Koniec dopłat z programu MDM w tym roku

Kategorie: 

https://inwestdom.pl/wp-content/uploads/2014/03/logo_MDM_m.png

Program MDM, czyli Mieszkanie Dla Młodych, zadebiutował w 2014 i od tamtego czasu jego popularność nieustannie rośnie. Jest na tyle popularny, że środki przeznaczone na dopłaty w tym roku już się skończyły.<--break->

 

W roku pierwszym wykorzystano 34,5% przeznaczonych środków, w 2015 już 72,8%. W tym roku Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił, iż w dniu 16 marca 2016 roku zakończył przyjmowanie wniosków o dofinansowanie w ramach programu MDM.

 

Znaczy to mniej więcej tyle, że przewidziana kwota na ten rok dla tego programu, tj. 730 mln zł, rozeszła się w pierwsze 3 miesiące. Jeśli więc ktoś miał ochotę skorzystać z tej pomocy to się spóźnił i musi czekać do przyszłego roku - gdzie, po tegorocznej sytuacji, również przewidywany jest sprint z wnioskami.

 

Od zawsze zakup bądź budowa własnych czterech kątów wiązała z wielkim wysiłkiem finansowym (ale nie tylko finansowym), trudne jest to zwłaszcza dla ludzi młodych, dopiero budujących swoje oszczędności i wiarygodność kredytową. Sytuacja z połowy marca tego roku i decyzja BGK o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o finansowanie w ramach MDM pokazuje jak bardzo młodzi ludzie chcą własnych mieszkań i domów (stabilizacji), oraz wskazuje na przydatność i potrzebę istnienia tego programu.

 

W pozostałych latach funkcjonowania programu MDM, kwota przeznaczona na dofinansowanie ma być jeszcze większa, tak więc wato pomysleć o składaniu wniosków w ramach MDM, które realizowane będą dopiero w przyszłym roku. Pozostaje mieć nadzieję, że rządzący naszym państwem dostrzegą istotę tego programu i gdy tylko wygaśnie MDM, rozpocznie się MDM2 lub inny program spełniający tę samą funkcję.

 

 

całość na: http://prywatnefinanse.pl/index.php/2016/03/21/mdm/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: kula
Portret użytkownika kula

Komentarze

Portret użytkownika dd

Niestety program wspiera

Niestety program wspiera głównie młodych z zamożnych rodzin, albo dobrze sytuowanych z innych powodów - tzn takie osoby które stać na zakup mieszkania. Kto się stara o kredyt wie o czym mowa.
Popieram budownictwo socjalne - tzn. dla tych, których jeszcze nie stać na kredyt a mają pracę i chcą się usamodzielnić. 

Portret użytkownika 3plabc

Bo ryknę śmiechem...

Bo ryknę śmiechem... pomijając, że te wszystkie programy typu MDM, Rodzina na swoim windują ceny kupna, gdyż deweloperzy podnoszą ceny mieszkań węsząc szybki zysk, to efektywniej można by wykorzystać te środki przez tanie budownictwo społeczne... co to za własny kąt z kredytem na 30 lat??? Za 30 lat to może będzie własny jak spłacisz, przez te 30 lat jest własnym kątem, ale banku hehehe. Bierzesz kreskę na 200 tys. oddajesz 350 tys. zwykła lichwa.  Znam parę osób wtopionych w kredyty, z myśleniem jakoś to będzie, ale to jakoś może okazać się zębami w ścianie, albo komornikiem za parę lat. Wszystkim chcącym kupować mieszkania, brać kredyty i nie tylko polecam przeczytanie książki "13 pięter" Filipa Springera... większość polaków mogło by również być bohaterami tej książki, to się tyczy prawie wszystkich.

Skomentuj