Koniec z niepełnosprawnością i dostęp do wszechwiedzy. Implant mózgu od Elona Muska już w przyszłym roku

Kategorie: 

Źródło: Internet

Obecnie wszyscy wyczekują sposobu na opanowanie pandemicznego chaosu, ale równie istotne, a może nawet istotniejsze wydarzenia mają miejsce w innych obszarach nauki. Elon Musk ogłosił, że już w przyszłym roku pierwsi ludzie otrzymają implant mózgu od jego firmy Neuralink. Rewolucja jest u bram.

Obiecany przez Muska implant ma na początek pełnić funkcję bezprzewodowego rdzenia kręgowego, który umożliwi osobom sparaliżowanym odzyskanie pełni władzy nad swoim ciałem. Być może więc już wkrótce nie będzie osób niepełnosprawnych! Dodatkowo ma pomóc sterować robotami-avatarami ludzi.

Celem nadrzędnym jest jednak połączenie naszych mózgów z komputerami, chmurami obliczeniowymi oraz Internetem, co w efekcie będzie oznaczało osiągnięcie pewnego poziomu wszechwiedzy. W przyszłości doprowadzi to do uniknięcia konfrontacji z silną sztuczną inteligencją, która bez takiego połączenia mogłaby nas wyeliminować.

Czip Neuralink ma obejść rdzeń kręgowy i bezpośrednio połączyć mózg z kończynami. Elektrody będą umieszczone w mózgu przez robota, pozostawiając w czaszce jedynie niewielką bliznę.

Prototyp urządzenia składa się z dwóch części: ze specjalnych elastycznych nici komunikacyjnych cieńszych od ludzkiego włosa, które podłącza się do sieci neuronowej mózgu poprzez czaszkę; oraz komputera wzmacniającego sygnały ze złączem USB-C do zgrania informacji z mózgu. Zabiegu umieszczenia implantu może dokonać specjalna maszyna opracowana i zbudowana już przez Neuralink.

Prototyp maszyny do wszczepiania implantów Neuralink

Od miesięcy badacze z firmy Muska prowadzą testy na szczurach i szympansach. Według zapewnień zabieg umieszczenia nici wewnątrz czaszki jest bezbolesny. Na ten moment maszyna umieszcza 6 nici (192 elektrody) na minutę. W sumie trzeba będzie rozmieścić 3072 elektrody w 96 wątkach, po to, aby zapewnić funkcjonalną przepustowość danych.

Prawdopodobnie w ciągu 5 lat przynajmniej część populacji Homo Sapiens zyska więc nadludzkie zdolności. Będzie to jednak oznaczało rewolucję na rynku pracy, ponieważ większość zawodów opartych na nauczaniu, pozyskiwaniu danych i tworzeniu wiedzy może zniknąć. Szkolnictwo w świecie interfejsów mózg-komputer-chmura obliczeniowa-Internet straci swój dotychczasowy wymiar. Przewrót dokona się także w branży rozrywkowej. Będziemy bowiem żyli równolegle w dwóch rzeczywistościach: realnej i wirtualnej.

Wynalazek zapowiadany przez Muska może być także zagrożeniem dla integralności naszych osobowości. Będziemy mogli sobie załadować wprost do mózgu nowe wspomnienia, ale także stać się ofiarami hakerów umysłu, wykradających marzenia czy pamięć. Potrzebne będą więc regulacje prawne zakreślające granice dostępu do ludzkich świadomości, które z pewnością i tak zostaną wielokrotnie przekroczone.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera
loading...


Komentarze

Portret użytkownika angelus

Każdy "Mesjasz", to

Każdy "Mesjasz", to wykreowany inny Demon...

 Bóg jest tak nieskończoną mocą, że nie musi się uciekac do "mesjaszy"... Mówi w nas i do nas. Problem w tym, że krzyż podczas chrztu pieczętuje kontakt Boga z naszym umysłem. Chrzest to duchowa zbrodnia na waszych dzieciach a bierzmowanie do wypalenie piętna Szatana na duszy waszych dzieci.

Portret użytkownika ARTUR

Czy sztuczna inteligencja lub

Czy sztuczna inteligencja lub sterowanie bioczipem jest już stosowane w kręgach władzy w Polsce ? Oczywiście . Już 3 razy słuchając w radiu wypowiedzi najważniejszych polityków w państwie spotkałem się z sytuacją że na zadane pytanie odpowiedż była wypowiedziana jakby z nagrania , sztuczną mową , bez emocji , nie dało się przerwać monologu innym pytaniem , często nie na temat , przypominało to bardziej rozmowę ze sztuczną inteligencją którą wykorzystują firmy do rozmów telefonicznych gdzie na zadane inne pytanie jest dziwna , nieludzka reakcja . Po tym rozpoznasz sztuczniaka .

Strony

Skomentuj