Konsekwencją przebiegunowania Słońca może być seria silnych trzęsień ziemi

Kategorie: 

Źródło: public domain

Poprzednie przebiegunowanie Słońca miało miejsce w kwietniu 2001 roku. Stało się to dokładnie wtedy, gdy przewidywali naukowcy, a w konsekwencji gwiazda zmieniła swoją orientację magnetyczną. Niektórzy twierdzą, że seria trzęsień ziemi, jakie nękały Ziemię w pierwszej części poprzedniej dekady może mieć z tym jakiś związek.

 

Uczeni z satysfakcją odnotowali, że po kolejnych 11 latach maksimum słoneczne na początku nowego wieku dobiega końca i nadchodzi przebiegunowanie. Było to już kolejne tego typu zjawisko obserwowane przez ludzkość. W ciągu najbliższych tygodni znowu do tego dojdzie. Mimo, że przebiegunowanie występuje tak regularnie naukowcy nie wiedzą jak wywoływane jest to wydarzenie. Wiemy, że na Ziemi też do tego dochodzi, ale ostatnie takie wydarzenie miało miejsce przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy lat temu.

 

Chociaż pole magnetyczne Ziemi i Słońca zachowują się w różny sposób mają też cechy wspólne. Podczas minimum aktywności słonecznej pole magnetyczne naszej gwiazdy tak jak pole magnetyczne Ziemi, jest skierowane wzdłuż południków. Magnetyczne linie pola są skoncentrowane na biegunach, a na równiku są rzadsze. Naukowcy nazywają to "dipolem", podkreślając, nawet w nazwie istnienie dwóch biegunów.

 

Pole magnetyczne Słońca jest wielokrotnie silniejsze od ziemskiego. Praktycznie przytłacza wszystkie inne jego źródła w Układzie Słonecznym, a na pewno wchodzi z nimi w liczne interakcje. Gdy zwiększa się aktywność słoneczna i rośnie liczba plam na powierzchni Słońca, pole magnetyczne naszej gwiazdy zaczyna się zmieniać. To, co obserwujemy obecnie bardzo przypomina wydarzenia poprzedzające kwiecień 2001 roku. Wtedy również obserwowano liczne aktywne regiony, które generowały potężne rozbłyski. Ich siła była wtedy wielokrotnie większa od średniej siły flar, które widzieliśmy ostatnio w trakcie bardzo niemrawego szczytu aktywności.

 

Jednak mimo, ze rozbłyski nie imponują siłą nie oznacza to, że przebiegunowanie gwiazdy to coś nieistotnego, wręcz przeciwnie. Wszystko, co ma wpływ na ziemską magnetosferę jest dla nas bardzo istotne. Obserwowane ostatnio wzmożenie aktywności sejsmicznej na świecie bywa zestawiane z podobnym, do jakiego doszło w 2001 roku. Tamto przebiegunowanie rzeczywiście zbiegło się z serią katastrofalnych trzęsień ziemi, które miały miejsce w Indiach, Indonezji i Salwadorze.

 

Zagadnienia te są trudne do zrozumienia, zwłaszcza, że tak zwana nowoczesna nauka nie do końca rozumie zasadę działania słonecznego dynama. Nie można też z całą pewnością powiedzieć jak wyglądają zależności między aktywnością słoneczną a zdarzeniami sejsmicznymi. Ich wpływ może być tym większy im większy wpływ na ziemską magnetosferę zdoła wywrzeć dane zjawisko solarne. Z pewnością oczekiwane przebiegunowanie do takich wydarzeń należy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika bogna

najgorsze jest to ze ksieza

najgorsze jest to ze ksieza nam wmawiaja ze po smierci pojdziemy do piekla bez sensu to zycie przeciez tu bedziemy mieli pieklo kiedy przyjdzie armagedon za noego tez tak bylo nikt nie wierzyl ze potop przyjdzie jedli pili zenili sie i smieiali sie z noego ze arke buduje teraz tez ludzie nie wierza ale ten koniec to nie tak szybko nastapi ale kto wie mi sie wydaje ze cos sie wydarzy w 2013 roku jan pawel drugi tyle trzynastak mial w swoim zyciu poczytajcie sa tam pododawane jego data urodzenia zamach wybor na papierza tam sa same trzynastki i po malu zaczyna mnie to przerazac EEj

