Koniec z podatkiem liniowym dla przedsiębiorców - szykuje się podatkowa emigracja polskich firm i katastrofa budżetu państwa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Aktualna polska socjalistyczna władza szykuje skok na kasę przedsiębiorczych Polaków. Dzisiaj ogłoszono, że w 2018 roku, wraz z wprowadzeniem jednolitej daniny na rzecz państwa, dojdzie do likwidacji 19% podatku liniowego, który obowiązuje przedsiębiorców. Wyznawcy arkusza kalkulacyjnego z Ministerstwa Finansów pomnożyli kolejne jego kolumny i wyszło im, że skoro rabują już pracowników etatowych na poziomie ponad 60% (co sami przyznali) to nie ma powodu, aby nie zrabować w ten sposób kolejnych grup społecznych.

 

Jako ofiary wybrano małe polskie firmy i zaplanowano w ten sposób zduszenie rodzimej przedsiębiorczości proponując dla nich dwa razy większe podatki. Najbardziej pokrzywdzeni będą ci mikroprzedsiębiorcy, którzy jednocześnie pracują na etatach. Tacy ludzie obecnie płacą ZUS tylko raz, ale rządzący planują aby tak jak w przypadku składki na NFZ, płacić go podwójnie i to bez jakiegokolwiek limitu, który wynosi obecnie 120 tysięcy złotych brutto. Oczywiście ludzie ci nie dostaną z tego powodu większych emerytur, ale ich pieniądze mają pomóc w zbilansowaniu systemu.

 

Dotychczas po osiągnięciu tego pułapu zarobku brutto przestawało się płacić ZUS, a ponieważ ta państwowa piramida finansowa zbankrutowała już w ostatnich latach kilkukrotnie i pozostaje zależna od stałego dotowania z budżetu, jasne staje się, że kogoś trzeba okraść, aby to nadal podtrzymać. Dlatego najpierw okradziono OFE i to na niebagatelne 150 mld złotych. Wystarczyło tego na 3 lata i teraz ZUS znowu powrócił do poprzedniego poziomu zadłużenia. Gdyby we wrześniu nie przeforsowano ustawy, która umorzyła spłatę "pożyczki" dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w wielkości bagatela 39 mld zł, wszystko by się zawaliło już teraz.

 

Tak się składa, że niedawno bankier wicepremier i minister trzech gospodarczych resortów, Mateusz Morawiecki, oświadczył, że budżet potrzebuje dodatkowych 30 mld złotych. Oczywiście oficjalnie jest to potrzebne na rozwój, ale w rzeczywistości to pieniądze, które trzeba ukraść przedsiębiorczym i pracowitym Polakom, aby przetrwać i być w stanie rozdać cześć z nich w oczekiwaniu na wybór w kolejnych wyborach.

 

Socjalizm, który buduje obecna ekipa rządząca znany jest z tego, że jest systemem napędzanym zawiścią. Rzesze ludzi zamiast wziąć się do pracy woli kombinować i pozyskiwać pieniądze, rzekomo darowane przez rządzącym. W rzeczywistości rząd nie ma żadnych pieniędzy tylko rozdaje to co uda się ukraść pracującym, czasami oddając im część z tej puli. Żeruje na tym całkiem spora rzesza cwaniaków, którzy po prostu nie pracują z wyboru i wolą być beneficjentami tego chorego systemu.

 

A skoro pieniędzy brakuje, trzeba je skądś wziąć. Socjaliści wskazali zatem kto je ma - mityczni bogacze. Początkowo próbowano wmawiać ludziom, że pieniądze te zostaną pozyskane przez uszczelnienie systemu VAT. Jednak może to najwyżej pogorszyć warunki prowadzenia biznesu w Polsce, a karuzelowe wyłudzenia będą trwały nadal, bo jest to cześć tego systemu zaprojektowania do wysysania pieniędzy. Jednocześnie zapowiedziano przedłużenie stosowania podwyższonego VAT wprowadzonego "na dwa lata", które trwaj nieprzerwanie od 2011 roku, co jest na rękę oszustom zyskującym dzięki temu większe sumy.

 

Jednak gdy popatrzymy na to, że tak zwani pracownicy etatowi są opodatkowani bardziej niż niewolnicy w starożytnym Rzymie, to kwestią czasu było to, że rządzący postanowią sięgnąć w podobny obrzydliwy sposób, po pieniądze przedsiębiorców, napędzających tą gospodarkę. Grabież ta jest planowana przy jednoczesnym bzdurnym jazgocie o tym jak to rząd będzie wspierał inwestycje i innowacje, a nawet budował mieszkania i wyprzedawał je poniżej kosztów. Wszystko to oczywiste bzdury stanowiące obrazę dla zdrowego rozsądku.

 

Planowana przez rządzących rzeź przedsiębiorców, którym chce się zabierać nawet trzykrotnie więcej z tego co wypracują, będzie za sobą niosła bezprecedensową emigrację podatkową, na nieznaną dotychczas skalę. Ale najbiedniejsi będą zapewne bili brawo, że ciemięży się "bogatych", czyli jak obwieszczono publicznie, ludzi zarabiających 1500 euro miesięcznie, czyli tyle ile zwykle otrzymuje się na socjalu w Europie zachodniej. To żenujące, że ktoś taki jest uważany przez współczesnych komunistów za "bogacza", którego należy z tego powodu okraść.

