Koniec olimpiady w Soczi – czas na rozwiązania na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Wszyscy komentatorzy polityczni zwracali uwagę na to, że dopóki w Soczi trwają Igrzyska Olimpijskie Wladimir Putin nie będzie reagował żadnymi jawnymi działaniami w sprawie Ukrainy, ale ten czas dobiegł końca i sytuacja w następnych dniach z pewnością przyspieszy.

 

Szybki zamach stanu u naszych wschodnich sąsiadów był z pewnością odpalony celowo jeszcze w trakcie Igrzysk. Zrobiono to właśnie po to, aby utrudnić reakcję Putinowi. Teraz w oficjalnych przekazach medialnych tworzy się wrażenie, że rewolucja wydaje się już kończyć, ale nic bardziej błędnego.

 

Ci którzy rozkręcili emocje na Ukrainie muszą mieć świadomość tego, że tłum nie zareagował tak jak chcieli na Julię Tymoszenko, która jest powszechnie kojarzona z establishmentem władzy. Tłum domaga się nowych twarzy, a to otwiera dorgę rozmaitym ekstremizmom.

 

Poza tym Ukraina pozostaje ciężko podzielona. Wschodnia Ukraina nadal pozostaje w większości prorosyjska. Tamtym mieszkańcom opozycja z Majdanu jawi się jako zdrajcy i agenci obcych mocarstw. Nie wiadomo co stanie się w najbliższych dniach i czy nie dojdzie jednak do „bratniej pomocy” w postaci wejścia wojsk rosyjskich, które jak to zwykle bywa "zabezpieczą" tamtejszą prorosyjsko nastawioną ludność.

 

Bardzo prawdopodobne wydaje się teraz zaognienie sytuacji z Krymem, który pozostaje zarządzany przez Ukrainę, ale zamieszkuje tam wielu obywateli rosyjskich, a sam półwysep jest regionem autonomicznym. Poza tym na Krymie jest też siedziba floty czarnomorskiej więc Rosja nie może sobie pozwolić na utratę dostępu do tej strategicznej lokalizacji.

 

Nadal nie wiadomo co zrobią ukraińscy nacjonaliści, którzy urośli w siłę na zachodzie kraju. W wariancie pozytywnym bojówkarze spod znaku Stefana Bandery złożą broń, ale aby było to możliwe musi być ogłoszona jakaś amnestia. W przeciwnym wypadku nie ma co liczyć na poddanie się bez walki, bo ludzie ci będą zbytnio zdeterminowani. Bez wątpienia najbliższe tygodnie będą kluczowe i przekonamy się w jakim kierunku wyewoluuje ten konflikt i jaki ruch wykona Rosja.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika    Wlodi

Trudno podjąć taką decyzję,

Trudno podjąć taką decyzję, ale muszę to zrobić, aby być w porządku wobec forumowiczów.
To prawda, że opłaca mnie HASBARA, ale już z nią zerwałem, bo widzę zakłamanie i zostałem oszukany. Zamiast 50 Eu dostałem tylko 20, bo mi powiedzieli, że słabo działam.
 A ja nie mam okularów i długo muszę wpatrywać się w klawiaturę, żeby napisać coś sensownego
Przepraszam wszystkich

Portret użytkownika Nabuchodonozor.

Własciwie wycofuję wszystkie

Własciwie wycofuję wszystkie zarzuty do zwolenników chemitrails, bo zostałem przekonany jednak dowodami.
Wybaczcie mi że jestem osłem z klapkami na oczach i w porę się nie zorientowałem.
To nie moja wina, lecz moich starych, bo pili za duzo brendy z pepsi i zrobili mnie po pijaku.
Wybaczcie mi tą slepotę, ale to nie moja wina.
jeszcze raz proszę o wybaczenie
 i dziękuję z góry

Portret użytkownika koszer umysłów.

