Kontrabanda jajkowa, czyli pod okupacją unijnej biurokracji

Kategorie: 

Źródło: internet

Do wszystkich zaczyna powoli docierać, że Polska znajduje się obecnie pod unijną okupacją. Dowodów na to nie brakuje. Jedym z nich niech będzie kariera jaką robią w naszym kraju tak zwane nielegalne jaja kurze bez pieczątki, albo zabroniona przez brak polskich opisów chemia z Niemiec rozprowadzana niemal w drugim obiegu.

Gdy człowiek żyje w socjalizmie przeważnie absurd goni absurd. Po jakimś czasie jest to już tak powszechne, że niektórzy nie zauważają otaczającego ich ewidentnego szaleństwa uznając to za stan jaki musi mieć miejsce. Nowe przepisy produkowane hurtowo przez brukselskich biurokratów, starają się normować każdą możliwą dziedzinę życia. często paraliżując je bardzo skutecznie.

Gdyby się zastanowić nad naszą pozycją w tej układance można dojść do wniosku, że rzeczywiście znajdujemy się pod obcą okupacją. Co prawda podbój Polski i innych krajów UE, nie odbył się militarnie, ale ekonomicznie, jednak do pewnego rodzaju okupacji niewątpliwie doszło, czy to na poziomie koncentracji mediów w Polsce przez niemiecki kapitał. Nasza rola jako Polaków, została sprowadzona do dawców taniej sily roboczej, ewentualnie konsumentów robiących zakupy w zagranicznych sieciach handlowych, które oplotły nasz kraj konsekwentnie eliminując przy okazji polski handel.

 

Na dodatek nasi nowi wladcy z Brukseli robią co mogą abyśmy nie mogli się legalnie zaopatrzyć w zdrowe produkty, wprowadzając szereg regulacji uniemożliwiających formalnie wprowadzenie do obrotu żywności niezgodnej z tak zwanymi normami unijnymi. Dzięki takiej polityce wszyscy jesteśmy skazani na kupowanie w supermarketach, a każdy rolnik, który usiłuje sprzedawać wyprodukowaną przez siebie żywność, robi to wlaściwie nielegalnie.

Dobrym przykładem takich praktyk jest rynek kurzych jaj. Unia Europejska jakiś czas temu zajęła się kwestią legalności jaj. Ustalono jakie są zasady ich oznaczenia w zależności od sposobu wytworzenia i tak okazało się, że obecnie wszelkie jaja doouszczone do obrotu gospodarczego muszą mieć pieczątki z numerem wskazującym na to w jakich warunkach bytowały kury, które je wyprodukowały. Spowodowało to powstanie swoistej kontrabandy, nielegalnego obrotu jajkami bez pieczątek, które są powszechnie uważane za lepsze od opieczętowanych.

 

Większość z nas nawet nie zauważa już nawet jakim jest to absurdem, bo przyzwyczailiśmy się do nielegalnych lepszych jajek. Z drugiej strony skoro można aktem prawnym zdelegalizować stworzone przez naturę rośliny, to dlaczego nie jaja czy inne produkty natury? Jednak fakt powstania jajecznego czarnego rynku, gdy na przykład w lokalnym sklepiku, da się kupić jaja legalne, albo te lepsze "bez pieczątki" uzyskiwane na hasło i opłacane gotówką to bardzo widoczny dowód na to, że może formalnie nie jesteśmy pod okupacją, ale zachowujemy się tak jakby była ona faktem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ryszard

<h5>Do tych co się powołują

<h5>Do tych co się powołują na Biblię.</h5>

Biblia zawiera dzieje ludu izraela oraz opis ich boga tyrana.

Szatan jest starym bogiem, strażnikiem prawa rodowego, jest on też ojcem Jehowego (Jahwe). To wyrodny syn Jehowa (Jahwe) strącił swojego starego ojca do lochu zwanego piekłem.

Świat i ludzi stworzył Szatan, który kocha ludzi i dał im wiedzę, a jego syn Jehowa (Jahwe) nienawidzi świata i obraca to całe dzieło w pustynię, a ludzi wpędza w ociemnienie.

Jezus jest tylko kozłem ofiarnym tego całego zamieszania zwanego chrześcijaństwem, a bogiem jest on na takiej samej zasadzie jak dla żonierzy rzymskich był królem: oblekli go w szkarłatny płaszcz, nadziali mu na głowę cierniową koronę, kłaniali się przed nim i pluli mu w twarz czyli na urągowisko. Czym niby jest żebranie przed umierającym w męczarniach? W takiej sytuacji jedyne czego można się spodziewać to klątwa. Tak, ci ludzie są przeklęci.

Portret użytkownika bodzio

akurat z zakupem na polskich

akurat z zakupem na polskich bazarach trzeba uwarzac na to od kogo sie kupuje, bo znam przyklady gdzie pszczelarz z jednym ulem sprzedawal hurtowo sam i poprzez rodzine miodu jak sie okazalo u niego z plastikowych beczek z chinskim miodem po 7 zl za litr.. oraz wlasny czosnek "z chin" tylko metki poucinane a ludzie tacy naiwni ze nawet nie pytali co to za skrawek metki wystaje przy siatce..

Portret użytkownika ACHILES

NIE KUPUJCIE JAJEK, BEZ

NIE KUPUJCIE JAJEK, BEZ PIECZĄTEK, na bazarach, kiedy widzicie, że sprzedający ma ich tyle u siebie, co zobaczyć możecie na półkach w BIEDRONIE.

To trucizna i syf najgorszy z możliwych. Często to są jajka zachodnie, co przywożą je do Nas w tirach, potem dzielą, pomiędzy swoich słupów, ci zmywają zachodnie pieczątki, o ile partia dana była w takowe oznaczona i GONIĄ JE, JAKO NASZE OD KUR ROLNIKÓW, na bazarach, lub przy większych sklepach.

Pamiętajcie, że takie JAJKA, jadą często długą drogę i to w zwykłych ciężarówkach, bo wynajęcie chłodni, to znacznie większy WYDATEK, jak zwykły tir z plandeką, no i tutaj zanim zmyją MILION pieczątek z każdego jaja, to zawsze też trochę trwać musi, a z pewnością, nie trzymają ich w lodówkach, lub chłodniach, WIĘC TE JAJA, TO SYF, NAWET, JAK OD KUR Z WOLNEGO WYBIEGU.

p.s JEŚLI JAJKA BEZ PIECZĄTEK, TO TYLKO BEZPOŚREDNIO, OD ZAPRZYJAŹNIONEGO ROLNIKA, LUB OD KOGOŚ Z RODZINY, KTO SE KURKI WŁASNE CHOWA !!!

Portret użytkownika Akamai

Zgadza się. Tylko, że wcale

Zgadza się. Tylko, że wcale nie muszą tych jajek przywozić. Kupują je w Biedronce po 0,30 zł za sztukę. To jajka od kur z chowu klatkowego z cyfrą 3 na początku. Następnie zmywają octem pieczątkę i sprzedają je po 1zł za sztukę jako ekologiczne jajka od kur, które dziobią trawkę wokół domku na wsi.

Tylko, że baba mieszka w wieżowcu i jeśli jest obrotna to zarabia na tym szwindlu 2 tys. na miesiąc.

Kupować należy jajka z pieczątkami i cyfrą 0 lub 1 na początku. 2-ki to już syf. A 3-ki to samobójstwo.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Taki

Jezeli to prawda z Polskimi

Jezeli to prawda z Polskimi Wodociagami to oznacza ze TEN Co do tego dopuscil jest ZDRAJCA, i nie wazne jak TEN Idiota sie Nazywa,za zdrade Kula w ..........!!! Nastepna bedzie Polska Woda,CIEKAWE kto to Kupi. Mlodzi Polacy ONI tzn.Zydz,Niemcy,Amerykanie czy Ruski chca Polske wymazac z Mapy Swiata.Mlodzi POLACY czy  Pozwolicie na Niszczenie Naszej Ojczyzny???? Jeszcze troche a nie bedzie gdzie WRACAC????????

Portret użytkownika fix

W wielu krajach sa rolnicy,

W wielu krajach sa rolnicy, ktorzy przy domku maja kurki i jak ktos ma ochote to moze od nich jaja skupywac.oczywiscie nie wszystkim to pasi.rolnicy i kupujacy sie tym faktem nie przejmuja.bo jak swiat dlugi i szeroki urzednik panstwowy siedzi za biurkiem a zycie na wsi swoim trybem leci. Wspierajmy takich rolnikow o ile jajka maja smaczne i zdrowe.

Strony

Skomentuj