 

Wszystko to skończy się zapewne bardzo źle. Polskie przedsiębiorstwa zaczną uciekać do mniej dolegliwych podatkowo krajów, co w nieuchronny sposób spowoduje redukcję tak zwanych miejsc pracy i tak zagrożonych podniesieniem wymyślonej przez tych neokomunistów, tak zwanej "płacy minimalnej". Spowoduje to również nieuchronny spadek wzrostu gospodarczego co wydaje się naturalnym skutkiem exodusu polskich firm, które będą się starały uniknąć takiego rabunku.

 

Ten szaleńczy plan, który urodził się w głowach wyznawców arkusza kalkulacyjnego z MinFin, może się jednak jakoś przysłużyć, bo ma szanse przyspieszyć realne bankructwo obecnego systemu. Po prostu zgodnie z krzywą Laffera, rządzący uzyskają ze swoich dojnych krów, czyli nas, znacznie mniej niż pokazały ich żenujące kalkulacje.

 

Polska już tego doświadczyła pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Widocznie trzeba to przeżyć ponownie. A potem znowu jacyś szaleńcy spróbują budowy jeszcze lepszej ich zdaniem mutacji tego zbrodniczego systemu, aż ostatecznie się skompromituje. Ludzie muszą kiedyś zrozumieć, że bogactwo nie bierze się z podatków i należnych zasiłków, ale z pracy, która jest obecne opodatkowana jak dobro luksusowe.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika grabeck

Skończy się tak, że ludzie

Skończy się tak, że ludzie będą "generować" koszty albo ci lepiej zarabiający przeniosą firmy na Słowację lub do Czech. Tyle z tego pazerne państwo polskie będzie miało. Mają 19%, a nie będą mieli NIC

Portret użytkownika Akamai

 „koniec z przywilejami dla

 „koniec z przywilejami dla bogatych”.

Powiedział faryzeusz Henryk Kowalczyk, który powinien jak najszybciej udać się do dentysty, bo jego uzębienie straszy. 

KARANIE OSÓB BARDZIEJ PRZEDSIĘBIORCZYCH I PRACOWITYCH WYSOKIM PODATKIEM, to rzeczywiście właściwa droga ?

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Teco i te wszystkie świątynie

Tesco i te wszystkie świątynie lemoingowe mają zginąć!!! To wysysacze naszych rodzimych dostawców  i importerzy zachodniego gówna, którego na zachodzie niky nie kupuje. Zniszczenie tych pasożydów to patriotyczny obowiązek! Rozwinie się nasz handel i przemysł... No a tacy jak ty... niestety...będą musieli iść do prac porządkowych po tych hipermarketach... za zasiłek dla bezrobotnych....

 Ale nie martw się... sporo złomu i uzytecznych śmieci możesz opchnąć na składach..."Inteligentny" jesteś...przecież... Smile

Portret użytkownika ekstragoon

Fakt żeby nie korporacje bym

Fakt żeby nie korporacje bym padł jak nic....weźmy takie google, płaci za reklamy lub ZNZ jest wysoko spozycjonowany, pozycja za unikalne wejścia to wynalazek google, to przykład. hipermarkety nisczą rodzimy rynek spożywczy tylko pozornie, jest dużo bazarków i uroczych sklepików aż miło wejść i Pani Lodzia Cię poznaje. Zamieni słowo, nieważne że z każdym podobnie, ale miło jest. Musi być i to i to, twórzym własne marki odzyskujmy kapitał ( moja firma wypiera np. francuzów i niemców z PL) i tak ma być nie stanie się to każodorazowej zmianie rządu. Przedsiebiorcy robią swoje, bogacą się i wypier***olą obcy kapitał. Nie jest to ani kapitał USA ani Żydowski ani Niemiecki - kapitał nie ma narodowości. Otwiera nam sie  nie lada okazja, pojawia się tuż obok kraj który chłonie Polskę - Ukraina, oni aż się palą do biznesu z PL, Ja jestem za cienki do tego. Swary nie pomogą w robieniu interesów, pojedzcie tam i zobaczycie to taki PRL i Oni napradę chcą zmian. Niestety tam już są i Francuzi i Niemcy ale i na nasze firmy znajdzie sie miejsce. Polac bogacie sie nie narzekajcie.

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika Akamai

"moja firma wypiera np.

"moja firma wypiera np. francuzów i niemców z PL"

A czym się zajmujesz ? Kosisz żywopłoty ?

Kiedyś napisałeś, że płacisz zryczałtowany podatek od przychodów. Czyli nie przekraczasz 150 tys. euro przychodu rocznie. A Jeronimo Martins, czyli gówniana "Biedronka", miała za drugi kwartał br. 2,4 miliardy euro przychodu. 

Widzisz jakąś możliwość konkurencji naszych przedsiębiorców z takimi firmami ? Bo ja nie.

No może w jakiejś niszowej, niewiele znaczącej działalności. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

żeby można było normalnie

żeby można było normalnie koegzystować z ukrainą, najpierw musi tam powrócić ta ukraina, bo w tej chwili jest tam u władzy zbankrutowana nazistowska banderowska junta upadlińska!!........Obrzydliwe jest to twoje lobbowanie na rzecz upadłego grajdołu, który gloryfikuje nazizm i banderyzm !!............Tfu !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj