Kontakt z kotami może prowadzić do psychozy, jeśli jesteś w grupie ryzyka

Kategorie: 

Źródło: tg

Bakterie toksoplazmozy przenoszone przez koty mogą być niebezpieczne dla ludzi. Ich spożycie może wywołać rozwój psychozy u młodych ludzi w grupie ryzyka. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Australian Origen Hospital.

 

W badaniu przeanalizowano dane dotyczące 96 pacjentów szpitali w wieku 15 - 30 lat, u których występowało zwiększone ryzyko rozwoju psychozy. Stwierdzono, że w organizmie pacjentów, u których następnie rozwinęła się psychoza, znajdowała się duża ilość przeciwciał chroniących przed toksoplazmą, co oznacza, że mieli kontakt z bakteriami. Naukowcy obliczyli, że narażenie na to ostatnie zwiększa ryzyko psychozy u osób z predyspozycją 3,6 - krotnie.

 

Bakterie toksoplazmowa są przenoszone przez koty i większość ludzi, którzy dorastali w pobliżu tych zwierząt. Wcześniej uważano, że skażenie bakteryjne jest nieszkodliwe, ale w ostatnich latach badania zaczęły wskazywać na związek między bakteriami a psychozą.

 

Najnowsza analiza to potwierdza. Mimo niewielkiej skali wskazuje na korelację pomiędzy toksoplazmozą a ryzykiem psychozy u młodych osób z grup ryzyka. Zdaniem naukowców ich praca pomoże stworzyć metody identyfikacji osób najbardziej podatnych na psychozę.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Karolina

Takie rzeczy widziało się od

Takie rzeczy widziało się od dziecka i nie można było noworodka czy małych dzieci wystawiać na ryzyko kontaktu z kotem. Dzisiaj na YouTube pełno filmików jak noworodek jest oblizywany przez kota. Chore ! Albo psa, najpierw dupe se wyliże a porem bobasowi buźkę. A zwróć człowieku uwagę komuś….Pies i kot ważniejszy od człowieka w narcystycznym, zdehumanizowanym społeczeństwie.

Portret użytkownika Karolina

Niestety tak to nie działa,

Niestety tak to nie działa, to mit. Owszem, nie można popadać w paranoje i tworzyć z domu sterylne laboratorium bo to tez zle się skończy. Ale żeby pozwalać dziecku wylizywać obręcze w pociągach, okna w zaśmierdłych autobusach i wystawiać dzieci na oblizywanie przez zwierzęta, psy i koty to zwykły egoizm i skrajna nieodpowiedzialność. Poczytaj o syfie, brudzie jakie pasożyty, bakterie i choroby powoduje, no i przeczytaj artykuł raz jeszcze jeden z drugim i zrób własne dochodzenie, a może lepiej! - przetestuj na własnej skórze jako dorosły…. Daj znać z intensywnej terapii, jak przeżyjesz …..

Strony

Skomentuj