 Z Polski wyjechało do pracy

 Z Polski wyjechało do pracy za granice 3,5 mln obywateli, najinteligentniejszej i kreatywnej młodzieży. A po co? A po to, by sprowadzić do Polski w to miejsce zawszone zydostwo, które zajmuje ich miejsce...
 Powyższy cytat artykułu, w ktrym kibuc żydowski oczyscił z Polaków atrakcyjną dzielnicę fińskich domków niedaleko Sejmu jest tego najlepszym przykładem
Eksodus Polaków jeszcze się nie zakończył...
 Ożywienie budownictwa w b.r wskazuje, że popyt wzrasta, co przy spadku płacy realnej i trdnościach kredytowych powinno byc zastanawiające...
 Czy ktoś zadał sobie pytanie dlaczego deve;loperzy budują domy, które stoja odłogiem i budują nastepne?
 Odpowiedź może byc tylko jedna...
 Niedługo znajdą sie kupcy... To nic, że z ogolonymi pejsami i brez jarmułek..
 Założą je wkrótce, gdy językiem urzedowym stanie się ... IDISH
 Obecnie w Polsce jest 8 mln żydów i skundlonych Polaków pochodzenia zydowskiego, czyli 1/4 społeczeństwa zamieszkującego te tereny. Nietrudno się zorientować, że zasiedlają okolice Warszawy, Wrocławia. W okresie bumu budowlanego w latach 2005 do 2006 z terenów wysiedlony ze Wzgórz Golan przyjechało do Wrocławia ok. 150 tys emigrantów zydowskich, którzy dostali bezzwrotne kredyty na budowe lub zakup domów i mieszkań budowanych na obrzeżach miasta i poddanych ochronie. Szlabany tych osiedli są widoczne jak się objeżdża miasto.
 Wiele agencji rządowych jak i ARIMR, oraz rzędów samorządowych, stało sie miejscem lukratywnej pracy dla niewykształconych i nic nie umiejących dzieci b. osadników.
Polacy obudźcie się. Ten zły sen będzie trwał tak długo, dokąd nie będziecie chcieli sie obudzić...
 

Portret użytkownika kojo manojo

... no to co Polacy na to

... no to co Polacy na to powiecie?

Skandal w Warszawie. Polacy eksmitowani z centrum stolicy, ich miejsce zajmie żydowski kibuc


| Jessica Zaleski, sob., 07/27/2013 - 23:44
 Prawdziwy skandal w Warszawie. Eksmitowano mieszkańców trzydziestu drewnianych domków fińskich, których osiedle znajdowało się niedaleko sejmu. Jedną z eksmitowanych osób jest 75-letnia aktorka Barbara Wrzesińska, od lat mieszkała w drewnianym domku w Warszawie.

Jak donosiły media na tym terenie miał powstać nowoczesny apartament. I niby to nie dziwiło, bo to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Warszawie, w niezwykle spokojnej i zielonej enklawie. Okazuje się jednak, że miejsce po eksmitowanych Polakach zajmą Żydzi. Teren i domki przekazano im nieodpłatnie.
W oczyszczonych z Polaków budynkach „powstanie kibuc z warsztatem stolarskim i ogródkiem. Młodzi Żydzi będą w nim przygotowywać sie do "życia w mieście"”. Jednym z inicjatorów przedsięwzięcia jest Jan Śpiewak z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej - można przeczytać na stronie gazeta.pl.
- Czerpiemy z lewicowej idei życia we wspólnocie, z idei ruchu syjonistycznego w Polsce. Przed wojną eksperymentalny kibuc istniał na Grochowie. Żydzi uczyli się tam pracy wytwórczej, roli. U nas będziemy prowadzić warsztat stolarski z użyciem tradycyjnych technik bez gwoździ. Będziemy uprawiać ogródek warzywny. Wielkich plonów może nie będzie, bo już jest późno, ale jakieś zioła na pewno wyrosną - stwierdza. I dodaje: - Chcemy też prowadzić dialog o tym, jakim miejscem ma być Jazdów - mówi Jan Śpiewak z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej.
 

Portret użytkownika olo manolo

No juz, juz, kazdy z was ma

No juz, juz, kazdy z was ma troche racji.

Angelus jak zwykle przesadza zacietrzewiony w swojej megalomanii, ale jego przeciwnicy przesadzaja w druga strone.

