Konsekwencją walki z koronawirusem może być głód milionów dzieci

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Po wprowadzeniu zakazu wychodzenia z domu w Indiach z 24 marca, wiele rodzin utraciło swoje źródła dochodów. Dzieci, które jeszcze przed pandemią były zależne od programów żywieniowych organizowanych przez rząd oraz dystrybuowanych przez szkoły, straciły dostęp do codziennych pełnowartościowych posiłków. Blisko 115 milionów dzieci w Indiach może ucierpieć na skutek koronawirusowych obostrzeń.

 

Szacuje się, że około 115 milionów dzieci od 6 do 14 roku życia było zależne od tych programów. Warto wspomnieć, że w Indiach już od wielu lat obserwuje się problem niedożywienia wśród dzieci. Spośród miliona śmierci poniżej 5 roku życia aż 700 tysięcy przypisuje się tam niedożywieniu. Konsekwencje koronawirusowych obostrzeń mogły dodatkowo pogłębić ten problem.


W niektórych regionach kraju, nauczyciele wzięli na siebie odpowiedzialność za dostarczanie żywności swoim podopiecznym. Dostarczają oni surowy ryż, ziemniaki i soczewicę bezpośrednio do ich domów. Niektórzy rodzice otrzymują natomiast rekompensatę w formie gotówki. Nie jest to jednak skuteczny sposób na przeciwdziałanie temu problemowi. Pomijając fakt, iż łączna miesięczna pomoc finansowa dla dzieci wynosi 150 rupii czyli około 2 dolary, nie ma sposobu aby upewnić się czy faktycznie jest ona wykorzystana na rzecz dzieci.

Indyjscy eksperci zaznaczają iż kluczowe w tym wypadku wydaje się ponowne otwarcie szkół w jakiejkolwiek formie. Ostrzegają również, że długotrwałe niedożywnie organizmu ostatecznie doprowadzi do osłabienia odporności organizmu oraz znacząco wpłynie na ich rozwój psychiczny. Indyjski rząd nie ogłosił jeszcze daty ponownego otwarcia szkół co nie skłania do optymizmu w tej kwestii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

W Indiach i tak nadal 3/4

W Indiach i tak nadal 3/4 ludnosci mieszka na terenach wiejskich ,więc niech bachory zamiast śleczeć w ksiażkach przkopia , posieja , wypiela , to im jedzenie urośnie. A nie łaża tabuny do szkoły aby się zrobić uczonymi i pójśc do miasta na państowy chlebek. W Wielkiej Brytani też masa dzieci głoduje po jedli w szkołach ,a tera nie maj gdzie bo rodzice ledwo przęda, a banki żywności sa już puste. Tylko w Wielkiej Brytani  na mikroogródku przy  szergówce nie da się praktycznie nic uprawić.

Portret użytkownika Daniel34

Drako jedno co przychodzi do

Drako jedno co przychodzi do głowy to DNO co ty kmiocie sobą reprezentujesz ,bydło szukaj w swojej  rodzinie TY sam przypominasz krowie łajno z wygladu i okropnie cuchniesz hipokryzją  .Musisz być bardzo ograniczony emocjonalnie  bo co rusz normalnych ludzi nazywasz bydłem  może to taki twój fetysz czyt : zboczenie .Chłopie weź się ogarnij bo dla normalnych ludzi myślących jesteś tępym ........

Portret użytkownika drako_tr

...ale ty głupi jesteś

...ale ty głupi jesteś łosiu34 Biggrin ...ani mnie nie widziałeś, ani nie wąchałeś, a myślisz, że coś wiesz...i znowu wszystko z gównem mieszasz albo z fetyszem...i jeszcze udajesz myślącego...już ci mówiłem, maseczka na mordkę i do piwnicy....chociaż chyba chlew, by bardziej do ciebie pasował.

Portret użytkownika MiamiVibe

Rozmnażanie jest banalne,

Rozmnażanie jest banalne, wspomagane dodatkowo chemią w organiźmie. Brak wysokiej świadomości i mentalności prowadzi do niepohamowanej fali porodów, w wyniku której masa dzieci jest skazywana na cierpienie, biedę i nędzę oraz brutalną rywalizację o każdy kawałek czegoś nadającego się do użycia, także w walce na smierć i życie, jak w dżungli. Komuś lub czemuś bardzo służy taka sytuacja i jest to straszne.

Portret użytkownika euklides

Głód będzie konsewkencją

Głód będzie konsewkencją walki z urojoną pandemią oraz konsewkencją bezmyślnych działań rządów przy poparciu ogłupionych mas o czym od początku tego cyrku pisałem. Każdy kowidziarz przyłożył się do tego bądź to swoją głupotą, bądź to zepsuciem.

Portret użytkownika b@ron

dziwie się tym w rządzie...

dziwie się tym w rządzie... akurat w tym przypadku coby nie zrobili jest źle, a więc powinni zrobić coś takiego że w swojej przychodni, ci dla których obostrzenia to zamordyzm... mogliby złożyć oświadczenie że ponieważ wirus nie istnieje, nie będą nosić maseczek, nie bedą się szczepić ani wykonywać żadnych obostrzeń i oczywiście przyjmują do wiadomości jednocześnie że w razie zachorowania opieka zdrowotna nie będzie im świadczona w zakresie covid 19

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika euklides

Natomiast barany niech

Natomiast barany niech oświadczą, że wypłacą odszkodowania poszkodowanym przedsiębiorcom i do końca życia będą karmić głodne dzieci. A przy okazji oddajcie to co ukradliście w postaci przymusowych składek zdrowotnych. To też jest zamordyzm, podobnie jak cała działalność organizacji terrorystycznej jaką jest państwo. I wszyscy w normalnym świecie powinniście tak naprawdę wisieć, albo błagać o miłosierdzie i przebaczenie.

Portret użytkownika b@ron

a to chcesz powiedzieć że ani

a to chcesz powiedzieć że ani ty, ani nikt z twojej rodziny nie korzysta z żadnej państwowej instytucji? służby zdrowia, policji, państwowych zakładów pracy, urzędów itd, itd... ty widzę masz specyficzny sposób na walkę z głodem... czyli jak epidemia zabije te głodne dzieci, to problem głodu zostanie rozwiązany? odpowiesz wtedy za to, że maseczki nie nosiłeś bo to był dla ciebie zamordyzm...?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj