Koniec neutralności sieci w USA - Internet przestanie być wolnym medium

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Federalna Komisja Łączności (FCC), czyli amerykańska agencja regulująca zasady wykorzystania częstotliwości radiowych dla celów związanych z komunikacją, zagłosowała w zeszłym tygodniu za uchyleniem neutralności sieci, wedle której do tej pory użytkownicy mogli korzystać z Internetu bez żadnych ograniczeń. Uchylenie ma dotyczyć przepisów dla firm, które świadczą Amerykanom usługi internetowe. Wyznaczy to też bez wątpienia trendy do naśladowania dla innych państw.

 

Zmiany w prawie pozwolą dostawcom usług na blokowanie wybranych witryn, a także umożliwią pobieranie dodatkowych opłat za dostęp do określonych treści. Nowe regulacje prawne względem Internetu to prawdziwe zmartwienie dla przyszłości jego użytkowników. Wedle najświeższych informacji okazuje się, że Internauci zostaną już całkowicie pozbawieni prywatności – dostawcy usług będą mieli dostęp na przykład do historii ich przeglądarek, co więcej, będą oni mieli prawo sprzedawać pozyskane informacje o użytkowniku innym firmom.

 

W obliczu planów FCC już pojawia się silna inicjatywa tworzenia Wirtualnych Sieci Prywatnych (VPN). Usługa umożliwi użytkownikom łączenie się z Internetem za pośrednictwem serwera prowadzonego bezpośrednio przez dostawcę VPN. Dane użytkowników będą szyfrowane, ukrywając ich tożsamość zarówno przed dostawcami usługi, jak i przed rządem. 

VPN ma walczyć także z innymi praktykami rządu, wynikającymi z uchylenia neutralności sieci. Dostawcy usług będą mogli kontrolować i zmniejszać zawartość Internetu, do której użytkownicy mają dostęp i tylko prywatna sieć będzie oknem do „całej” sieci. Nie tylko rząd Stanów Zjednoczonych zaczyna dobierać się do wolności w Internecie. W Polsce tożsame działania podejmuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która niedługo ma zajmować się także siecią. Być może to już ostatnie lata Internetu, jaki znamy dzisiaj.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Andrzej_wajda

> Wedle najświeższych

> Wedle najświeższych informacji okazuje się, że Internauci zostaną już całkowicie pozbawieni prywatności – dostawcy usług będą mieli dostęp na przykład do historii ich przeglądarek, co więcej, będą oni mieli prawo sprzedawać pozyskane informacje o użytkowniku innym firmom.

Drogi panie autorze/autorko artykułu. Proszę wyjaśnić w jaki sposób ustawa ma dać dostęp do historii przeglądarki? 

Net neutrality to poważna sprawa, ale nie siejcie dezinformacji. Ten akapit to zwykła bzdura.

Portret użytkownika bobek

Da nawet wiecej, caly ruch

Da nawet wiecej, caly ruch jaki bedziesz generowal zostanie zapisany w postaci logow, i nie ma znaczenia z jakiego urzadzenia kozystasz, przegladarka normalnie/incognito czy programy dedykowane itp. siec jest tak zbudowana ze aby cos dostac musisz wyslac zapytanie a to juz bedzie zarejestrowane, co gorsze jesli w wyszukiwarke wpiszesz jakies glupie zapytanie to wyniki sie tez zapisza, ty nie musisz ich przegladac ale osoba ktora bedzie badac twoja aktywnosc bez problemu bedzie mogla podciagnac to pod co bedzie chciala. Zapisane zostana tylko czesciowe informacje ktore nie dadza jednoznacznego obrazu tylko domniemania a to wystarczy zeby sie kims zainteresowac ... reszte poznalismy juz lepiej z lewackich srodowisk EU. 

  

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Nwo jest wdrażane coraz

Nwo jest wdrażane coraz jawniej. Niedługo bedą chcieli pozamykać strony internetowe, gdzie mozna się jescze swobodnie wypowiedzieć. Oby nie zamknęli tego, bo jest on jednym z ostatnich, gdzie można wyczytać prawdziwe informacje ,oraz swobodnie się wypowiedzieć.

Portret użytkownika inzynier magister

zauważyliście jedną rzecz ?

zauważyliście jedną rzecz ? czy to w USA po przejęciu częściowej władzy przez Trumba albo w Polsce po przejęciu władzy częściowej przez PiS nikt nie może zatrzymać wdrażania NWO znamienia bestii !!! nikt nie może ich zatrzymać ! oni są umiejsacowieni we wszystkich organizacjach, na każdym szczeblu decyzyjnym ! W USA Trump nie ma takiej siły żeby zatrzymać machinę NWO ! Trump jedynie stara się trochę polepszyć gospodarkę ale nie zatrzymać, postęp NWO ciągle naciera, może czasami trochę zwalnia ale i tak wprowadzają NWO, w Polsce też mamy to samo ! PiS przjął władzę ale nie może zatrzymać mafii szczepionkowej, mafii mordowania dzieci nienarodzonych, musiał podpisać CETA, GMO i inne tajne cyrografy ! Mają władzę ale tylko do pewnego stopnia ! NWO to potężna machina i sztab ludzi, którzy są oddani lucyferowi, bo inaczej kto by tym wszystkim zawiadywał ? tylko nadprzyrodzone moce szatana mają takie możliwości żeby ludzie byli opętani ideą NWO ! Musimy się modlić do Maryi Dziewicy, Ducha Świętego i Jezusa Miłosiernego o ratunek !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj