Koniec zawieszenia broni - Arabia Saudyjska znów bombarduje Jemen

Kategorie: 

Źródło: Defense Visual Information Center
W niedzielę zakończyło się ustalone wcześniej 5-dniowe zawieszenie broni i natychmiast wznowiono działania zbrojne w Jemenie. Obie strony konfliktu wielokrotnie naruszały rozejm.

 

Obecnie nikt nie potrafi rozwiązać sytuacji w Jemenie - polityka całkowicie zawiodła a Arabia Saudyjska i szyicka rebelia nie chcą negocjować. Wysłannik ONZ wezwał wczoraj tylko do przedłużenia zawieszenia broni o co najmniej 5 dni, lecz nie doszło to do skutku. Już w trakcie rozejmu obie strony oskarżały się wzajemnie o jego naruszenie, jednak nie przeszkodziło to w dostarczeniu pomocy dla osób potrzebujących.

 

Wojna w Jemenie może potrwać jeszcze przez bardzo długi czas. Arabia Saudyjska chce pokonać rebelię i umożliwić powrót do kraju prezydentowi Hadiemu, który poprosił Saudów o "bratnią pomoc", natomiast szyici chcą nowego prezydenta - w tym przypadku ma to być były prezydent Jemenu Salih. Według ONZ, od marca zginęło już ponad 1,600 osób a co najmniej 6,200 kolejnych zostało rannych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj