Konsekwencje poznawcze ciężkiego COVIDa odpowiadają 20 latom starzenia!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak wiadomo jedną z konsekwencji COVID-19 może być utrzymujące się zmęczenie i mgła mózgowa. Jednak jedno z najbardziej rygorystycznych badań nad długoterminowymi skutkami poznawczymi ciężkiej infekcji dało dość niepokojące wyniki.

 

W badaniu, w którym porównano 46 pacjentów z ciężkim COVID-19 z 460 grupą kontrolną, naukowcy odkryli, że psychiczne konsekwencje ciężkiego COVID-19 po sześciu miesiącach mogą być równoważne 20-letniemu starzeniu się – od 50 do 70 lat – lub utracie 10 IQ. Specyficzne zmiany psychiczne również różniły się od tych obserwowanych w otępieniu czy ogólnym starzeniu się.

 

Upośledzenie funkcji poznawczych jest charakterystyczne dla szerokiej gamy chorób neurologicznych, w tym demencji, a nawet normalnego starzenia się, ale obserwowane przez nas wzorce – poznawcze „odciski palców” COVID-19 – różnią się od wszystkich tych chorób – mówi neurobiolog David Menon z Uniwersytetu. z Cambridge w Wielkiej Brytanii, starszy autor badania.

 

Nowa praca nie ma na celu zaalarmowania wielu z nas, którzy już zachorowali na COVID, ale zamiast tego przygląda się bliżej, jak poważne zmiany poznawcze występują po ciężkich przypadkach infekcji, abyśmy mogli zrozumieć, jak je złagodzić. W eksperymencie wzięło udział 46 osób, które zgłosiły się do Addenbrooke's Hospital w Cambridge w wyniku COVID-19 między marcem a lipcem 2020 roku. Szesnastu z nich zostało poddanych wentylacji mechanicznej podczas pobytu w szpitalu.

 

Średnio sześć miesięcy po infekcji naukowcy śledzili ich za pomocą narzędzia testowego o nazwie Cognitron, aby zobaczyć, jak radzą sobie w obszarach takich jak pamięć, uwaga, myślenie, a także lęk, depresja i zespół stresu pourazowego. Naukowcy nie mieli wyników testów sprzed okresu, w którym osoby te zachorowały na COVID do porównania. Zamiast tego porównali swoje wyniki z wynikami grupy kontrolnej liczącej 460 osób.

 

Wyniki te zostały następnie porównane, aby zobaczyć, jak bardzo odbiegały od oczekiwanych danych dla ich wieku i demografii, na podstawie 66 008 członków ogółu społeczeństwa. Rezultaty pokazały, że ludzie, którzy doświadczyli ciężkiego COVID, byli mniej dokładni i mieli wolniejszy czas reakcji niż ludzie ogółem. 

 

Najbardziej ucierpiała dokładność w zadaniach analogii werbalnych — kiedy ludzie są proszeni o znalezienie podobieństw między słowami. Odzwierciedla to anegdotyczne doniesienia, że ​​ludzie mają trudności ze znalezieniem właściwego słowa po infekcji i czują, że ich mózgi są w zwolnionym tempie. Co ciekawe, zespół stwierdził, że mimo iż pacjenci zgłaszali różne poziomy zmęczenia i depresji, to nasilenie początkowej infekcji, a nie aktualne zdrowie psychiczne pacjenta, jest najlepszym przewidywanym wynikiem poznawczym.

 

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie eClinical Medicine.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Johnn

A te 66 008 ogółu to niby nie

A te 66 008 ogółu to niby nie chorowało na kowida, że tylko 46 osób ma oznaki demencji? Zwykła grypa też pozostawia zmiany neurologiczne u pewnej grupy osób, to statystyczne powikłania, które nie odbiegają od normy.

Teraz wymyśla się long covid żeby ukryć powikłania po szprycowaniu i toksycznych terapiach Remdesivirem oraz zabójczych respiratorach i noszeniu masek.

Portret użytkownika Q

Nie , nikt niczym nie

Nie , nikt niczym nie manipuluje zresztą to by nic nie dało . Poprostu nasiliły się kradzieże katalizatorów (złodzieje wycinają je na parkingu) - bo w skupie płacą nawet 1500 zł / sztukę ! a potem ktoś sobie wspawuje pustą puszkę w to miejsce bo nowy kosztuje 2..3 razy tyle. Co więcej wielu jest takich handlarzy samochodami co robią to sami .. przed sprzedarzą i mają dodatkowy zysk. Oczywiście w samochodach z dwiema sondami lambda (jedna przed a druga za katalizatorem) trudniej oszukać system diagnostyczny w samochodzie ale da się to zrobić.

Portret użytkownika Canadol

Drodzy administratorzy

Drodzy administratorzy portalu, zanim powielicie kolejne kłamstwo na temat koronawirusa, proszę się skontaktować z ministerstwem zdrowia i poprosić o kod sekwencyjny wyizolowanego wirusa SARS Cov 2 ale pochodzącego z ludzkiej a nie zwierzęcej komórki. A także zadać pytanie na podstawie którego kodu została opracowana terapia genetyczna i skąd został on uzyskany. Po uzyskanej odpowiedzi gwarantuję Wam, że już nigdy w życiu nie napiszecie ani jednego słowa o tzw kovidzie. Powinniście raczej drążyć temat samej terapii genowej jak i wstrzykiwanych elementów składowych tykającej bomby biologicznej w organiżmie każdego zaszczepionego. Jeżeli ktokolwiek z czytających choć odrobinę się interesuje medycyną na poziomie molecularnym to wie czym się kończy ingerencja w ludzki genom i przekształcanie ludzkiego DNA. NOWOTWÓR - gwarantowany w 100%. Oczywiście jeżeli nie mamy do czynienia z pozostałymi składnikami, które znajdują się w tych pomyjach w strzykawce. Nie będę tutaj tego wymieniał ponieważ większość z czytelników już je zna. Podam jedynie przykład z mojego miejsca pracy. na 150 osób obecnie 6 z problemami serca 3 nowotwory 1 krwawienie z mózgu. Nie wspominając że około 50% jest wiecznie chora na kovid. Tak to jest kiedy ufa się nauce sponsorowanej przez koncerny. Jeżeli uważacie, że przytoczone badanie w powyższym artykule jest niezależne i wiarygodne to okłamujecie samych siebie. 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj