12

Kontrola umysłow prowadzona

Kontrola umysłow prowadzona jest od dłuzszego czasu, a obecnie stała sie bardziej nahalna i arogancka poprzez wrzucanie tematów homoseksualnych, małżeństw homoseksualnych, walka z religiami oraz odbieraniem praw Obywatelom na cały świecie i w Polsce , aby pokazać, że spoleczenstwa sa nikim i niczym. Przeciez te elity bez społeczeństw są nikim i niczym, bo niczym sie nie wyrózniaja , a tylko swoja arogancja i lekceważeniem prawa innych, które wynikaja z samego faktu urodzenia, a nie z łaski elit.

Portret użytkownika trew92

Odnoszę wrażenie, że zarówno

Odnoszę wrażenie, że zarówno admin jak i zdecydowana większość tutejszych czytelników są boleśnie skrzywdzeni przez życie lub cierpią na jakiś głeboki i niepoprawny fanatyzm. Po niektórych można wręcz stwierdzić, że mają tak nieudane życie, że woleliby koniec świata.
Rząd manipuluje umysłami, chemtrails, roboty-ludzie, szczepionki złe, tajne spotkania-spiski, chipowanie ludzkości, totalitaryzm, źli i głupi naukowcy, HAARP, cały świat sie wali: skażenie, choroby, kontrole nad nami, internet zły, TV zła, portale społecznościowe też....itd.
Wiem, że rząd nie jest najlepszy, świat może i nie do końca podąża w najlepszym kierunku, ale naprawdę to co tutaj się pojawia i tok myślenia większości osób zadziwia mnie. Zdaje sobie sprawę, (do admina) że często nie ma dobrych tematow do artykułu, a strona musi się rozwijać, ale nie tędy droga.
Więcej faktów i rzeczywistych ZMIAN NA ZIEMI niż domysłów i teorii spiskowych, bo np ja jak i sądzę wielu zdrowo na umyśle ludzi przestaje odwiedzać tą stronę z tego powodu.
PS Wiem, że zaraz mnie shejtujecie i pozdrawiam nieliczną grupkę rozsądnych ludzi, którzy muszą czytać takie artykuły.

Portret użytkownika yigi

Wobec tego co piszesz

Wobec tego co piszesz rozumiem,że dobre są media głównego nurtu, wyłączające samodzielne myślenie. A tam, albo Madzia albo inne "ważne" tematy zastępcze. Polecam TVN to są profesjonaliści Smile

Strony

Skomentuj