Koniec pandemii kwestią tygodni

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Znawcy sprawdzonych mechanizmów dyplomacji, czy strategii bojowników o demokrację dostrzegają ich przywiązanie do sprawdzonych metod. Rutynizacja czyni ich przewidywalnymi dla przeciwników. Zapewne z tego powodu na widok postaci sekretarza stanu USA srożącego się przed kamerami i mikrofonami na konferencji prasowej, obserwatorzy cierpko mówią „można przewidzieć co będzie miał do powiedzenia nim otworzy usta”. Retoryka aktualnego składu administracji waszyngtońskiej zasłużonej w arabskiej wiośnie jest powieleniem zasobu takich samych pojęć wzmocnionych gestykulacją.

 

Wstępna zimnowojenna strategia zaczyna się od oskarżenia państwa na celowniku o posiadanie, produkcję, bądź wykorzystanie broni chemicznej. Dowody nie mają znaczenia. Pomówienie wrzucone w wiatrak propagandy medialnej spaskudzi każdego. W następstwie zarzutu wprowadzone sankcje, niczym drożdże stanowią zaczyn wewnętrznego niezadowolenia, by wreszcie sprzyjać przejściu do fazy konfliktu gorącego z zapowiedzią demokratyzacji i wyzwolenia uciskanego ludu od strasznego przywódcy. Mimochodem wpleciona retoryka obrony praw człowieka sprzyja ochronie swoich agentów wpływu. Oto Nawalny – typowany na przywódcę demokratyzującego Rosję.

 

Ceniony przez zachodnią koalicję ze względu na mobilizację setek protestujących młodych osób w kilku rosyjskich aglomeracjach. Wstawiając się za uwolnieniem go wbrew wyrokowi sądu, zarówno instytucje unijne jak też administracja amerykańska, mimo że nie jest on ani obywatelem kraju unijnego, ani USA usilnie popierają go. Wielu zdziwił powrót Nawalnego do Rosji po hospitalizacji w Berlinie. Jeśli dziwnym trafem uniknął śmierci poddany działaniu nowiczoka, to dlaczego zamiast upragnionego azylu na Zachodzie kazano mu odegrać rolę męczennika. Licząc na jego umiejętność obudzenia nastrojów niepokoju przynajmniej w kilku dużych miastach, łatwiej może być o pretekst do uderzenia na rejon Donbasu.

 

Nawalny w więzieniu nie zagraża stabilizacji, jednak poparcie niemałego grona „złodziejskiej arystokracji” odegrać może istotną rolę. Finansowa śmietanka wykorzystując anarchię gospodarczą tzw. pierestrojki po przejęciu znacznego majątku państwowego mieni się opozycją. Dzisiaj jako zaradni przedsiębiorcy chętnie współpracują z nieprzyjaznymi Rosji kręgami wpływów zachodniego interesu. Stanowią taki sam oligarchiczny guz kosmopolityzmu jaki zdominował politykę w Polsce, a który poddaje ostrej krytyce zaściankowość i sentymentalizm narodowy. Mówią o nich wprawdzie krzykliwe postępactwo o czerwonych karkach i manierach niestrawnych nawet dla wieśniaka, ale rządzi pieniądz choćby zdobyty nieuczciwie.

 

Putinowi i jego administracji przypisano znany szablon z Iraku z czasów Saddama. Pośrednio, przez Unię Europejską wprowadzone sankcje blokujące zakończenie nitki gazociągu Nordstream 2 są odwetem za zamknięcie agenta Nawalnego, wcześniej nieskutecznie trutego śmiertelnym nowiczokiem. Dziwna dysproporcja w zestawieniu z faktem bestialsko zamordowanego amerykańskiego dziennikarza Khashoggi, o którego nikt nie upomniał się; mimo wiedzy, że poćwiartowany został za wiedzą arabskiego księcia Mohammeda ibn Salmana nie nałożono sankcji wobec Arabii Saudyjskiej.

 

Kolejne sankcje wobec Rosji spodziewane są na przełomie maja i czerwca. Termin ten zbiega się z międzynarodowym forum poświęconym pandemii. Rosja jako gospodarz wydarzenia zamierza wówczas ogłosić zakończenie pandemii i odrzucić wynikające z niej ograniczenia. Dająca się przewidzieć reakcja na ten krok wywoła wrzenie, które uaktywni działanie siatki opozycji. Tak śmiały krok obnaży beneficjentów gorliwie popierających przedłużanie nienormalności. Krótkowzroczni bez pojęcia o gospodarce chętnie będą siedzieć zamknięci w domach dostając drukowane papierki i dziwić się zarazem rosnącej fali przestępczości ludzi pozbawionych pracy i środków do życia. Pandemiczna eschatologia swoim fundamentalizmem przypomina motywy religijne wojen o kolonie. W takim tonie może przebiegać wrześniowa kampania wyborcza w Rosji. Celem opozycji będzie wprowadzenie jak największej liczby swoich kandydatów do Dumy.

 

Plany zachodnich scenarzystów zakładają wyraźnie, że sankcje doprowadzą Rosję do ostatecznej rezygnacji z odzyskania wpływów na Ukrainie. Unikając zapaści gospodarczej o jaką postarały się kosmopolityczne, czy globalistyczne elity większości państw, Rosja nie zamknęła przedsiębiorstw. Podobnie jak Chiny zadbała o własną szczepionkę stając się obiektem niewybrednej krytyki odnoszącej odwrotny skutek. Od styczniowego wystąpienia prezydenta Rosji w Davos, ostateczny brak zaufania do czczego dialogowania z Zachodem przesądził o wyraźnym przyjęciu kursu na samorządność i ochronę interesu własnego państwa, a połajanki fałszywych partnerów zachodnich stają się tematem anegdot. Obserwując gospodarczy efekt zachodnich inwestycji Rosjanie widzą, że działają gorzej niż placebo. Kraje dające sobie wmówić rzekomo zbawienny wpływ obcego kapitału na gospodarkę stają się źródłem taniej siły roboczej. Lepiej jest odwołać się do własnego zaplecza naukowego i przedsiębiorczości. Paradoksem wejścia obcego kapitału w krajach sąsiednich jest transfer zysków poza granice państwa dającego się eksploatować na bezwzględnych warunkach. Rezultatem pojawienia się obcego kapitału jest drenaż nie tylko siły roboczej, ale też erozja kondycji rodzimych gałęzi produkcji za sprawą uprzywilejowanego statusu podatkowego, preferencyjnych zasad kredytowych przyznawanych firmom zagranicznym. Do samobójczych rozwiązań należy sprzedaż terenów przeznaczonych na działalność gospodarczą zamiast dzierżawy na warunkach gwarantujących zysk dla właściciela gruntu. Przypomina to proces stopniowego minowania terenu za zgodą właściciela, albo w jego imieniu.

 

Analitycy są zdania, że mechanizm korupcji zrodził się systemowo dopuszczając do transferu ogromnych zysków do banków w Londynie. Gdyby zysk przedsiębiorstwa stawał się zastrzykiem inwestycyjnym dla obszaru gdzie został wypracowany, rozkwit przedsiębiorczości byłby faktem redukując zjawisko uzależnienia kredytowego i bezrobocia. Jest jeszcze jeden interesujący wątek statusu obcego kapitału drenującego potencjał krajów pozwalających na jego działalność. Gdyby właściciele korporacji amerykańskich nie odprowadzali odpowiedniego procenta zysków własnych na rzecz kraju pochodzenia, czyli USA, system runąłby. Zatem tak długo jak skolonizowani pozwalają na dyktat uprzywilejowania obcych firm, niewolnictwo i złodziejstwo będą istnieć niczym kanibalizm za obopólną zgodą rodzimych oligarchów i zagranicznych pasożytów. Tego rodzaju system jest trudny do skruszenia. Rosjanie oceniając dotychczasowe straty pocieszają się, że na szczęście nie stali się członkiem UE i zakładnikiem planu Marshalla.

 

Upadek zachodniego systemu najlepiej obnażyła pandemia. Poza korupcyjną działalnością firm powiązanych z rządami, parasolem ochraniającym oligarchów stały się restrykcyjne rozporządzenia dławiące przedsiębiorczość stymulując fałszerstwo finansowe nieograniczonym dodrukiem pieniędzy. To są mechanizmy przyjęte z premedytacją, by uruchomić lawinę zjawisk kryzysowych, a wyjściem – wojna. Realizatorami są ludzie o mentalności „po nas choćby potop”. Zapowiedziane międzynarodowe forum gospodarczo-pandemiczne w Rosji może być przełomowym wydarzeniem w skali globalnej.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Mnie też się tak wydaje, że

Mnie też się tak wydaje, że chcą to kończyć. Ostatnio zaczynają nagle mówić, że maleje liczba nowych zachorowań i inne optymistyczne rzeczy. Poza Polską system szczepień na covid już zdążył się zkompromitować. Zastanawiam się tylko CZYM TERAZ BĘDĄ GRZAĆ ? Może jakimś nowym wirusem np. nipah? Już go zaczynają promować, dużo większa śmiertelność u ludzi niż przy covidzie,  przy okazji atakuje też świnie więc jest poprawny politycznie. Muzułmanów i Żydów mniej rzuci na kolana niż chrześcijan. No i Gates zarobi na swoich nowych fabrykach mięsa. A najbogatsi nadal inwestują w maseczki, paszporty zdrowotne, chipy i branżę szczepionkową. Oni zwykle wiedzą więcej niż my. 

A tu ciekawostka! Minister zdrowia Australii zaszczepił się szczepionką Astra Zeneca i teraz wylądował na intensywnej terapii.

Portret użytkownika Mych

mnie zbanowali na dwa

mnie zbanowali na dwa miesiáce argumentując, że byłem nie mily do innych, gdy byli do mnie toksyczni i grali w chuja podłapując literowki w wyrazach, dlatego, że im tłumaczyłem, że maseczki nic praktycznie nie dają. Ci amerykanscy idioci myślą, że jak ich ochroni w 20% to jest dobrze. a reszta wirusa może przelecieć. stukali sie w czolo jak im to tłumaczyłem.

Ciekawostka. google wyszukuje wyniki, że naukowcy popierają maseczki, a duckduckgo nie szuka propagandy.

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +

https://www.youtube.com/watch?v=UsFbPU2EhwE

"+++ PSALM 91" ze Starego Testamentu +++

"...Kto przebywa w pieczy Najwyższego I w cieniu Wszechmocnego mieszka, mówi do Pana: "Ucieczko moja i Twierdzo, mój Boże, któremu ufam. Bo On sam cię wyzwoli z sideł myśliwego i od zgubnego słowa. Okryje cię swymi piórami i chronisz się pod Jego skrzydła. Jego wierność to puklerz i tarcza. W nocy nie ulękniesz się strachu ani za dnia - lecącej strzały, ani zarazy, co idzie w mroku, ni moru, co niszczy w południe. Choć tysiąc padnie u twego boku, a dziesięć tysięcy po twojej prawicy: ciebie to nie spotka. Ty ujrzysz na własne oczy: będziesz widział odpłatę daną grzesznikom. Albowiem Pan jest twoją ucieczką, jako obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego. Niedola nie przestąpi do ciebie, a cios nie spotka twojego namiotu, bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach. Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień. Będziesz stąpał po wężach i żmijach, a lwa i smoka będziesz mógł podeptać. Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie; osłonię go, bo uznał moje imię. Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham i będę z nim w utrapieniu, wyzwolę go i sławą obdarzę. Nasycę go długim życiem i ukażę mu moje zbawienie..."

P.S.

Bog nam znaki daje i szanse na opamietanie ale wiekszosc z was ma Go w дupie jak w czasach potopu czy tez holocaustu pedalow, pädofilow i zoofilow oraz nekrofilow w Sodomie i Gomorze wiec w sumie ten komunawirus to nawet tych synow pana Szatana nie pozabija i nie pokraje tylko oni sami zwariuja ze strachu przed smiercia i choroba i zombiakami zostana co im Telewizor i Scierwomedia wmawiaja dzien i noc jak debilom jakims bezrozumnym a nie istotom stworzonym na obraz i podobienstwo panskie ?

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Strony

Skomentuj