Wiara w to ze to byla spontaniczna rewolucja jest bardzo naiwna gdyz:

- sa dowody na finansowanie Prawego Sektora przez obce panstwa - znaleziono dokumenty i nawet pieniadze, ale od czasu przegranej rezimu cisza o tym

- sa (bardzo mocne) poszlaki na obecnosc najemnikow wsrod "rebeliantow" podczas gdy weterani afganu i byli zolnierze specoddzialow oficjalnie wycofali sie kilka tygodni temu z majdanu

- sa dowody na to ze to rebelianci eksalowali konflikt, procz tego wielu mialo bron i to snajperska i uzywali jej - to widac na filmach

- mowi sie - powtarzam, mowi sie - ze obecne na Ukrainie w interesujacym nas czasie byly specoddzialy Izraela - a kto tak mowi? W izraelskich gazetach sa nawet wywiady z tymi ludzmi, oczwyscie "podrasowane" ze oni niby tam dla wsparcia wolnosci i takie tam

- logika! Ktos musial to finansowac, tyle czasu, tyle ludzi, tyle zarcia, opon, benzyny, medykamentow, nawet sprzet elektroniczny itd. Przeciez nie chadzali codziennie do pracy, a Kijow wcale ich nie wpsomagal tak jak to probuje sie przedstawiac, a jesli nawet to kilka-kilkadziesiat tys ludzi obsluzyc przez tyle dni na pewno nie dalby rady, szczegolnie ze majdan byl wiekszosc czasu odciety

A sytuacja polityczna?

Dupki w parlamencie beda wciaz ci sami, dojdzie paru nowych jak kliczko i ktos tam. Beda sie zrec o wladze jednoczesnie realizujac interesy grup (wewnetrznych i zewnetrznych) ktore ich popieraja.

A tymczasem banderowy Prawy Sektor (w ktorym z duza pewnoscia sa Izraelscy agenci) przejmuje MSW i sluzby bezpieczenstwa. A jak wiadomo tam jest prawdziwa wladza, szczegolnie w kraju w ktorym wlasnie doszlo do zamachu stanu.

Ukraina byla pod wladza Putina - uzaleznienie energetyczne, spolegliwa wladza zalezna calkowicie od niego, baza wojskowa na Krymie, ogromna mniejszosc rosyjska. Co wazniejsze - Janukowycz wzial od niego kredyt i mial wejsc do unii azjatyckiej, a to juz calkowicie podporzadkowywalo Ukraine Rosji. Po kiego mu zamach stanu?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Olo... jestem pod wrażeniem

Olo... jestem pod wrażeniem twojego postu. Oczywiście ja nie przesadzam jak piszesz, tylko prostą konsekwencją tej operacji przygotowanej perfekcyjnie przez syjonistyczne siły Zachodu stanowią poczatek wielkiej operacji w tym obszarze politycznym, co nie ulega watpliwości. Jednak cieszę się, że jesteśmy po tej samej stronie i uzyskałem Twoje wsparcie
 To, że Putin na to pozwolił jest poszlaką typu "dymiącej lufy", że był mentalnie przygotowany na te wydarzenia i nie zrobił nic, by temu przeciwdziałać, czyż nie tak?
Przeciez ma wywiad najlepszy na świecie ( prawie, poza Mosadem), więc jest nieprawdopodoobnym, by o tej operacji nie był szczegółowo poinformowany.
 To, że "nie mógl przystąpić do działania w czasie igrzysk w Soczi" to tylko zasłona dymna, gdyż zapobieżenie tej "rewolucji" mogło zostac taktycznie przygotowane przed Igrzyskami
To tylko może świadczyć, że pogodził się z tym podziałem i to nie dlatego, że mu z tym wygodnie, tylko dlatego, ze dostał coś w zamian.. A co? No przecież to oczywiste...
 Dostał częśc Polski.
 Nie trudno tez zauwazyć, że na forach pojawiła się masa trolli wysmiewająca taką teorię... Hasbara działa o czym wiadomo z informacji umieszczanej w sieci....
- pozdrawiam

Portret użytkownika ad vocen

Eh Angelus!   "to nie sztuka

Eh Angelus!
 
"to nie sztuka zabić kruka...tylko glisdę trafić w p.zdę".Boks czy szachy?Boks oznacza powtórkę ukraińskiego Majdanu w Polsce.Natomiast szachy oznaczają solidną pracę,która ma przynieść wymierne efekty.Zauważ,że ortografia w wypowiedziach już się poprawiła....i to radykalnie.Poza tym kiedy Ty śpisz?

Strony

Skomentuj