Portret użytkownika darek2

Tak na chłopski rozum to

Tak na chłopski rozum to wiadomo, że Słońce ma wpływ na Ziwmię. Przecież jego siła trzyma nas przy sobie. A że z wierzchu jesteśmy skałą , a w środku płynną magmą każdego rodzaju anomalie na Słońcu ,a zwłaszcza te w sferze magnetycznej powodują, że Ziemią telepoce jak autem, którym ktoś uczy się jeździć. Stąd wybicia wulkanów i trzęsienia ziemi.

Portret użytkownika Cthulhu

witam   a może gdybyście

witam
 
a może gdybyście przeczytali "Rozmowy ze śmiercią"  Van Helsinga to rozjaśniło by wam w głowach iż autor w. w. książki całkowicie dyskredytuje chrześcijaństwo, judaizm, islam, jakieś przepowiednie i inne objawienia i podaje na tacy najwygodniejszą wersję CAŁEGO JESTESTWA???!!! 
przeczytajcie a potem rozmawiajcie na tematy religijne itp. 

Portret użytkownika nederlanden

Wkrótce Ziemia zacznie

Wkrótce Ziemia zacznie obracać się szybcie i pojawią się 2 słońca na niebie. To będzie bezpośredni znak przed wielką karą jaka spadnie na ludzkość za nieopisane morze grzechów i zbrodni popełnianych na niewinnych.

Portret użytkownika maro

Jak w tych orędziach

Jak w tych orędziach (http://www.paruzja.info/oredzia-do-czytania-i-sluchania) zostało objawione, wszystko probuja wyjasniac naukowo kazdy kataklizm, a prawda jest oczywista, spada na nas kara za grzechy Sad
Tu ostatni fragment:
Moja szczerze umiłowana córko, błędem jest sądzić, że Bóg w tym czasie nie wymierza swojej Sprawiedliwości na świecie. Kary Mojego Ojca się zaczęły, a świat doświadczy większej liczby ekologicznych wstrząsów, bowiem zaczyna się oczyszczanie Ziemi.
Przygotowania są obecnie w toku i wkrótce wrogowie Boga zostaną usunięci i ukarani, ponieważ oni nigdy nie zwrócą się z prośbą o Moje Miłosierdzie. Gniew Mojego Ojca jest wielki i biada tym, którzy przeciwstawiają się Słowu Bożemu, gdyż oni zostaną powaleni i podeptani, gdy ostateczne oczyszczenie Ziemi zderzy się z zarazą złego ducha - wszystko nastąpi w tym samym czasie.
Kiedy zobaczycie, że żywioły natury reagują gwałtownie, będziecie wiedzieli, że spada już Ręka Sprawiedliwości. Pycha człowieka, jego obsesja na własnym punkcie, wiara we własną, niedoskonałą inteligencję w sprawach duchowych, sprowadziła na ludzką rasę wylanie ognia z czterech czar na cztery krańce Ziemi.
Zignorowaliście ostrzeżenia, dlatego walka o zniszczenie grzechu na dobre się rozpoczęła.
Jezus Chrystus
Syn Człowieczy

Portret użytkownika Santiago88

Jakieś kary, prośby o

Jakieś kary, prośby o wybaczanie... Nie rozumiem, dlaczego jest kreowany mściwy Bóg, kiedy ponoć jest On miłością. W pierwszym liście do Koryntian jest napisane: "miłość (...) nie unosi się gniewem, nie pamięta złego."
Miast smucić się i lamentować, może lepiej postępować zawsze tak, aby zbierać jak najlepszy plon z naszych działań?

Strony

Skomentuj