Koniunkcja planetarna potrwa kilka tygodni, czy czekają nas katastrofy?

Kategorie: 

helioviewer.org

Teorie o rychłym końcu świata rozkwitają zwłaszcza, że mamy w tej chwili specyficzne ustawienie planet. Sześć z nich, Merkury, Wenus, Jowisz, Mars, Uran i Neptun będą widoczne od tego miesiąca.

 

Strona internetowa magazynu Time poinformowała w piątek, że sześć planet ustawionych wzdłuż ekliptyki można oglądać porankami począwszy od wtorku przyszłego tygodnia. Specyficzne pole do obserwacji potrwa kilka tygodni.

 

Według obserwacji poczynionych przez Pekińskie Planetarium w piątek, Merkury, Jowisz i Mars znajdują się blisko tej samej linii a Uran i Neptun poruszają się w ich kierunku.

 

"To rzeczywiście rzadki fenomen i będzie trzeba zapewne kilkuset lat, aby się to powtórzyło. Jest całkowicie jasnym, że w przyszłym roku do tego nie dojdzie" powiedział dyrektor planetarium, Zhu Jin.

 

Teorie końca świata powstałe na podstawie starożytnych zapisów Majów, które przewidują, że Ziemia zostanie zmieniona lub zniszczona 21 grudnia 2012, są aktualnie wzbogacone o teorię wpływu koniunkcji planet, jako jedną z przyczyn.

"Nie ma naukowej definicji czegoś takiego jak koniunkcja planet, ponieważ konieczne jest zdefiniowanie punktu obserwacyjnego, albo Ziemię albo Słońce albo nawet punkt odniesienia poza układem słonecznym" powiedział Zhu.

"Łączenie tego fenomenu z końcem świata jest nonsensem," dodał.

Wszystkie założenia odnośnie korelacji między katastrofami naturalnymi a specyficznym ułożeniem ciał niebieskich może wyglądać niedorzecznie, ale ostatnie trzęsienie hiszpańskie zostało przewidziane przez sejsmologa włoskiego Bandiniego właśnie w oparciu o analizę położenia ciał niebieskich.

 

Oczywiście zbieżność między prognozą z pierwszej połowy XX wieku a zjawiskiem z Hiszpanii może być przypadkowa, ale nie wolno traktować jej, jako absurdu bez odpowiednich badań.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ...- ILLUMIGEN

"Nie ma naukowej definicji

"Nie ma naukowej definicji czegoś takiego jak koniunkcja planet, ponieważ konieczne jest zdefiniowanie punktu obserwacyjnego, albo Ziemię albo Słońce albo nawet punkt odniesienia poza układem słonecznym" powiedział Zhu.-  Ręce opadają, co za wniosek. Punkt obserwacji nie ma większego znaczenia jeśli koniunkcja zachodzi na lini dwuch punktów; ziemia, słońce.

Portret użytkownika Mpm

No i co lipa z tym

No i co lipa z tym ustawieniem planet.
Aktywność sejsmiczna jakby zmalała od wczoraj.
 
Wniosek:
 
jak wszystko jest poukładane, to jest porządek
i matka ziemia się  nie burzy.
 
 
Jak ja lubię porządek i symetrię osiową i progres

Portret użytkownika sebecx

(przypis

(przypis prisonplanet.plZbigniew Brzeziński główny strateg USA w książce “Pomiędzy dwoma Wiekami”, ang “Between Two Ages: America's Role in the Technetronic Era
pisał między innymi o tym, że po stworzeniu nacjonalizmu i okresu wojen
pomiędzy państwami narodowymi, świat będzie skierowany na tory
internacjonalizmu i komunizmu. Nowy świat określa jako “Era
technotroniczna”, gdzie wszystko jest podporządkowane systemowi
racjonalnego humanizmu obejmującego cały świat. Dodaje również ”System
jest bezpośrednio wynikiem impaktu technologii (na społeczeństwo),
i zawiera w sobie powstanie bardziej kontrolowanego i kierowanego
społeczeństwa. Takie społeczeństwo będzie kontrolowane przez elity
pozbawione wszelkich tradycyjnych etycznych ograniczeń. Takie Elity
nie zawahają się przed wykorzystaniem najnowszych technologii
dla własnych celów, aby wpływać na opinie ludzi i utrzymać społeczeństwo
pod ciągłą kontrolą.”przypis prisonplanet.pl)

Portret użytkownika ILLUMINATUS

O wiele ciekawszą stroną jest

O wiele ciekawszą stroną jest ta obecna, na którj piszę tą notkę :). Powyższa strona swym ostentacyjnym tonem wypowiedzi również klasyfikuje się do grona manipulantów psychologicznych, jakich w obecnym świecie wielu.

Strony

Skomentuj