Koniec TVN może oznaczać także koniec upolitycznionej TVP

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Tak zwana ustawa „anty-TVN”, budzi wielkie kontrowersje nie tylko w środowisku medialno-biznesowym, ale także politycznym. Projekt jest tak radykalny, że nawet Kaczyński nie do końca chce iść tą drogą. Może dlatego, że znalezienie poparcia dla tego projektu, będzie transakcją wiązaną.

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, mająca na celu wymuszenie na koncernie Discovery sprzedaży TVN, które będzie wynikało stąd, że inwestorem może być wyłącznie firma z UE, ma szansę przejść tylko pod warunkiem, że PiS odpuści upartyjnianie TVP.

Być może TVN straci koncesję, będzie musiał kombinować, aby przetrwać, ale na pewno nikt po wejściu nowelizacji w życie nie będzie akceptował faktu, że wybory zarządu i prezesa TVP odbywają się bez konkursu, po prostu przez wskazanie palcem.

Jacek Kurski nie może być niezatapialny, jeśli PiS nie chce burzy, która zaszkodzi partii w kolejnych wyborach.

Decyzja jest trudna, bo telewizja publiczna jest machiną propagandy rządu, która jest możliwa, bo sam Kurski jest jej ucieleśnieniem.

Gdyby przyszedł ktoś z zewnątrz, kto nie jest wybrany z partyjnego klucza, to mogłoby to oznaczać brak wsparcia dla narracji dyktowanej z siedziby PiS.

Z drugiej strony, tuba propagandowa w postaci TVP ma być odpowiedzią na ataki stronniczego TVN-u, którego „pacyfikacja”, odbierze rządowi naturalnego wroga, przed którym musiał się osłaniać robiąc wodę z mózgu oglądającym „Wiadomości”.

Kaczyński musi więc to sobie przekalkulować, bo nową ustawą wiele zyska, ale równie wiele straci.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika sky99

Z sympatią zatańczę na

Z sympatią zatańczę na ścierwie TVN. Osobiście naszli mnie w domu i do dziś nie przeprosili za hejt który sami wykreowali, manipulanci. Jak dla mnie twen to główny ściek poesbeckiej tv.

Uwolnić słonia krzyczeli... Dziś krzyczy szczepmy sie... jak najbardziej z ładną zgrabą blondynką.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

...................................... Jak oni wiedzieli kiedy sprzedać ten TVN, by nie dopuścić do wrogiego przejęcia przez pis. Tuż przed wyborami w 2015 roku Amerykanie skupili wszystkie akcje TVN, a spółka została wycofana z notowań na GPW. Zapewne TVN kupiłby pan Tw Zygmunt, człowiek pis i Kościoła Kat...olickiego tak, jak to zrobił z kanałami należącymi do polsko-tureckiej spółki K.P. TV S.A. I zamiast trylogii Kena Follett'a opowiafającej o zbrodniach Kościoła Kat...olickiego oglądalibyśmy trylogie wieszcza narodowego i agenta kościelnego Henryka Sienkiewicza, albo co gorsza różańce z Tw Zygmuntem. Śmiech Smile

Portret użytkownika Widzialem

Widziałem jak w tvn24 lekarka

Widziałem jak w tvn24 lekarka i lekarz najeżdżali na bohatera p. Mikołaja Pawlaka Rzecznika Praw Dziecka który broni dzeci.

Brało mnie na wymioty jak go atakowali, taka to rzetelna telewizja. Gdyby zrobili rzetelny program byliby zaproszeni lekarze pro i przeciw szepionkom dla dzieci. A tu taki najazd na bohatera, obrońcę dzieci pana Mikołaja, niech walczy dalej i niech mu pan Bóg sprzyja.

Portret użytkownika Nickt

Więcej obiektywizmu - za

Więcej obiektywizmu - za POstkomuny TVP nie było tubą przypadkiem? Bzdety typu "otwieranie" terminala gazowego w Świnoujściu przez kopacz, a w tle usuwanie na siłę maszyn z kadru i wyrzucanie robotników, którzy po prostu wykonywali swoją pracę bo terminal nie był jeszcze nawet w fazie testów. To była propaganda dopiero. PiS-u nie bronię, ale mam też świadomość, że jak oni przepadną i wróci tusk to już po Polsce i Polakach. A wy jesteście tego świadomi czy nie?

Strony

Skomentuj