Kontrola pogody za pomocą impulsów laserowych jest już możliwa

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Naukowcy opracowali nową technologię, która może być bardzo przydatna przy manipulowaniu pogodą. Polega ona na zastosowaniu impulsów laserowych w celu tworzenia lub rozpraszania chmur.

 

Do tej pory znane były techniki geoinżynieryjne, które umożliwiały ingerowanie w pogodę za pomocą specjalnych oprysków z jodku srebra. Chmury rozpędzano w ten sposób już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie stosowano w tym celu specjalne samoloty i rakiety. Teraz podobne efekty można będzie osiągnąć za pomocą technologii laserowej.

 

Za miesiąc odbędzie się spotkanie WMO (World Meteorological Organisation), na którym ma się znaleźć kwestia wykorzystania bardzo silnych laserów w celu wywierania wpływu na atmosferę i w konsekwencji pogodę. Prowadzone dotychczas eksperymenty wskazują na to, że intensywnie pulsujące światło laserowe może powodować formowanie się lodu i kondensacje wody, co w bezpośredni sposób prowadzi do powstawania chmur.

 

Technologia przetestowana w laboratorium jest już używana w plenerze. Oznacza to, że pierwsze promienie laserowe są już kierowane w stronę nieba. Ustalono dodatkowo, że za pomocą specjalnych działek laserowych można również wywoływać wyładowania atmosferyczne. Można zatem stosować taką technologię, aby w kontrolowany sposób rozładowywać różnice potencjałów w czasie burz, co ma pozwolić chronić od nich obiekty takie jak lotniska czy elektrownie.

 

Geoinżynieria jeszcze niedawno wydawała się być czymś niezwykle skomplikowanym i drogim. Nierealne wydawało się wywieranie wpływu na globalny klimat. Z tą technologią kształtowanie lub rozbijanie chmur może być dużo łatwiejsze. Manipulowanie pogodą może jednak przynieść więcej szkód niż pożytku, bo nikt do końca nie wie jak zachowa się nasz klimat, gdy ludzie na poważnie zaczną przy nim majstrować.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Stivmajster

Blba bla bla. Znowu ktoś

Blba bla bla. Znowu ktoś wymyśla jakieś historie żeby ukryć prawdę o chemtrails i mydlić nam oczy. Nie dam się ogłupić tego typu POgłoskom. Prawda jest taka, że tylko samoloty, rozpylające nanocząsteczki przy pomocy silników odrzutowych mogą sterować pogodą. Nikt nie ma prawa zaprzeczć chemtrails! Możecie wierzyć lub nie ale widziałem ostatnio szkolenie pilotów chemtrails na szybowcach. Widziałem na własne oczy jak za szybowcami leciała cienka mgiełka. Zainteresowanym podeślę link do zdjęć.

Portret użytkownika Kostek

cyt: "Prawda jest taka, że

cyt:
"Prawda jest taka, że tylko samoloty, rozpylające nanocząsteczki przy pomocy silników odrzutowych mogą sterować pogodą. Nikt nie ma prawa zaprzeczć chemtrails!"
 
Buhahaha. Odstaw leki bo ci szkodzą Język
A z tymi szybowcami do dowaliłeś do pieca, normalnie głupota głupotą głupotę pogania.
 
Ahh te chemoludki, co jeden to "madrzejszy" od drugiego Smile

Portret użytkownika Nabuchodonozor

No ale nie mów, że nie

No ale nie mów, że nie rozbawił Cię tekst szkolenia na szybowcach. HEHE leżę i "leję" i przez takie bzdurne pisanie osoby niezdecydowane czy wierzyć czy nie uświadamiają sobie jak głupia jest ta teoria.

Strony

Skomentuj